Beleggers hopen geld terug te krijgen na Wirecard-schandaal
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Beleggers eisen in een massaclaim 750 miljoen euro schadevergoeding voor de ondergang van het Duitse betaalbedrijf Wirecard, waardoor zij veel geld hebben verloren. Vrijdag vond de eerste zitting in een rechtszaak hierover plaats. Ongeveer 8500 beleggers hopen een deel van hun geld terug te krijgen dat ze kwijtraakten toen duidelijk werd dat bijna 2 miljard euro op de balans van Wirecard waarschijnlijk niet bestond.
Wirecard begon in 1999 met het verwerken van creditcardbetalingen en groeide uit tot een van de waardevolste bedrijven op de beurs in Frankfurt. In juni 2020 ging de betalingsdienstverlener failliet toen geknoei met cijfers aan het licht kwam.
De massaclaim is gericht tegen het topmanagement van het bedrijf, zijn accountant EY en de curator van Wirecard. Vanwege de omvang van de zaak wordt de zitting bij wijze van uitzondering gehouden in de aankomsthal van de voormalige internationale luchthaven München-Riem. Het grote aantal eisers kan volgens de rechtbank nog verder oplopen.
Schadeclaims
Ongeveer 19.000 mensen hebben schadeclaims ingediend die niet in de oorspronkelijke rechtszaak waren opgenomen en die zich nog bij de zaak zouden kunnen voegen, aldus de rechtbank.
Tegen onder meer de voormalige topman Markus Braun loopt ook nog een strafproces rondom het schandaal.
In september oordeelde een Duitse rechtbank nog dat drie oud-bestuursleden van Wirecard, onder wie Braun, een forse schadevergoeding moesten betalen. Die zaak ging om een lening van 100 miljoen die de betalingsverwerker via een dochteronderneming verstrekte aan een bedrijf in Singapore, waarbij de drie ex-bestuurders nalatig zouden hebben gehandeld.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
7 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
11 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
14 uur geleden