Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers hebben aandacht voor eerste week presidentschap Trump

Beleggers hebben aandacht voor eerste week presidentschap Trump

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken komende beursweek onder meer uit naar de inauguratie van aankomend president Donald Trump in de Verenigde Staten op maandag en aansluitend zijn eerste week in het Witte Huis. Ook maken beleggers zich op voor cijfers van onder meer streamingdienst Netflix en luchtvaartmaatschappij easyJet. Maandag zijn de Amerikaanse aandelenbeurzen gesloten vanwege Martin Luther King Day.

Sinds de herverkiezing van Trump in november zijn de Amerikaanse beurzen flink gestegen door het vooruitzicht van lagere belastingen en soepelere regels voor Amerikaanse bedrijven onder zijn regime. Tegelijkertijd dreigt Trump ook importheffingen in te voeren op buitenlandse producten, die zouden kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.

Verder verwerken beleggers komende beursweek cijfers van verschillende bedrijven. Op dinsdag maakt Netflix cijfers bekend over het vierde kwartaal. Het aantal abonnees van de streamingdienst groeide in het derde kwartaal nog minder hard dan voorheen. In eerdere kwartalen zorgden maatregelen van Netflix tegen het gratis delen van inloggegevens voor de streamingdienst voor een sterke aanwas van nieuwe klanten.

Cijfers easyJet

Woensdag staan de bedrijfsresultaten van easyJet op de agenda. De Britse luchtvaartmaatschappij presenteert dan de cijfers over het eerste kwartaal van haar gebroken boekjaar. EasyJet heeft eerder een flink hogere winst behaald door meer passagiers, hogere ticketprijzen en een toegenomen verkoop van vakantiepakketten.

Op het Damrak zijn de ogen onder meer gericht op de resultaten van verlichtingsbedrijf Signify. Vrijdag presenteert het concern de jaarcijfers en cijfers over het vierde kwartaal. In het derde kwartaal had Signify nog minder lampen verkocht, maar wel meer winst gemaakt. De voormalige lampentak van Philips had vooral last van zwakke vraag naar verlichting in China en ook de Europese professionele verlichtingsmarkt liet het afweten.

World Economic Forum

Ook wordt waarschijnlijk gelet op de jaarlijkse bijeenkomst van het World Economic Forum (WEF) die deze week wordt gehouden in het Zwitserse Davos. Aan de bekende internationale WEF-top in Zwitserland nemen meer dan 2000 politici, wetenschappers, mensen uit het bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties deel.

Meer uit Financieel

Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

1 uur geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen eigen uitstoot

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO werkt aan doelstellingen voor het terugdringen van zijn eigen uitstoot van broeikasgassen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil zijn directe emissies verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

1 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie toch wel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

2 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI stijgt fors in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.

2 uur geleden
RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

3 uur geleden
Europese luchthavenkoepel blij met brandstofplannen van Brussel

BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.

3 uur geleden
Wall Street opent met winst door verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.

4 uur geleden