Beleggers hebben aandacht voor eerste week presidentschap Trump
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken komende beursweek onder meer uit naar de inauguratie van aankomend president Donald Trump in de Verenigde Staten op maandag en aansluitend zijn eerste week in het Witte Huis. Ook maken beleggers zich op voor cijfers van onder meer streamingdienst Netflix en luchtvaartmaatschappij easyJet. Maandag zijn de Amerikaanse aandelenbeurzen gesloten vanwege Martin Luther King Day.
Sinds de herverkiezing van Trump in november zijn de Amerikaanse beurzen flink gestegen door het vooruitzicht van lagere belastingen en soepelere regels voor Amerikaanse bedrijven onder zijn regime. Tegelijkertijd dreigt Trump ook importheffingen in te voeren op buitenlandse producten, die zouden kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.
Verder verwerken beleggers komende beursweek cijfers van verschillende bedrijven. Op dinsdag maakt Netflix cijfers bekend over het vierde kwartaal. Het aantal abonnees van de streamingdienst groeide in het derde kwartaal nog minder hard dan voorheen. In eerdere kwartalen zorgden maatregelen van Netflix tegen het gratis delen van inloggegevens voor de streamingdienst voor een sterke aanwas van nieuwe klanten.
Cijfers easyJet
Woensdag staan de bedrijfsresultaten van easyJet op de agenda. De Britse luchtvaartmaatschappij presenteert dan de cijfers over het eerste kwartaal van haar gebroken boekjaar. EasyJet heeft eerder een flink hogere winst behaald door meer passagiers, hogere ticketprijzen en een toegenomen verkoop van vakantiepakketten.
Op het Damrak zijn de ogen onder meer gericht op de resultaten van verlichtingsbedrijf Signify. Vrijdag presenteert het concern de jaarcijfers en cijfers over het vierde kwartaal. In het derde kwartaal had Signify nog minder lampen verkocht, maar wel meer winst gemaakt. De voormalige lampentak van Philips had vooral last van zwakke vraag naar verlichting in China en ook de Europese professionele verlichtingsmarkt liet het afweten.
World Economic Forum
Ook wordt waarschijnlijk gelet op de jaarlijkse bijeenkomst van het World Economic Forum (WEF) die deze week wordt gehouden in het Zwitserse Davos. Aan de bekende internationale WEF-top in Zwitserland nemen meer dan 2000 politici, wetenschappers, mensen uit het bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties deel.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse rechter heeft donderdag geoordeeld dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte deze maand naar de rechter nadat het Pentagon het bedrijf had aangemerkt als een risico in de toeleveringsketen.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
13 uur geleden