Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers gespitst op inflatiecijfer en update ABN AMRO

Beleggers gespitst op inflatiecijfer en update ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers zijn de komende beursweek onder andere gespitst op cijfers over de inflatie in de eurozone. Dit cijfer zal van belang zijn bij de beslissing van de Europese Centrale Bank (ECB) over het al dan niet verhogen van de rente. ABN AMRO komt als een van de laatste grotere fondsen in Amsterdam met een kwartaalupdate. Verder komen ook luchtvaartconcerns als easyJet en Ryanair met cijfers. Ook de oorlog in Oekraïne en de impact ervan blijft de markten bezighouden.

ECB-baas Christine Lagarde hintte eerder al op een rentestap komende zomer om de torenhoge inflatie deels te beteugelen. Binnenkort wordt mogelijk bekendgemaakt of en wanneer de centrale bank stopt met het opkopen van obligaties. Centralebankiers worstelen momenteel met de gevolgen van de oorlog in Oekraïne, waardoor de prijzen fors zijn gestegen en het vertrouwen van bedrijven en consumenten achteruit holt.

De ontwikkeling van de rente kan van invloed zijn op de vooruitzichten van ABN AMRO. De bank komt woensdag met cijfers. Topman Robert Swaak waarschuwde eerder al dat de hoge inflatie van de laatste tijd een van de zaken is om rekening mee te houden. Andere bedrijven op Beursplein 5 die de boeken openen zijn onder andere distributeur en groothandelsbedrijf B&S Group, logistiek vastgoedontwikkelaar CTP, investeerder HAL en industrieconcern Aalberts.

Luchtvaartsector

Ook de luchtvaartsector weet de aandacht op zich gericht met handelsupdates van easyJet en Ryanair. In de toelichting van de prijsvechters komt mogelijk iets naar buiten over de situatie op Schiphol. De meivakantie was erg druk, ook als gevolg van personeelstekorten. De luchthaven riep luchtvaartmaatschappijen op om vluchten te schrappen. Dat is voor komende zomer ook een mogelijk scenario. Vooral easyJet is een grote gebruiker van de luchthaven.

Verder zal de aandacht uitgaan naar de olie- en gassector na de publicatie van de resultaten van Saudi Aramco. Het Saudische staatsolieconcern wil investeringen in de olie- en gasproductiecapaciteit uitbreiden.

Naast inflatiecijfers verwerken beleggers ook een reeks andere macro-economische cijfers. In Nederland gaat het onder andere om de economische groei, investeringen, werkloosheid, het ondernemers- en consumentenvertrouwen en de consumptie door huishoudens. Uit het buitenland komt ook een keur aan cijfers. De ECB publiceert ook nog eens de notulen van de laatste beleidsvergadering.

Meer uit Financieel

Werkgevers: reiskostenvergoeding kan niet overal zomaar omhoog

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers gaan waarschijnlijk niet allemaal hun reiskostenvergoedingen voor personeel verhogen als het kabinet de onbelaste kilometervergoeding opschroeft van 23 naar 25 cent. En als ze dat wel doen kan dat bij bedrijven ook ten koste gaan van de loonruimte, waarschuwt werkgeversvereniging AWVN maandag na onderzoek onder bijna vierhonderd over het algemeen grotere bedrijven.

42 minuten geleden
Bondskanselier Merz gaat crisisoverleg over brandstof houden

HANNOVER (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat crisisoverleg houden over de zekerheid van brandstofleveringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft Merz gezegd bij de opening van de grote industriële handelsbeurs Hannover Messe. Volgens Merz zal die bijeenkomst van de nationale veiligheidsraad in Berlijn zeer snel plaatsvinden.

52 minuten geleden
Olie weer duurder na nieuwe sluiting Straat van Hormuz door Iran

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen maandagochtend weer flink omhoog doordat Iran de Straat van Hormuz opnieuw heeft afgesloten. Ook gas werd weer duurder. Vrijdag doken de brandstofprijzen nog hard omlaag na de verklaring van Iran dat de belangrijke zeestraat weer was heropend voor de commerciële scheepvaart. De vaarroute is goed voor een vijfde van het wereldwijde olie- en gasvervoer.

54 minuten geleden
Tabaksaccijns leverde overheid vorig jaar 440 miljoen minder op

DEN HAAG (ANP) - De overheid kreeg vorig jaar minder inkomsten uit tabaksaccijns. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. In 2025 leverde de tabaksaccijns de schatkist 2,55 miljard euro op. Een jaar eerder was dat nog bijna 3 miljard euro.

2 uur geleden
Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

16 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

16 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

18 uur geleden