Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers gespitst op inflatiecijfer en update ABN AMRO

Beleggers gespitst op inflatiecijfer en update ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers zijn de komende beursweek onder andere gespitst op cijfers over de inflatie in de eurozone. Dit cijfer zal van belang zijn bij de beslissing van de Europese Centrale Bank (ECB) over het al dan niet verhogen van de rente. ABN AMRO komt als een van de laatste grotere fondsen in Amsterdam met een kwartaalupdate. Verder komen ook luchtvaartconcerns als easyJet en Ryanair met cijfers. Ook de oorlog in Oekraïne en de impact ervan blijft de markten bezighouden.

ECB-baas Christine Lagarde hintte eerder al op een rentestap komende zomer om de torenhoge inflatie deels te beteugelen. Binnenkort wordt mogelijk bekendgemaakt of en wanneer de centrale bank stopt met het opkopen van obligaties. Centralebankiers worstelen momenteel met de gevolgen van de oorlog in Oekraïne, waardoor de prijzen fors zijn gestegen en het vertrouwen van bedrijven en consumenten achteruit holt.

De ontwikkeling van de rente kan van invloed zijn op de vooruitzichten van ABN AMRO. De bank komt woensdag met cijfers. Topman Robert Swaak waarschuwde eerder al dat de hoge inflatie van de laatste tijd een van de zaken is om rekening mee te houden. Andere bedrijven op Beursplein 5 die de boeken openen zijn onder andere distributeur en groothandelsbedrijf B&S Group, logistiek vastgoedontwikkelaar CTP, investeerder HAL en industrieconcern Aalberts.

Luchtvaartsector

Ook de luchtvaartsector weet de aandacht op zich gericht met handelsupdates van easyJet en Ryanair. In de toelichting van de prijsvechters komt mogelijk iets naar buiten over de situatie op Schiphol. De meivakantie was erg druk, ook als gevolg van personeelstekorten. De luchthaven riep luchtvaartmaatschappijen op om vluchten te schrappen. Dat is voor komende zomer ook een mogelijk scenario. Vooral easyJet is een grote gebruiker van de luchthaven.

Verder zal de aandacht uitgaan naar de olie- en gassector na de publicatie van de resultaten van Saudi Aramco. Het Saudische staatsolieconcern wil investeringen in de olie- en gasproductiecapaciteit uitbreiden.

Naast inflatiecijfers verwerken beleggers ook een reeks andere macro-economische cijfers. In Nederland gaat het onder andere om de economische groei, investeringen, werkloosheid, het ondernemers- en consumentenvertrouwen en de consumptie door huishoudens. Uit het buitenland komt ook een keur aan cijfers. De ECB publiceert ook nog eens de notulen van de laatste beleidsvergadering.

Meer uit Financieel

Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

1 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

2 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

3 uur geleden
Politico: EU zet Rusland op zwarte lijst van witwaslanden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.

4 uur geleden
Brussel maakt plan voor onafhankelijkheid Chinese grondstoffen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.

4 uur geleden
Magnum denkt dat totale ijsmarkt groeit naar 90 miljard in 2029

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

4 uur geleden
Studie over economische klimaatschade ingetrokken wegens fouten

POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.

7 uur geleden