Beleggers gaan rustige en kortere beursweek tegemoet
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers gaan aankomende week een rustige en kortere beursweek tegemoet. De Europese beurzen en Wall Street sluiten eerder vanwege kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de beurzen dicht, maar Wall Street zal op tweede kerstdag wel open zijn.
Zowel de Europese beurzen als die in New York gaan dinsdag op het reguliere tijdstip open. De meeste beurzen in Europa, zoals die in Amsterdam, zullen echter om 14.00 uur al sluiten. De Britse beurs gaat iets eerder dicht, om 13.30 uur.
De handel op Wall Street eindigt dinsdag al om 19.00 uur. Donderdag, op tweede kerstdag, is weer een normale handelsdag in New York.
Groeicijfers VK
Dinsdag is de laatste dag dat het aandeel van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, verhandeld kan worden op de London Stock Exchange. Het bezorgbedrijf wil hiermee de administratieve last en de kosten rond de beursnotering verminderen.
Verder maakt het Britse Office for National Statistics maandag economische groeicijfers over het derde kwartaal voor het Verenigd Koninkrijk bekend. Het statistiekbureau schatte vorige maand dat het bruto binnenlands product (bbp) tussen juli en september met 1 procent is gegroeid op jaarbasis. Op kwartaalbasis is een lichte stijging van 0,1 procent voorspeld. In het tweede kwartaal groeide de Britse economie 0,5 procent ten opzichte van het eerste kwartaal.
Consumentenvertrouwen VS
Ook over de Verenigde Staten komen maandag macro-economische cijfers naar buiten. Denktank Conference Board publiceert dan een maandelijks rapport over het consumentenvertrouwen in de grootste economie van de wereld. De Universiteit van Michigan kwam onlangs met voorlopige cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Daaruit kwam naar voren dat het vertrouwen in december is gestegen naar het hoogste niveau sinds april.
De AEX-index zakte afgelopen beursweek 1,7 procent. De negatieve stemming op de Amsterdamse beurs werd beïnvloed door de bijgestelde verwachting van de Federal Reserve om in 2025 niet vier keer, maar slechts twee keer de rente te verlagen. Ook op Wall Street waren vorige week zware koersverliezen te zien.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Premier Narendra Modi van India wil meer chipfabrieken en kerncentrales in het land. Het zijn maatregelen die de Indiase economie verder moeten ontwikkelen, liet hij weten in een toespraak bij de viering van de onafhankelijkheid. Modi ging ook indirect in op de grote protesten tegen de geringe economische kansen voor jongeren, die uitbraken na een schandaal rond uitgelekte examens. De regeringsleider kondigde gratis opleidingen en examentrainingen aan voor miljoenen jongeren in India.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Apple opgeroepen om geen geheugenchips van Chinese fabrikanten te kopen, meldt The Wall Street Journal. Dezelfde zakenkrant meldde onlangs dat het techbedrijf interesse heeft in chips van het Chinese CXMT.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.
1 dag geledenDEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.
1 dag geledenCARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.
1 dag geledenHAMBURG (ANP) - De Duitse webshop About You is ook geraakt door het datalek bij CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door vakmedium Logistiek.nl. Eerder werd al bekend dat onder meer de Bijenkorf en bol.com last hebben van het incident.
1 dag geleden