Beleggers gaan rustige en kortere beursweek tegemoet
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers gaan aankomende week een rustige en kortere beursweek tegemoet. De Europese beurzen en Wall Street sluiten eerder vanwege kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de beurzen dicht, maar Wall Street zal op tweede kerstdag wel open zijn.
Zowel de Europese beurzen als die in New York gaan dinsdag op het reguliere tijdstip open. De meeste beurzen in Europa, zoals die in Amsterdam, zullen echter om 14.00 uur al sluiten. De Britse beurs gaat iets eerder dicht, om 13.30 uur.
De handel op Wall Street eindigt dinsdag al om 19.00 uur. Donderdag, op tweede kerstdag, is weer een normale handelsdag in New York.
Groeicijfers VK
Dinsdag is de laatste dag dat het aandeel van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, verhandeld kan worden op de London Stock Exchange. Het bezorgbedrijf wil hiermee de administratieve last en de kosten rond de beursnotering verminderen.
Verder maakt het Britse Office for National Statistics maandag economische groeicijfers over het derde kwartaal voor het Verenigd Koninkrijk bekend. Het statistiekbureau schatte vorige maand dat het bruto binnenlands product (bbp) tussen juli en september met 1 procent is gegroeid op jaarbasis. Op kwartaalbasis is een lichte stijging van 0,1 procent voorspeld. In het tweede kwartaal groeide de Britse economie 0,5 procent ten opzichte van het eerste kwartaal.
Consumentenvertrouwen VS
Ook over de Verenigde Staten komen maandag macro-economische cijfers naar buiten. Denktank Conference Board publiceert dan een maandelijks rapport over het consumentenvertrouwen in de grootste economie van de wereld. De Universiteit van Michigan kwam onlangs met voorlopige cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Daaruit kwam naar voren dat het vertrouwen in december is gestegen naar het hoogste niveau sinds april.
De AEX-index zakte afgelopen beursweek 1,7 procent. De negatieve stemming op de Amsterdamse beurs werd beïnvloed door de bijgestelde verwachting van de Federal Reserve om in 2025 niet vier keer, maar slechts twee keer de rente te verlagen. Ook op Wall Street waren vorige week zware koersverliezen te zien.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens die zijn aangesloten op het warmtenet met een laag verbruik gaan mogelijk volgend jaar meer betalen voor de levering van warmte. Dat volgt uit de maximale warmtetarieven die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag bekendmaakte voor energieleveranciers.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft socialemediaplatform X een boete opgelegd van 120 miljoen euro voor het overtreden van Europese digitale regels, onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
49 minuten geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in november voor de derde maand op rij gedaald. Alle belangrijke basisvoedingsmiddelen, met uitzondering van granen, lieten vorige maand een daling zien, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De daling kwam voornamelijk door ruime voorraden.
52 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,2 procent op kwartaalbasis gemeld.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.
2 uur geledenMUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
3 uur geleden