Beleggers gaan rustige en kortere beursweek tegemoet
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers gaan aankomende week een rustige en kortere beursweek tegemoet. De Europese beurzen en Wall Street sluiten eerder vanwege kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de beurzen dicht, maar Wall Street zal op tweede kerstdag wel open zijn.
Zowel de Europese beurzen als die in New York gaan dinsdag op het reguliere tijdstip open. De meeste beurzen in Europa, zoals die in Amsterdam, zullen echter om 14.00 uur al sluiten. De Britse beurs gaat iets eerder dicht, om 13.30 uur.
De handel op Wall Street eindigt dinsdag al om 19.00 uur. Donderdag, op tweede kerstdag, is weer een normale handelsdag in New York.
Groeicijfers VK
Dinsdag is de laatste dag dat het aandeel van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, verhandeld kan worden op de London Stock Exchange. Het bezorgbedrijf wil hiermee de administratieve last en de kosten rond de beursnotering verminderen.
Verder maakt het Britse Office for National Statistics maandag economische groeicijfers over het derde kwartaal voor het Verenigd Koninkrijk bekend. Het statistiekbureau schatte vorige maand dat het bruto binnenlands product (bbp) tussen juli en september met 1 procent is gegroeid op jaarbasis. Op kwartaalbasis is een lichte stijging van 0,1 procent voorspeld. In het tweede kwartaal groeide de Britse economie 0,5 procent ten opzichte van het eerste kwartaal.
Consumentenvertrouwen VS
Ook over de Verenigde Staten komen maandag macro-economische cijfers naar buiten. Denktank Conference Board publiceert dan een maandelijks rapport over het consumentenvertrouwen in de grootste economie van de wereld. De Universiteit van Michigan kwam onlangs met voorlopige cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Daaruit kwam naar voren dat het vertrouwen in december is gestegen naar het hoogste niveau sinds april.
De AEX-index zakte afgelopen beursweek 1,7 procent. De negatieve stemming op de Amsterdamse beurs werd beïnvloed door de bijgestelde verwachting van de Federal Reserve om in 2025 niet vier keer, maar slechts twee keer de rente te verlagen. Ook op Wall Street waren vorige week zware koersverliezen te zien.
Meer uit Financieel
LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De interne toezichthouder van de Federal Reserve heeft geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten rondom de verbouwing van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank. De inspecteur-generaal van de Fed zag ook geen wangedrag door het bestuur.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder FTC onderzoekt grote AI-bedrijven vanwege verschillende veiligheidsincidenten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Amerikaanse mededingingsautoriteit zou onder meer OpenAI, bekend van ChatGPT, en Anthropic van chatbot Claude onderzoeken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de Luchtvaart (EASA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen voor risico's in het luchtruim van Saudi-Arabië. De aanleiding is een toename van aanvallen door de aan Iran gelieerde Houthi-rebellen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersvereniging ONL voor Ondernemers vreest voor de pensioenen van haar achterban als de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen voor box 3 doorgaan. Dan zouden beleggers vanaf een lager bedrag belasting gaan betalen over hun rendement. "Veel mkb'ers hebben geen pensioenfonds achter zich: hun spaargeld en beleggingen zijn hun pensioen. Een ondernemer die al jaren belegt en zijn winst liquide maakt, betaalt daarover maar liefst 36 procent", reageert de belangenorganisatie.
4 uur geleden