Beleggers gaan rustige en kortere beursweek tegemoet
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers gaan aankomende week een rustige en kortere beursweek tegemoet. De Europese beurzen en Wall Street sluiten eerder vanwege kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de beurzen dicht, maar Wall Street zal op tweede kerstdag wel open zijn.
Zowel de Europese beurzen als die in New York gaan dinsdag op het reguliere tijdstip open. De meeste beurzen in Europa, zoals die in Amsterdam, zullen echter om 14.00 uur al sluiten. De Britse beurs gaat iets eerder dicht, om 13.30 uur.
De handel op Wall Street eindigt dinsdag al om 19.00 uur. Donderdag, op tweede kerstdag, is weer een normale handelsdag in New York.
Groeicijfers VK
Dinsdag is de laatste dag dat het aandeel van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, verhandeld kan worden op de London Stock Exchange. Het bezorgbedrijf wil hiermee de administratieve last en de kosten rond de beursnotering verminderen.
Verder maakt het Britse Office for National Statistics maandag economische groeicijfers over het derde kwartaal voor het Verenigd Koninkrijk bekend. Het statistiekbureau schatte vorige maand dat het bruto binnenlands product (bbp) tussen juli en september met 1 procent is gegroeid op jaarbasis. Op kwartaalbasis is een lichte stijging van 0,1 procent voorspeld. In het tweede kwartaal groeide de Britse economie 0,5 procent ten opzichte van het eerste kwartaal.
Consumentenvertrouwen VS
Ook over de Verenigde Staten komen maandag macro-economische cijfers naar buiten. Denktank Conference Board publiceert dan een maandelijks rapport over het consumentenvertrouwen in de grootste economie van de wereld. De Universiteit van Michigan kwam onlangs met voorlopige cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Daaruit kwam naar voren dat het vertrouwen in december is gestegen naar het hoogste niveau sinds april.
De AEX-index zakte afgelopen beursweek 1,7 procent. De negatieve stemming op de Amsterdamse beurs werd beïnvloed door de bijgestelde verwachting van de Federal Reserve om in 2025 niet vier keer, maar slechts twee keer de rente te verlagen. Ook op Wall Street waren vorige week zware koersverliezen te zien.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
8 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
12 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
1 dag geleden