Beleggers gaan drukke beursweek vol kwartaalresultaten tegemoet
DEN HAAG (ANP) - Beleggers staat een drukke week te wachten met een hele trits aan te verwerken bedrijfsresultaten. Onder meer bierbrouwer Heineken, uitzendconcern Randstad en telecomconcern KPN presenteren hun kwartaalcijfers, net als verschillende grote Amerikaanse techbedrijven. De aandacht gaat ook uit naar voorlopige cijfers over de Amerikaanse economie in het eerste kwartaal.
Op de beurs in Stockholm presenteert Viaplay cijfers. Mogelijk komt dan nieuws naar buiten over de uitzendrechten van de Formule 1 voor de komende jaren. De NOS meldde vorige week dat Viaplay het huidige contract heeft verlengd, waarmee het Ziggo, dat aanvankelijk het hoogste bod had gedaan voor de rechten, zou hebben gepasseerd.
Diverse grote techbedrijven op Wall Street, waaronder Facebook-moederbedrijf Meta Platforms, Microsoft en Alphabet, het bedrijf achter zoekmachine Google, presenteren hun resultaten over het afgelopen kwartaal. Deze drie bedrijven investeren aanzienlijk in nieuwe mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), waar de aandacht van beleggers vooral naar uit zal gaan.
Boeing
Ook de geplaagde vliegtuigenfabrikant Boeing komt met cijfers. De Amerikaanse fabrikant kwam begin dit jaar in opspraak na een incident met een 737 MAX 9, waarbij een deurpaneel losliet tijdens een vlucht. Dit incident markeerde het begin van een crisisperiode bij Boeing met meer incidenten, veiligheidsonderzoeken en productievertragingen tot gevolg. Het bedrijf waarschuwde vorige maand al voor financiële tegenvallers door alle problemen.
Verder vernemen beleggers vrijdag hoe het staat met de Amerikaanse economie, op basis van cijfers over het eerste kwartaal van dit jaar. Onlangs gaf centralebankpresident Jerome Powell aan dat de meest recente inflatiecijfers nog onvoldoende vertrouwen boden voor de Federal Reserve om de rente te verlagen. Volgens de Fed-baas kan een verlaging waarschijnlijk nog even op zich laten wachten. Op de financiële markten wordt nu een eerste renteverlaging in september verwacht, eerder was dat nog juli.
Spanningen Midden-Oosten
Wereldwijd houden de beurzen ook deze week de situatie in het Midden-Oosten in de gaten. Vrijdag sloten de Europese beurzen overwegend met verliezen af door oplopende spanningen na berichten over een mogelijke aanval van Israël op Iran.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een verhoging van de EU-meerjarenbegroting met 10 procent, geen bezuinigingen op de budgetten voor landbouw en achterstandsbeleid en meer eigen middelen om nieuwe prioriteiten te financieren. Dat is de inzet van de onderhandelaars die namens het Europees Parlement met de EU-lidstaten tot overeenstemming moeten komen over de meerjarenbegroting 2028-2034.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente voor de derde keer op rij te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende arbeidsmarkt stimuleren. De beleidsmakers van de Fed waren wel verdeeld over het rentebesluit en voorzien voor het komende jaar nog maar één renteverlaging. Ook gaf voorzitter Jerome Powell aan dat de Fed bij de komende rentevergadering waarschijnlijk in de pauzestand gaat.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Overlevenden van de tyfoon Rai op de Filipijnen hebben Shell aangeklaagd. Ze willen geld zien omdat ze vinden dat het energiebedrijf heeft bijgedragen aan de tyfoon en de schade die daardoor is ontstaan. Drie klimaatorganisaties steunen de overlevenden in de rechtszaak, die in Groot-Brittannië plaatsvindt.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Elon Musk heeft een hint gegeven voor een beursgang van SpaceX, nadat verschillende media de afgelopen dagen al hadden gemeld dat het commerciële ruimtevaartbedrijf naar de aandelenmarkt wil. Een ruimtevaartjournalist had in een artikel geschreven dat die beursgangplannen zijn bevestigd en Musk schreef vervolgens op X dat die journalist gelijk heeft.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Woningen werden in 2025 sneller verkocht dan een jaar eerder, meldt huizenwebsite Funda. Ook het woningaanbod op Funda groeide dit jaar. Door de aanhoudende krapte op de woningmarkt nam de vraagprijs van huizen eveneens toe.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De schade door beleggingsfraude bedraagt vermoedelijk honderden miljoenen euro's per jaar en kan zelfs oplopen tot 750 miljoen euro, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De beurswaakhond spreekt van een snelgroeiend en ernstig maatschappelijk probleem waarvan de omvang wordt onderschat.
4 uur geleden