Beleggers gaan drukke beursweek vol kwartaalresultaten tegemoet
DEN HAAG (ANP) - Beleggers staat een drukke week te wachten met een hele trits aan te verwerken bedrijfsresultaten. Onder meer bierbrouwer Heineken, uitzendconcern Randstad en telecomconcern KPN presenteren hun kwartaalcijfers, net als verschillende grote Amerikaanse techbedrijven. De aandacht gaat ook uit naar voorlopige cijfers over de Amerikaanse economie in het eerste kwartaal.
Op de beurs in Stockholm presenteert Viaplay cijfers. Mogelijk komt dan nieuws naar buiten over de uitzendrechten van de Formule 1 voor de komende jaren. De NOS meldde vorige week dat Viaplay het huidige contract heeft verlengd, waarmee het Ziggo, dat aanvankelijk het hoogste bod had gedaan voor de rechten, zou hebben gepasseerd.
Diverse grote techbedrijven op Wall Street, waaronder Facebook-moederbedrijf Meta Platforms, Microsoft en Alphabet, het bedrijf achter zoekmachine Google, presenteren hun resultaten over het afgelopen kwartaal. Deze drie bedrijven investeren aanzienlijk in nieuwe mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), waar de aandacht van beleggers vooral naar uit zal gaan.
Boeing
Ook de geplaagde vliegtuigenfabrikant Boeing komt met cijfers. De Amerikaanse fabrikant kwam begin dit jaar in opspraak na een incident met een 737 MAX 9, waarbij een deurpaneel losliet tijdens een vlucht. Dit incident markeerde het begin van een crisisperiode bij Boeing met meer incidenten, veiligheidsonderzoeken en productievertragingen tot gevolg. Het bedrijf waarschuwde vorige maand al voor financiële tegenvallers door alle problemen.
Verder vernemen beleggers vrijdag hoe het staat met de Amerikaanse economie, op basis van cijfers over het eerste kwartaal van dit jaar. Onlangs gaf centralebankpresident Jerome Powell aan dat de meest recente inflatiecijfers nog onvoldoende vertrouwen boden voor de Federal Reserve om de rente te verlagen. Volgens de Fed-baas kan een verlaging waarschijnlijk nog even op zich laten wachten. Op de financiële markten wordt nu een eerste renteverlaging in september verwacht, eerder was dat nog juli.
Spanningen Midden-Oosten
Wereldwijd houden de beurzen ook deze week de situatie in het Midden-Oosten in de gaten. Vrijdag sloten de Europese beurzen overwegend met verliezen af door oplopende spanningen na berichten over een mogelijke aanval van Israël op Iran.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijfsconflicten zoals het geschil bij de Chinees-Nederlandse chipproducent Nexperia moeten intern opgelost worden door middel van dialoog en overleg. Dat zei de Chinese handelsminister Wang Wentao in een videogesprek met zijn Britse collega Peter Kyle. Wang zegt dat China bij de Nederlandse regering aandringt om bedrijven aan te moedigen deze koers te volgen.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten zijn er in september 119.000 banen bijgekomen, meldt het Amerikaanse statistiekbureau van het ministerie van Arbeid in het uitgestelde banenrapport. Dat is fors meer dan de 51.000 banen die kenners volgens persbureau Bloomberg hadden verwacht.
23 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Unilever overweegt een aantal Britse voedingsmerken te verkopen, waaronder broodbeleg Marmite en mosterdmerk Colman's. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Ook zou het Britse was- en levensmiddelenconcern overwegen Bovril van de hand te doen, een rundvleesextract waarmee je bouillon kunt maken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verwacht de samenwerking met een aantal flexwerkers op de afdeling die financiële criminaliteit zoals witwassen opspoort te beëindigen. Het is nog onduidelijk hoeveel uitzendkrachten en medewerkers van detacheerders weg moeten. Volgens de bank gaat het om een "relatief kleine groep".
1 uur geledenOSS (ANP) - Het Franse Jacky Perrenot wil het Nederlandse transportbedrijf Vos Logistics overnemen. De stap is onderdeel van een internationaal groeiplan van de Franse transport- en logistiekonderneming. Hoeveel geld met de overname gemoeid is, werd niet bekendgemaakt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Schoenenmerk Dr. Martens verplaatst de productie van een deel van zijn schoenen van Laos naar Vietnam, om de impact van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump te verzachten. Ook is het Britse bedrijf, dat bekendstaat om de hoge laarzen met dikke zolen, van plan de prijzen van sommige van zijn schoenen vanaf volgend jaar te verhogen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de wet aanpassen voor investeringen door banken, verzekeraars, beleggers en vermogensbeheerders. Het moet duidelijker worden om wat voor soort investeringen het gaat, zodat investeerders en particuliere klanten beter kunnen zien of het om een duurzame investering gaat.
3 uur geleden