Beleggers gaan drukke beursweek vol kwartaalresultaten tegemoet
DEN HAAG (ANP) - Beleggers staat een drukke week te wachten met een hele trits aan te verwerken bedrijfsresultaten. Onder meer bierbrouwer Heineken, uitzendconcern Randstad en telecomconcern KPN presenteren hun kwartaalcijfers, net als verschillende grote Amerikaanse techbedrijven. De aandacht gaat ook uit naar voorlopige cijfers over de Amerikaanse economie in het eerste kwartaal.
Op de beurs in Stockholm presenteert Viaplay cijfers. Mogelijk komt dan nieuws naar buiten over de uitzendrechten van de Formule 1 voor de komende jaren. De NOS meldde vorige week dat Viaplay het huidige contract heeft verlengd, waarmee het Ziggo, dat aanvankelijk het hoogste bod had gedaan voor de rechten, zou hebben gepasseerd.
Diverse grote techbedrijven op Wall Street, waaronder Facebook-moederbedrijf Meta Platforms, Microsoft en Alphabet, het bedrijf achter zoekmachine Google, presenteren hun resultaten over het afgelopen kwartaal. Deze drie bedrijven investeren aanzienlijk in nieuwe mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), waar de aandacht van beleggers vooral naar uit zal gaan.
Boeing
Ook de geplaagde vliegtuigenfabrikant Boeing komt met cijfers. De Amerikaanse fabrikant kwam begin dit jaar in opspraak na een incident met een 737 MAX 9, waarbij een deurpaneel losliet tijdens een vlucht. Dit incident markeerde het begin van een crisisperiode bij Boeing met meer incidenten, veiligheidsonderzoeken en productievertragingen tot gevolg. Het bedrijf waarschuwde vorige maand al voor financiële tegenvallers door alle problemen.
Verder vernemen beleggers vrijdag hoe het staat met de Amerikaanse economie, op basis van cijfers over het eerste kwartaal van dit jaar. Onlangs gaf centralebankpresident Jerome Powell aan dat de meest recente inflatiecijfers nog onvoldoende vertrouwen boden voor de Federal Reserve om de rente te verlagen. Volgens de Fed-baas kan een verlaging waarschijnlijk nog even op zich laten wachten. Op de financiële markten wordt nu een eerste renteverlaging in september verwacht, eerder was dat nog juli.
Spanningen Midden-Oosten
Wereldwijd houden de beurzen ook deze week de situatie in het Midden-Oosten in de gaten. Vrijdag sloten de Europese beurzen overwegend met verliezen af door oplopende spanningen na berichten over een mogelijke aanval van Israël op Iran.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - Eurostar wil woensdag weer alle treinen van en naar Londen door de Kanaaltunnel laten rijden. Wel waarschuwt het bedrijf voor treinen die op het laatste moment worden geschrapt en opnieuw voor vertragingen.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarkten zijn steeds vaker open op nieuwjaarsdag. Tien jaar geleden was slechts een op de tien supermarkten open op 1 januari. Nu is dat 45 procent, iets meer dan vorig jaar toen het nog 43 procent was. Dat blijkt uit gegevens die het ANP van Openingstijden.nl ontving. Die site verzamelde gegevens van bijna 3700 supermarktvestigingen.
36 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese economie haalt in 2025 de groeidoelstelling van 5 procent van de regering. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd op een bijeenkomst van de Communistische Partij, aldus staatsmedia.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De cao-lonen in Nederland zijn dit jaar met gemiddeld 5 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In de vorige twee jaar was die stijging sterker, maar het gaat volgens het statistiekbureau nog altijd om een van de grootste toenames in de afgelopen veertig jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Nederland zijn dit jaar al meer dan 10.000 nieuwe campers en caravans verkocht, ruim 5 procent meer dan in heel 2024. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Afgezien van coronajaar 2021 is het de hoogste verkoop in vijftien jaar.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - China heeft Nederland woensdag opgeroepen om zijn "fouten" te herstellen in zijn behandeling van chipfabrikant Nexperia, een in Nederland gevestigde dochteronderneming van het Chinese bedrijf Wingtech.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla hoorde dinsdag bij de verliezers op de beurzen in New York na publicatie van de verkoopprognoses van analisten. Daaruit kwam naar voren dat de leveringen in de laatste maanden van dit jaar volgens de kenners mogelijk lager uitpakken dan veel beleggers voorzien. Het aandeel zakte op de een na laatste handelsdag van het jaar ruim 1 procent.
9 uur geleden