Beleggers: farmaceuten moeten vaccins breder beschikbaar maken
AMSTERDAM (ANP) - De producenten van de coronavaccins moeten snel meer doen om de wereldwijde beschikbaarheid en toediening van deze middelen te vergroten, want vooral in minder ontwikkelde landen is de vaccinatiegraad nog te laag. Met die oproep komen ruim 65 grote institutionele beleggers. Ze vinden dat de farmaceuten de beloning van hun bestuurders deels afhankelijk zouden moeten van de wereldwijde beschikbaarheid van vaccins.
Drijvende kracht achter de oproep is vermogensbeheerder Achmea Investment Management. Maar onder meer ook verzekeraars Aegon en ASR, pensioenbelegger PGGM en partijen uit andere landen zijn bij het initiatief aangesloten. Samen vertegenwoordigen ze naar eigen zeggen een vermogen van zo'n 3000 miljard euro.
"Alleen samen kunnen we deze pandemie onder controle krijgen. In onze optiek hebben farmaceuten de plicht zich hier maximaal voor in te spannen, en we zien helaas dat dat achterblijft", zegt Rogier Krens. Hij is bij Achmea Investment Management directeur investeringen. Volgens hem is het ook economisch gezien van belang dat vaccins breder beschikbaar worden. "Nieuwe varianten zijn bedreigend voor het herstel van wereldwijde economieën", legt Krens uit.
Met de oproep geven de beleggers naar eigen zeggen een vervolg aan een eerder initiatief uit april 2020. Destijds werden farmaceuten opgeroepen de handen ineen te slaan en het maximale te doen om de verspreiding van het virus en de gevolgen daarvan zoveel mogelijk te beperken.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP) - De handelsdeal tussen de Europese Unie en India die dinsdag werd gesloten, zorgt voor nieuwe economische groeimogelijkheden. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd in een reactie. Zo worden de Indiase importheffingen op Europese auto's sterk verlaagd, wat gunstig is voor Duitse autobouwers.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam staat er financieel gezien goed voor. De gemeente krijgt een 9,5 (van de 10) in het jaarlijkse onderzoek van accountantsbureau BDO waarin de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten wordt vergeleken. Dat gebeurt op basis van gemeentelijke begrotingsstukken, zoals jaarrekeningen en begrotingen.
42 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Nederlandse gemeenten voorzien gezamenlijk een flink begrotingstekort tot en met 2029. Gemeenten verwachten 2 miljard euro tekort te komen tussen 2025 en 2029. Dit meldt accountantsbureau BDO in zijn jaarlijkse onderzoek naar de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma ging dinsdag flink omhoog op de beurs in Frankfurt. Het Chinese Anta Sports Products heeft overeenstemming bereikt over de overname van een belang van ongeveer 29 procent in het Duitse sportmerk. De grootste Chinese fabrikant van sportkleding wordt daarmee de grootste aandeelhouder van Puma. Anta koopt de aandelen Puma van de Franse miljardairsfamilie Pinault voor 35 euro per stuk. De verkoopprijs ligt ruim boven de slotkoers van Puma op maandag. Het aandeel Puma steeg 5,5 procent.
53 minuten geledenEMDEN (ANP/DPA) - Een autotransportschip is stuurloos op de Noordzee ten noorden van het Nederlandse Waddeneiland Rottumerplaat. Het schip was maandagavond vertrokken vanuit het Duitse Emden, een haven vlakbij de Nederlandse grens, maar er brak brand uit aan boord. De brand in de machinekamer is inmiddels geblust, meldt het Duitse Centrale Commando voor Maritieme Noodsituaties (CCME).
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese Anta Sports Products heeft overeenstemming bereikt over de overname van een belang van ongeveer 29 procent in Puma voor 1,5 miljard euro. Het in Jinjiang gevestigde bedrijf wordt daarmee de grootste aandeelhouder van de Duitse sportkledingfabrikant en breidt zijn portfolio van westerse sportmerken verder uit.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in 2025 toegenomen, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Elektrische en hybride auto's waren in trek, ook in Nederland. Benzineauto's hadden vorig jaar niet meer het grootste marktaandeel.
2 uur geleden