Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers Europa terug na paasweekend, rustige opening verwacht

Beleggers Europa terug na paasweekend, rustige opening verwacht

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese aandelenmarkten keren dinsdag terug van een lang paasweekend, want op Goede Vrijdag en tweede paasdag waren de beurzen in Europa gesloten. De openingsindicatoren wijzen op kleine koersbewegingen voor de Europese hoofdgraadmeters aan het begin van de handelsdag. Vorige week donderdag sloot de Amsterdamse AEX-index nog op een recordniveau van 881,78 punten.

Handelaren in Europa kunnen nu ook reageren op een belangrijk cijfer over de Amerikaanse inflatie dat vrijdag naar buiten kwam. De zogeheten Core PCE is in februari licht gedaald. De Federal Reserve beschouwt deze kerninflatie als de belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling. Het cijfer, waarin de schommelende brandstof- en voedselprijzen niet zijn meegenomen, koelde af ten opzichte van een jaar eerder tot 2,8 procent.

Bij de bedrijven in Amsterdam kan betalingsverwerker Adyen in beweging komen door een adviesverhoging van beleggingsadviseur Evercore ISI. Chiptoeleverancier Besi kreeg een verhoging van het beleggingsadvies van de Britse bank Barclays.

Emulgatoractiviteiten

Speciaalchemieconcern Corbion maakte bekend de verkoop van zijn emulgatoractiviteiten in de Verenigde Staten aan de Amerikaanse investeerder Kingswood voor 362 miljoen dollar te hebben afgerond. Emulgatoren zijn stoffen die helpen bij het mengen van stoffen die moeilijk mengbaar zijn. De verkoop van het bedrijfsonderdeel werd in januari aangekondigd en moet MidKapper Corbion helpen de balans te versterken.

NX Filtration maakte bekend een nieuwe opdracht te hebben van het Canadese Delco Water voor zijn waterzuiveringstechnologie. Er werden geen financiƫle details gemeld over de opdracht.

De euro was dinsdagochtend 1,0794 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 84,15 dollar en Brentolie werd ook 0,5 procent duurder, op 87,85 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

1 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

4 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

5 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

6 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiƫle concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

7 uur geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

7 uur geleden