Beleggers Europa terug na paasweekend, rustige opening verwacht
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese aandelenmarkten keren dinsdag terug van een lang paasweekend, want op Goede Vrijdag en tweede paasdag waren de beurzen in Europa gesloten. De openingsindicatoren wijzen op kleine koersbewegingen voor de Europese hoofdgraadmeters aan het begin van de handelsdag. Vorige week donderdag sloot de Amsterdamse AEX-index nog op een recordniveau van 881,78 punten.
Handelaren in Europa kunnen nu ook reageren op een belangrijk cijfer over de Amerikaanse inflatie dat vrijdag naar buiten kwam. De zogeheten Core PCE is in februari licht gedaald. De Federal Reserve beschouwt deze kerninflatie als de belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling. Het cijfer, waarin de schommelende brandstof- en voedselprijzen niet zijn meegenomen, koelde af ten opzichte van een jaar eerder tot 2,8 procent.
Bij de bedrijven in Amsterdam kan betalingsverwerker Adyen in beweging komen door een adviesverhoging van beleggingsadviseur Evercore ISI. Chiptoeleverancier Besi kreeg een verhoging van het beleggingsadvies van de Britse bank Barclays.
Emulgatoractiviteiten
Speciaalchemieconcern Corbion maakte bekend de verkoop van zijn emulgatoractiviteiten in de Verenigde Staten aan de Amerikaanse investeerder Kingswood voor 362 miljoen dollar te hebben afgerond. Emulgatoren zijn stoffen die helpen bij het mengen van stoffen die moeilijk mengbaar zijn. De verkoop van het bedrijfsonderdeel werd in januari aangekondigd en moet MidKapper Corbion helpen de balans te versterken.
NX Filtration maakte bekend een nieuwe opdracht te hebben van het Canadese Delco Water voor zijn waterzuiveringstechnologie. Er werden geen financiƫle details gemeld over de opdracht.
De euro was dinsdagochtend 1,0794 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 84,15 dollar en Brentolie werd ook 0,5 procent duurder, op 87,85 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiƫn mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.
2 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.
3 uur geleden