Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers Europa terug na paasweekend, rustige opening verwacht

Beleggers Europa terug na paasweekend, rustige opening verwacht

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese aandelenmarkten keren dinsdag terug van een lang paasweekend, want op Goede Vrijdag en tweede paasdag waren de beurzen in Europa gesloten. De openingsindicatoren wijzen op kleine koersbewegingen voor de Europese hoofdgraadmeters aan het begin van de handelsdag. Vorige week donderdag sloot de Amsterdamse AEX-index nog op een recordniveau van 881,78 punten.

Handelaren in Europa kunnen nu ook reageren op een belangrijk cijfer over de Amerikaanse inflatie dat vrijdag naar buiten kwam. De zogeheten Core PCE is in februari licht gedaald. De Federal Reserve beschouwt deze kerninflatie als de belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling. Het cijfer, waarin de schommelende brandstof- en voedselprijzen niet zijn meegenomen, koelde af ten opzichte van een jaar eerder tot 2,8 procent.

Bij de bedrijven in Amsterdam kan betalingsverwerker Adyen in beweging komen door een adviesverhoging van beleggingsadviseur Evercore ISI. Chiptoeleverancier Besi kreeg een verhoging van het beleggingsadvies van de Britse bank Barclays.

Emulgatoractiviteiten

Speciaalchemieconcern Corbion maakte bekend de verkoop van zijn emulgatoractiviteiten in de Verenigde Staten aan de Amerikaanse investeerder Kingswood voor 362 miljoen dollar te hebben afgerond. Emulgatoren zijn stoffen die helpen bij het mengen van stoffen die moeilijk mengbaar zijn. De verkoop van het bedrijfsonderdeel werd in januari aangekondigd en moet MidKapper Corbion helpen de balans te versterken.

NX Filtration maakte bekend een nieuwe opdracht te hebben van het Canadese Delco Water voor zijn waterzuiveringstechnologie. Er werden geen financiƫle details gemeld over de opdracht.

De euro was dinsdagochtend 1,0794 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 84,15 dollar en Brentolie werd ook 0,5 procent duurder, op 87,85 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

1 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

1 uur geleden
Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

3 uur geleden
TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

3 uur geleden
Tata Steel boekt flink meer winst door sterke Indiase vraag

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.

3 uur geleden
TikTok is te verslavend en overtreedt daarmee EU-regels

BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

5 uur geleden
Toyota benoemt nieuwe topman en verhoogt winstverwachting

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.

5 uur geleden