Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers enthousiaster over Philips na uitlatingen topman

Beleggers enthousiaster over Philips na uitlatingen topman

AMSTERDAM (ANP) - Philips is donderdag flink vooruitgegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op opmerkingen van topman Roy Jakobs. Hij verklaarde dit jaar waarschijnlijk een akkoord te kunnen sluiten met patiƫnten die economische schade hebben geleden door de apneu-affaire.

Dan gaat het om een schikking van een deel van de claims waarmee Philips in de Verenigde Staten te maken heeft. Door de uitlatingen van Jakobs leefde op de financiƫle markten de hoop op dat het zorgtechnologiebedrijf de kwestie sneller dan gedacht achter zich zou kunnen laten. Het aandeel won 5,9 procent.

De problemen met de slaapapneu-apparaten draaien om het isolatieschuim in de machines. Dat kon afbrokkelen of chemische stoffen afgeven na contact met bepaalde schoonmaakmiddelen, met mogelijke schade voor de gezondheid als gevolg. In totaal moest Philips 5,5 miljoen apparaten vervangen vanwege het defect. Sinds de kwestie naar buiten is gekomen is de beurskoers van Philips behoorlijk gezakt en er dreigen nog veel claims.

Koerswinst

Verder wonnen chipbedrijven donderdag opnieuw aan beurswaarde. ASML, Besi en ASMI kregen er tot 4 procent bij nadat ze een dag eerder ook al stevige koerswinsten lieten zien. Dat was toen voornamelijk te danken aan een goed ontvangen handelsupdate van de Duitse chipmaker Infineon. Die branchegenoot dikte donderdag meer dan 5 procent aan.

Het algehele beurssentiment was eveneens positief. De AEX-index sloot 0,9 procent hoger op 752,46 punten hoger onder aanvoering van Philips. De MidKap klom 1,7 procent tot 953,37 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,3 procent. De hoofdindex in Madrid dikte 1,6 procent aan na een verrassend sterke afkoeling van de inflatie in Spanje.

Dividend

Randstad was wel een grote verliezer met een min van 5,4 procent. Het aandeel van de uitzender noteerde echter ex dividend, wat betekent dat het geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode. Dat zorgt meestal voor koersdruk.

In de MidKap stond JDE Peet's onderaan met een min van 4,5 procent. Grootaandeelhouder Mondelez International Holding Netherlands heeft miljoenen aandelen van het koffie- en theeconcern tegen korting verkocht.

Kostenbesparingen

In Stockholm werd Hennes & Mauritz ruim 16 procent meer waard. De Zweedse kledingketen wist in het afgelopen kwartaal toch winst te boeken ondanks een eerder gemelde tegenvallende omzet. Het bedrijf lijkt daarmee voortgang te boeken met zijn kostenbesparingen.

De euro was 1,0899 dollar waard, tegen 1,0840 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 74,04 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 79,07 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

2 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

2 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

2 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

4 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

6 uur geleden
Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

7 uur geleden
Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

8 uur geleden