Beleggers enthousiast over sterke resultaten Deutsche Bank
AMSTERDAM (ANP) - Deutsche Bank was woensdag de grote winnaar op de Europese beurzen na sterke kwartaalresultaten van de grootste bank van Duitsland. Beleggers zetten het aandeel op de beurs in Frankfurt bijna 11 procent hoger. In het kielzog ging ook de koers van andere financiële bedrijven omhoog. Zo hoorden verzekeraars Aegon en NN Group bij de sterkste stijgers in de Amsterdamse AEX-index.
Deutsche Bank behaalde de hoogste kwartaalwinst in zeven jaar. Het financiële concern deed vooral goede zaken met het adviseren bij fusies en beursgangen en bij de handel in aandelen en obligaties. Daarnaast hoefde de bank veel minder geld opzij te zetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald, nu de economie flink aan het herstellen is.
Ook de resultaten van de Britse bank Lloyds werden goed ontvangen. Dat aandeel won in Londen 3,5 procent. Verder viel Delivery Hero duidelijk in de smaak. De Duitse maaltijdbezorger zag het aantal bestellingen in het eerste kwartaal bijna verdubbelen dankzij de lockdowns in veel landen. Dat werd door beleggers beloond met een koerswinst van dik 9 procent.
De belangrijkste beursgraadmeters in Europa lieten geen hele grote bewegingen zien. Beleggers namen weinig risico in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat later op de dag naar buiten komt. Ook werd uitgekeken naar de kwartaalupdates van iPhonemaker Apple en socialemediabedrijf Facebook, die na de slotbel op Wall Street worden vrijgegeven. De AEX op Beursplein 5 sloot 0,1 procent in de min op 711,84 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 1045,36 punten. Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 0,5 procent.
Bij de hoofdfondsen in Amsterdam was olie- en gasproducent Shell, die donderdag met cijfers komt, de grootste stijger. Het aandeel won 2 procent, geholpen door de oplopende olieprijzen. Chemicaliëndistributeur IMCD sloot de rij met een verlies van 1,7 procent. In de MidKap ging Fugro aan kop met een plus van 6,4 procent. De bodemonderzoeker heeft een opdracht gekregen van het Noorse energieconcern Equinor voor onderzoek langs de Canadese kust. Grootste daler was biotechnoloog Galapagos met een verlies van 1,6 procent.
De euro noteerde op 1,2096 dollar tegen 1,2059 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 2,5 procent in prijs tot 64,51 dollar. Brentolie werd 2,1 procent duurder op 67,80 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Europese koepelorganisaties voor de luchtvaart waarschuwen dat een nieuw Europees registratiesysteem op luchthavens leidt tot aanzienlijke vertragingen voor passagiers van buiten de Europese Unie. Als er niet onmiddellijk maatregelen worden genomen, dreigen in de drukke zomermaanden ernstige verstoringen, waarbij wachttijden kunnen oplopen tot vier uur of meer. Dat stellen onder meer de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA en koepelorganisatie van luchthavens ACI Europe.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag gemengde uitslagen zien. Beleggers keken vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport dat woensdag op het programma staat. De banengroei in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Kevin Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zei maandag dat de banengroei de komende maanden lager zou kunnen uitvallen door een tragere groei van de beroepsbevolking en een hogere productiviteit.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.
9 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.
11 uur geleden