Beleggers enthousiast over resultaten Adyen en Unilever
AMSTERDAM (ANP) - Adyen heeft er donderdag meer dan een vijfde aan beurswaarde bijgekregen op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden heel enthousiast op de resultaten van het Amsterdamse bedrijf, dat betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz (H&M). Ook was- en levensmiddelenconcern Unilever ging flink vooruit op de beurs na publicatie van cijfers.
Adyen eindigde de handelsdag dik 21 procent in de plus. Afgelopen zomer schrokken beleggers nog van het lagere groeitempo van het bedrijf. Maar de onderneming groeide in de tweede jaarhelft van 2023 sneller dan in de voorgaande zes maanden. Adyen verwerkte meer transacties en zag de omzet sterker stijgen dan verwacht.
Bij Unilever maakte topman Hein Schumacher bekend dat hij de merken van zijn bedrijf niet concurrerend genoeg vindt. Het bedrijf achter merken als Axe, Dove, Magnum en Calvé verkocht vorig jaar weliswaar iets meer producten, maar het Britse concern veroverde volgens hem niet genoeg marktaandeel. Toch achtte de topman Unilever sterk genoeg om een aandeleninkoopprogramma ter waarde van 1,5 miljard euro aan te kondigen. Het aandeel won 3 procent.
Stevige winst
Mede door de goed ontvangen cijferberichten ging de AEX-index op Amsterdam met een stevige winst de handel uit. De hoofdgraadmeter sloot 1,6 procent hoger op 843,75 punten. De AEX sloot eerder deze week al op de hoogste stand ooit en overtrof daarmee het oude record uit 2021.
Andere graadmeters gingen eveneens omhoog. De MidKap, waarin op Beursplein 5 de middelgrote fondsen zijn opgenomen, klom 1,1 procent tot 888,76 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs gingen tot 0,7 procent vooruit, de graadmeter in Londen zakte wel 0,4 procent.
Maersk
Ook ArcelorMittal was een grote winnaar aan het Damrak met een plus van bijna 5 procent. Het staalconcern verwacht extra vraag naar staal. Buiten Nederland deed Gucci-eigenaar Kering het goed bij beleggers. Het aandeel steeg in Parijs eveneens bijna 5 procent. Het Franse luxeconcern heeft vorig jaar flink minder winst gemaakt. Maar de cijfers die het bedrijf naar buiten bracht, waren toch niet zo slecht als door beleggers werd gevreesd.
Maar er waren ook verliezers. Maersk verloor dik 15 procent in Kopenhagen. De containerrederij waarschuwde dat de winst dit jaar ruim onder het niveau van vorig jaar uitkomt, mede als gevolg van de verstoringen in de Rode Zee. De Deense vrachtvervoerder heeft ook last van een overaanbod aan containerschepen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
15 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
15 uur geleden