Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers enthousiast over resultaten Adyen en Unilever

Beleggers enthousiast over resultaten Adyen en Unilever

AMSTERDAM (ANP) - Adyen heeft er donderdag meer dan een vijfde aan beurswaarde bijgekregen op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden heel enthousiast op de resultaten van het Amsterdamse bedrijf, dat betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz (H&M). Ook was- en levensmiddelenconcern Unilever ging flink vooruit op de beurs na publicatie van cijfers.

Adyen eindigde de handelsdag dik 21 procent in de plus. Afgelopen zomer schrokken beleggers nog van het lagere groeitempo van het bedrijf. Maar de onderneming groeide in de tweede jaarhelft van 2023 sneller dan in de voorgaande zes maanden. Adyen verwerkte meer transacties en zag de omzet sterker stijgen dan verwacht.

Bij Unilever maakte topman Hein Schumacher bekend dat hij de merken van zijn bedrijf niet concurrerend genoeg vindt. Het bedrijf achter merken als Axe, Dove, Magnum en Calvé verkocht vorig jaar weliswaar iets meer producten, maar het Britse concern veroverde volgens hem niet genoeg marktaandeel. Toch achtte de topman Unilever sterk genoeg om een aandeleninkoopprogramma ter waarde van 1,5 miljard euro aan te kondigen. Het aandeel won 3 procent.

Stevige winst

Mede door de goed ontvangen cijferberichten ging de AEX-index op Amsterdam met een stevige winst de handel uit. De hoofdgraadmeter sloot 1,6 procent hoger op 843,75 punten. De AEX sloot eerder deze week al op de hoogste stand ooit en overtrof daarmee het oude record uit 2021.

Andere graadmeters gingen eveneens omhoog. De MidKap, waarin op Beursplein 5 de middelgrote fondsen zijn opgenomen, klom 1,1 procent tot 888,76 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs gingen tot 0,7 procent vooruit, de graadmeter in Londen zakte wel 0,4 procent.

Maersk

Ook ArcelorMittal was een grote winnaar aan het Damrak met een plus van bijna 5 procent. Het staalconcern verwacht extra vraag naar staal. Buiten Nederland deed Gucci-eigenaar Kering het goed bij beleggers. Het aandeel steeg in Parijs eveneens bijna 5 procent. Het Franse luxeconcern heeft vorig jaar flink minder winst gemaakt. Maar de cijfers die het bedrijf naar buiten bracht, waren toch niet zo slecht als door beleggers werd gevreesd.

Maar er waren ook verliezers. Maersk verloor dik 15 procent in Kopenhagen. De containerrederij waarschuwde dat de winst dit jaar ruim onder het niveau van vorig jaar uitkomt, mede als gevolg van de verstoringen in de Rode Zee. De Deense vrachtvervoerder heeft ook last van een overaanbod aan containerschepen.

Meer uit Financieel

Voedselprijzen op hoogste niveau in drie jaar door Iranoorlog

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.

10 minuten geleden
Prijzen aan de pomp dalen verder door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.

19 minuten geleden
AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

1 uur geleden
AEX-index verder omlaag na nieuwe aanvallen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.

1 uur geleden
Nintendo rekent op minder Switch 2-verkopen, verhoogt prijs

KYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.

1 uur geleden
Ook klanten Reaal akkoord met schikking woekerpolisaffaire

DEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.

2 uur geleden
Commerzbank verhoogt winstverwachting en schrapt meer banen

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.

2 uur geleden