Beleggers enthousiast over resultaten Adyen en Unilever
AMSTERDAM (ANP) - Adyen heeft er donderdag meer dan een vijfde aan beurswaarde bijgekregen op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden heel enthousiast op de resultaten van het Amsterdamse bedrijf, dat betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz (H&M). Ook was- en levensmiddelenconcern Unilever ging flink vooruit op de beurs na publicatie van cijfers.
Adyen eindigde de handelsdag dik 21 procent in de plus. Afgelopen zomer schrokken beleggers nog van het lagere groeitempo van het bedrijf. Maar de onderneming groeide in de tweede jaarhelft van 2023 sneller dan in de voorgaande zes maanden. Adyen verwerkte meer transacties en zag de omzet sterker stijgen dan verwacht.
Bij Unilever maakte topman Hein Schumacher bekend dat hij de merken van zijn bedrijf niet concurrerend genoeg vindt. Het bedrijf achter merken als Axe, Dove, Magnum en Calvé verkocht vorig jaar weliswaar iets meer producten, maar het Britse concern veroverde volgens hem niet genoeg marktaandeel. Toch achtte de topman Unilever sterk genoeg om een aandeleninkoopprogramma ter waarde van 1,5 miljard euro aan te kondigen. Het aandeel won 3 procent.
Stevige winst
Mede door de goed ontvangen cijferberichten ging de AEX-index op Amsterdam met een stevige winst de handel uit. De hoofdgraadmeter sloot 1,6 procent hoger op 843,75 punten. De AEX sloot eerder deze week al op de hoogste stand ooit en overtrof daarmee het oude record uit 2021.
Andere graadmeters gingen eveneens omhoog. De MidKap, waarin op Beursplein 5 de middelgrote fondsen zijn opgenomen, klom 1,1 procent tot 888,76 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs gingen tot 0,7 procent vooruit, de graadmeter in Londen zakte wel 0,4 procent.
Maersk
Ook ArcelorMittal was een grote winnaar aan het Damrak met een plus van bijna 5 procent. Het staalconcern verwacht extra vraag naar staal. Buiten Nederland deed Gucci-eigenaar Kering het goed bij beleggers. Het aandeel steeg in Parijs eveneens bijna 5 procent. Het Franse luxeconcern heeft vorig jaar flink minder winst gemaakt. Maar de cijfers die het bedrijf naar buiten bracht, waren toch niet zo slecht als door beleggers werd gevreesd.
Maar er waren ook verliezers. Maersk verloor dik 15 procent in Kopenhagen. De containerrederij waarschuwde dat de winst dit jaar ruim onder het niveau van vorig jaar uitkomt, mede als gevolg van de verstoringen in de Rode Zee. De Deense vrachtvervoerder heeft ook last van een overaanbod aan containerschepen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
3 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
6 uur geleden