Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers enthousiast over recordomzet reisconcern TUI

Beleggers enthousiast over recordomzet reisconcern TUI

AMSTERDAM (ANP) - Reisconcern TUI was woensdag een grote winnaar op de Europese beurzen. Beleggers reageerden enthousiast op de recordomzet die de Duitse vakantieaanbieder heeft gerapporteerd. Ook verwacht TUI voor zijn nieuwe boekjaar opnieuw een aanzienlijke stijging van de resultaten. Op de beurzen in Londen en Frankfurt werd het aandeel zo'n 15 procent hoger gezet.

De door TUI aangeboden vakanties, cruises en vliegreizen leverden in het boekjaar tot en met september een omzet op van 20,7 miljard euro. Dat is bijna een kwart meer dan een jaar eerder. In totaal boekten 19,1 miljoen mensen een reis of uitje via TUI. Dat zorgde na jaren van verliezen ook weer voor een nettowinst.

De algehele stemming op de beurzen in Europa was eveneens positief. Beleggers verwerkten ook een meevallend rapport van loonstrookverwerker ADP over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. De olieprijzen gingen wel behoorlijk omlaag en dat had ook zijn weerslag op de beurswaarde van olie- en gasconcern Shell.

Shell

De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam eindigde uiteindelijk 0,3 procent hoger op 776,18 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 868,84 punten. In Parijs, Frankfurt en Londen ging het om plussen tot 0,8 procent.

Shell zakte 1,5 procent bij de hoofdfondsen. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde voor het eerst in maanden tot onder de 70 dollar. Het gaat om een prijsdaling van dik 4 procent. Brent leverde 3,7 procent in op 74,38 dollar per vat. Volgens deskundigen wordt de oliemarkt momenteel overheerst door zorgen over een overaanbod.

IMCD

ASMI hoorde wel bij de winnaars. De chiptoeleverancier won bijna 1 procent in de AEX. Het bedrijf investeert 300 miljoen euro in een nieuw Amerikaans hoofdkantoor in Scottsdale in de staat Arizona. Daarmee breidt ASMI de aanwezigheid in Arizona verder uit.

Grootste winnaar bij de hoofdfondsen in Amsterdam was evenwel chemicaliëndistributeur IMCD met een plus van 2,5 procent. Dinsdag ging dat aandeel ook al vooruit. Maandag ging het aandeel nog omlaag na een adviesverlaging van de Amerikaanse bank JPMorgan.

Air France-KLM

Bij de middelgrote fondsen op het Damrak was Air France-KLM de grootste stijger. Het aandeel won meer dan 5 procent. In Frankfurt was branchegenoot Lufthansa ook een duidelijke winnaar met een plus van 3,2 procent. Volgens de internationale luchtvaartorganisatie IATA zal de wereldwijde luchtvaartindustrie volgend jaar naar verwachting een recordaantal van 4,7 miljard passagiers vervoeren.

De euro was 1,0789 dollar waard, tegen 1,0788 dollar bij het Europese slot een dag eerder.

Meer uit Financieel

Baas Volkswagen denkt fabriekssluitingen te kunnen voorkomen

BERLIJN (ANP/DPA) - Topman Oliver Blume van autoconcern Volkswagen stelt dat de autofabrikant fabriekssluitingen kan voorkomen bij de uitvoering van de geplande kostenbesparingen. "Er zijn slimmere oplossingen dan het sluiten van fabrieken", heeft Blume zondag gezegd in een interview met de Duitse krant Bild am Sonntag.

1 uur geleden
Grote Indiase bank schrapt duizenden banen

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De HDFC Bank, een van de grootste banken van India, heeft duizenden banen geschrapt. Uit het dit weekend verschenen jaarverslag van de bank kwam naar buiten dat het personeelsbestand in het boekjaar tot en met maart met ruim 3300 is gekrompen. Vooral administratief en ondersteunend personeel moest vertrekken. Hun totaal nam met meer dan 8000 af. Op andere plekken binnen het concern werden ook weer mensen aangenomen.

3 uur geleden
Topvrouw Daimler: vrachtwagenindustrie in gevaar door CO2-regels

STUTTGART (ANP) - De Europese vrachtwagenindustrie wordt in haar voortbestaan bedreigd. Daarvoor waarschuwt Karin Rådström, topvrouw van truckbouwer Daimler, zondag in een interview met het Duitse persbureau dpa. "Als de CO2-regelgeving niet wordt aangepast, zet Europa het concurrentievermogen van zijn vrachtwagenindustrie op het spel."

4 uur geleden
Bloomberg: EU wil bedrijven helpen bij beperken banden met China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

1 dag geleden
Reuters: schoonzoon Trump mogelijk opgelicht bij deal in Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is mogelijk opgelicht bij het kopen van grond in Albanië. Een in Miami gevestigde zakenman, die in Albanië wordt gezocht voor het witwassen van drugsgeld, wordt ervan verdacht eigendomsbewijzen te hebben vervalst van grond waarop Kushner een miljardenresort wil laten bouwen.

1 dag geleden
Muziekindustrie komt met labels om AI-muziek te herkennen

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Diverse grote organisaties uit de muziekindustrie hebben vrijdag een labelsysteem gepresenteerd voor content die met kunstmatige intelligentie (AI) is gemaakt. Daarmee kunnen mensen snel achterhalen of en hoe er in bepaalde muziek gebruik is gemaakt van AI.

1 dag geleden
CNV waarschuwt: werkplek vaak niet ingericht op hitte

UTRECHT (ANP) - Nederlandse werkplekken zijn slecht ingericht op steeds hetere zomers. Daarvoor waarschuwt CNV na een peiling onder 1500 werkenden die fysiek op hun werk aanwezig moeten zijn, bijvoorbeeld in de bouw, industrie en de zorg.

1 dag geleden