Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers enthousiast over recordomzet reisconcern TUI

Beleggers enthousiast over recordomzet reisconcern TUI

AMSTERDAM (ANP) - Reisconcern TUI was woensdag een grote winnaar op de Europese beurzen. Beleggers reageerden enthousiast op de recordomzet die de Duitse vakantieaanbieder heeft gerapporteerd. Ook verwacht TUI voor zijn nieuwe boekjaar opnieuw een aanzienlijke stijging van de resultaten. Op de beurzen in Londen en Frankfurt werd het aandeel zo'n 15 procent hoger gezet.

De door TUI aangeboden vakanties, cruises en vliegreizen leverden in het boekjaar tot en met september een omzet op van 20,7 miljard euro. Dat is bijna een kwart meer dan een jaar eerder. In totaal boekten 19,1 miljoen mensen een reis of uitje via TUI. Dat zorgde na jaren van verliezen ook weer voor een nettowinst.

De algehele stemming op de beurzen in Europa was eveneens positief. Beleggers verwerkten ook een meevallend rapport van loonstrookverwerker ADP over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. De olieprijzen gingen wel behoorlijk omlaag en dat had ook zijn weerslag op de beurswaarde van olie- en gasconcern Shell.

Shell

De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam eindigde uiteindelijk 0,3 procent hoger op 776,18 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 868,84 punten. In Parijs, Frankfurt en Londen ging het om plussen tot 0,8 procent.

Shell zakte 1,5 procent bij de hoofdfondsen. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde voor het eerst in maanden tot onder de 70 dollar. Het gaat om een prijsdaling van dik 4 procent. Brent leverde 3,7 procent in op 74,38 dollar per vat. Volgens deskundigen wordt de oliemarkt momenteel overheerst door zorgen over een overaanbod.

IMCD

ASMI hoorde wel bij de winnaars. De chiptoeleverancier won bijna 1 procent in de AEX. Het bedrijf investeert 300 miljoen euro in een nieuw Amerikaans hoofdkantoor in Scottsdale in de staat Arizona. Daarmee breidt ASMI de aanwezigheid in Arizona verder uit.

Grootste winnaar bij de hoofdfondsen in Amsterdam was evenwel chemicaliëndistributeur IMCD met een plus van 2,5 procent. Dinsdag ging dat aandeel ook al vooruit. Maandag ging het aandeel nog omlaag na een adviesverlaging van de Amerikaanse bank JPMorgan.

Air France-KLM

Bij de middelgrote fondsen op het Damrak was Air France-KLM de grootste stijger. Het aandeel won meer dan 5 procent. In Frankfurt was branchegenoot Lufthansa ook een duidelijke winnaar met een plus van 3,2 procent. Volgens de internationale luchtvaartorganisatie IATA zal de wereldwijde luchtvaartindustrie volgend jaar naar verwachting een recordaantal van 4,7 miljard passagiers vervoeren.

De euro was 1,0789 dollar waard, tegen 1,0788 dollar bij het Europese slot een dag eerder.

Meer uit Financieel

Fastned voert bouwtempo nieuwe laadstations op

AMSTERDAM (ANP) - Uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned zegt het bouwtempo van nieuwe stations te versnellen. De exploitant heeft momenteel 65 laadstations in aanbouw, bijna het dubbele aantal ten opzichte van vorig jaar.

13 minuten geleden
Groothandel Sligro merkt dat consument minder vaak uit eten gaat

VEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro, een belangrijke leverancier aan de Nederlandse horeca, blijft last houden van consumenten die terughoudender zijn met hun bestedingen in restaurants en cafés. De omzet van het bedrijf liep in het afgelopen kwartaal iets terug.

16 minuten geleden
Beurzen Zuid-Korea en Japan onderuit door uitverkoop chipaandelen

SEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Zuid-Korea en Japan zijn donderdag hard onderuitgegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na de forse koersverliezen in de Amerikaanse chipsector op woensdag. De chipaandelen zijn dit jaar sterk in waarde gestegen dankzij de grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

26 minuten geleden
Organisaties eind november tegenover Meta in kort geding om bril

AMSTERDAM (ANP) - De Consumentenbond, Offlimits en The Firewall staan op 26 november tegenover socialmediabedrijf Meta in de rechtbank van Amsterdam. Dat hebben de belangenorganisaties donderdag bekendgemaakt. De drie Nederlandse organisaties eisen in een kort geding dat Meta stopt met de verkoop van de Meta-bril zolang daarmee stiekem opnamen kunnen worden gemaakt.

28 minuten geleden
Navigatiebedrijf TomTom schrapt ongeveer 200 banen

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom gaat ongeveer tweehonderd banen schrappen om de kosten te drukken en de organisatie "slagvaardiger" te maken. Het Nederlandse bedrijf, met wereldwijd 3300 mensen in dienst, verwacht dat de reorganisatie jaarlijks ongeveer 21 miljoen euro aan kostenbesparingen oplevert.

1 uur geleden
Werkloosheid opnieuw onveranderd op 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in september voor de tweede maand op rij onveranderd gebleven op 4 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juli steeg de werkloosheid nog tot 4 procent, van 3,8 procent in juni.

1 uur geleden
Veel oud-zelfstandigen gaan werken in andere sector, stelt DNB

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal zzp'ers in Nederland is gedaald, maar dat leidt nauwelijks tot meer werkloosheid. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) donderdag in een analyse. Veel mensen die stoppen als zelfstandige vinden volgens DNB snel weer ander werk, vaak in een andere sector.

2 uur geleden