Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers eisen half miljard van ING om witwasaffaire

Beleggers eisen half miljard van ING om witwasaffaire

AMSTERDAM (ANP) - ING en diverse bestuursleden hebben woensdag een dagvaarding ontvangen namens beleggers. Die beweren "financiële verliezen te hebben geleden" omdat zij niet goed zijn geïnformeerd over de gebreken in het antiwitwasbeleid van de bank, meldt ING in een verklaring. Daarom eisen zij nu een schadevergoeding van 500 miljoen euro. ING zegt het daar niet mee eens te zijn en zich te zullen gaan verdedigen.

Het Financieele Dagblad berichtte woensdagavond als eerste over de dagvaarding, die de krant al had ingezien. Deze zou zijn verstuurd namens een groep van 158 institutionele beleggers, waaronder banken, verzekeraars en vermogensbeheerders uit Europa en de Verenigde Staten. Wie zij precies zijn, is niet bekend. Volgens de krant willen zij zich niet bekendmaken omdat ze nog altijd zaken doen met ING.

Centraal in de aanklacht staat de aanloop naar de witwaszaak waar ING in 2018 een schikking voor trof met het Openbaar Ministerie. De bank betaalde 775 miljoen euro om niet verder vervolgd te worden. De bank had niet voorkomen dat rekeningen jarenlang konden worden gebruikt bij witwassen.

Koersgevoelige informatie

Het FD schrijft dat de beleggers vinden dat ING eerder duidelijk had moeten maken "dat er een probleem was met de naleving van de regels die witwassen moeten voorkomen". Daarmee zou ING koersgevoelige informatie hebben achtergehouden.

ING had een dergelijke procedure naar eigen zeggen al zien aankomen. "In de afgelopen jaren hebben we bekendgemaakt dat we ons ervan bewust zijn geworden dat bepaalde partijen, onder andere, een juridische procedure tegen ING zouden kunnen starten in verband met het onderwerp van de schikking", aldus de bank in de verklaring.

Meer uit Financieel

Betaalbedrijf PayPal stijgt op Wall Street na overnameberichten

NEW YORK (ANP) - PayPal behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Betaalverwerkingsbedrijf Stripe en investeerder Advent International zouden een bod van ruim 53 miljard dollar hebben uitgebracht op het betaalbedrijf, meldde persbureau Reuters op basis van bronnen. De twee partijen zouden gezamenlijk eigenaar worden van PayPal en het bedrijf niet opsplitsen, maar elk een gelijk aandeel krijgen.

49 seconden geleden
Aanhoudende droogte kan problemen opleveren voor papierindustrie

HOOFDDORP (ANP) - De papierindustrie ondervindt op dit moment nog geen grote problemen als gevolg van de droogte. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse papier- en kartonfabrieken (VNP) desgevraagd aan ANP weten. Als de droogte aanhoudt, kan dit echter wel grote gevolgen hebben, aldus de belangenvereniging. "De papierindustrie heeft water nodig om te kunnen produceren en beschikt daarvoor niet over een reëel alternatief."

47 minuten geleden
Duitsland trekt miljarden uit om energierekeningen te verlagen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering komt volgend jaar met een steunpakket van 13,3 miljard euro om de energierekening van bedrijven en huishoudens te verlagen. Het pakket wordt gefinancierd uit het Klimaat- en Transitiefonds (KTF), maakte het ministerie van Financiën woensdag bekend.

1 uur geleden
Japanse restaurants vrezen tekorten na cyberaanval op leverancier

TOKIO (ANP/AFP) - Restaurantketens in Japan als KFC waarschuwen voor mogelijke tekorten en winkelsluitingen vanwege een cyberaanval op een fabrikant van diepvriesproducten. Nichirei, de grootste leverancier van diepvriesvoeding in Japan, meldde woensdag dat het bedrijf slachtoffer is geworden van een cyberaanval, waardoor de leveringen aan klanten zijn verstoord.

1 uur geleden
Chemieconcern BASF verhoogt winstverwachting door hogere prijzen

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF is positiever geworden over de winst dit jaar, mede dankzij prijsverhogingen. Dat meldde de grootste chemieproducent van Europa bij de publicatie van de voorlopige kwartaalresultaten.

2 uur geleden
Gasunie minder bezorgd om wintervoorraad na bijspringen EBN

GRONINGEN (ANP) - Gasunie is minder bezorgd dat de gasvoorraad van Nederland niet op tijd wordt aangevuld voor de winter. Vorige maand uitte de organisatie hier nog zorgen over, omdat marktpartijen de bergingen te langzaam vulden voor deze tijd van het jaar vanwege de gestegen gasprijs.

2 uur geleden
India pompt miljarden extra in opbouw eigen chipindustrie

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India trekt een extra 1,3 biljoen roepies (bijna 12 miljard euro) uit voor de binnenlandse productie van halfgeleiders. Daarmee zet het land een volgende stap in zijn ambitieuze streven om uit te groeien tot een wereldwijd productiecentrum.

3 uur geleden