Beleggers eisen half miljard van ING om witwasaffaire
AMSTERDAM (ANP) - ING en diverse bestuursleden hebben woensdag een dagvaarding ontvangen namens beleggers. Die beweren "financiële verliezen te hebben geleden" omdat zij niet goed zijn geïnformeerd over de gebreken in het antiwitwasbeleid van de bank, meldt ING in een verklaring. Daarom eisen zij nu een schadevergoeding van 500 miljoen euro. ING zegt het daar niet mee eens te zijn en zich te zullen gaan verdedigen.
Het Financieele Dagblad berichtte woensdagavond als eerste over de dagvaarding, die de krant al had ingezien. Deze zou zijn verstuurd namens een groep van 158 institutionele beleggers, waaronder banken, verzekeraars en vermogensbeheerders uit Europa en de Verenigde Staten. Wie zij precies zijn, is niet bekend. Volgens de krant willen zij zich niet bekendmaken omdat ze nog altijd zaken doen met ING.
Centraal in de aanklacht staat de aanloop naar de witwaszaak waar ING in 2018 een schikking voor trof met het Openbaar Ministerie. De bank betaalde 775 miljoen euro om niet verder vervolgd te worden. De bank had niet voorkomen dat rekeningen jarenlang konden worden gebruikt bij witwassen.
Koersgevoelige informatie
Het FD schrijft dat de beleggers vinden dat ING eerder duidelijk had moeten maken "dat er een probleem was met de naleving van de regels die witwassen moeten voorkomen". Daarmee zou ING koersgevoelige informatie hebben achtergehouden.
ING had een dergelijke procedure naar eigen zeggen al zien aankomen. "In de afgelopen jaren hebben we bekendgemaakt dat we ons ervan bewust zijn geworden dat bepaalde partijen, onder andere, een juridische procedure tegen ING zouden kunnen starten in verband met het onderwerp van de schikking", aldus de bank in de verklaring.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.
5 uur geleden