Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers blijven voorzichtig door energiecrisis en inflatievrees

Beleggers blijven voorzichtig door energiecrisis en inflatievrees

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt dinsdag wat te stabiliseren na de verliesbeurt een dag eerder. De stemming blijft echter terughoudend door de energiecrisis in Europa. De kans op een recessie in Duitsland is toegenomen doordat het Russische staatsgasbedrijf Gazprom de gasleveringen aan het land via de Nord Stream 1-pijpleiding voor onbepaalde tijd heeft stilgelegd vanwege onderhoud. Duitsland, de grootste economie van de eurozone, is sterk afhankelijk van Russisch gas. Volgens Gazprom kunnen de gasleveringen pas worden hervat als Siemens Energy de defecte apparatuur repareert.

Ook de hoge inflatie houdt de gemoederen bezig. In Nederland is de inflatie in augustus volgens de eigen rekenmethode van het CBS opgelopen tot 12 procent, van 10,3 procent een maand eerder. Vooral energie werd afgelopen maand flink duurder De almaar oplopende inflatie vergroot de druk op de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente nog sterker te verhogen. De ECB komt donderdag met een nieuw rentebesluit..

De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De beurs in Shanghai was een positieve uitschieter met een plus van 1,1 procent na toezeggingen van de Chinese autoriteiten om de kwakkelende economie meer te ondersteunen. In Australië werd de rente conform verwachting met 0,5 procentpunt verhoogd om de hoge inflatie aan te pakken.

Just Eat Takeaway

Op het Damrak zal Just Eat Takeaway mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van Berenberg haalden de maaltijdbezorger van de verkooplijst.

Metalenspecialist AMG kondigde aan een driejarige overeenkomst te hebben gesloten voor de levering van lithiumhydroxide aan het Zuid-Koreaanse EcoPro. AMG gaat 5000 ton lithiumhydroxide, dat gebruikt wordt voor batterijen, per jaar leveren vanuit een Duitse fabriek, die momenteel gebouwd wordt en in het derde kwartaal van 2023 gereed moet zijn.

Olie

ABN AMRO liet weten nog eens 120 miljoen euro opzij te zetten in de kwestie over zogeheten woekerrentes. De bank past de compensatieregeling aan waarbij ook de rente op rente wordt gecompenseerd. ABN AMRO had tot nu toe 340 miljoen euro opzijgezet voor de compensatieregeling.

De Europese beurzen begonnen de week overwegend met verliezen. De AEX sloot 0,7 procent in het rood op 674,12 punten en de graadmeters in Parijs en Frankfurt zakten tot 2,2 procent. Wall Street was maandag gesloten vanwege Labor Day.

De euro bleef minder waard dan de dollar en noteerde op 0,9955 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 88,62 dollar per vat. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 95,02 dollar.

Meer uit Financieel

Heinen wil box 3-wet nog voor de zomer aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.

2 uur geleden
Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

8 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

8 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

8 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

9 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

12 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

13 uur geleden