Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers blijven voorzichtig door energiecrisis en inflatievrees

Beleggers blijven voorzichtig door energiecrisis en inflatievrees

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt dinsdag wat te stabiliseren na de verliesbeurt een dag eerder. De stemming blijft echter terughoudend door de energiecrisis in Europa. De kans op een recessie in Duitsland is toegenomen doordat het Russische staatsgasbedrijf Gazprom de gasleveringen aan het land via de Nord Stream 1-pijpleiding voor onbepaalde tijd heeft stilgelegd vanwege onderhoud. Duitsland, de grootste economie van de eurozone, is sterk afhankelijk van Russisch gas. Volgens Gazprom kunnen de gasleveringen pas worden hervat als Siemens Energy de defecte apparatuur repareert.

Ook de hoge inflatie houdt de gemoederen bezig. In Nederland is de inflatie in augustus volgens de eigen rekenmethode van het CBS opgelopen tot 12 procent, van 10,3 procent een maand eerder. Vooral energie werd afgelopen maand flink duurder De almaar oplopende inflatie vergroot de druk op de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente nog sterker te verhogen. De ECB komt donderdag met een nieuw rentebesluit..

De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De beurs in Shanghai was een positieve uitschieter met een plus van 1,1 procent na toezeggingen van de Chinese autoriteiten om de kwakkelende economie meer te ondersteunen. In Australië werd de rente conform verwachting met 0,5 procentpunt verhoogd om de hoge inflatie aan te pakken.

Just Eat Takeaway

Op het Damrak zal Just Eat Takeaway mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van Berenberg haalden de maaltijdbezorger van de verkooplijst.

Metalenspecialist AMG kondigde aan een driejarige overeenkomst te hebben gesloten voor de levering van lithiumhydroxide aan het Zuid-Koreaanse EcoPro. AMG gaat 5000 ton lithiumhydroxide, dat gebruikt wordt voor batterijen, per jaar leveren vanuit een Duitse fabriek, die momenteel gebouwd wordt en in het derde kwartaal van 2023 gereed moet zijn.

Olie

ABN AMRO liet weten nog eens 120 miljoen euro opzij te zetten in de kwestie over zogeheten woekerrentes. De bank past de compensatieregeling aan waarbij ook de rente op rente wordt gecompenseerd. ABN AMRO had tot nu toe 340 miljoen euro opzijgezet voor de compensatieregeling.

De Europese beurzen begonnen de week overwegend met verliezen. De AEX sloot 0,7 procent in het rood op 674,12 punten en de graadmeters in Parijs en Frankfurt zakten tot 2,2 procent. Wall Street was maandag gesloten vanwege Labor Day.

De euro bleef minder waard dan de dollar en noteerde op 0,9955 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 88,62 dollar per vat. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 95,02 dollar.

Meer uit Financieel

Wereldwijde wapenverkoop stijgt door oorlogen in Oekraïne en Gaza

STOCKHOLM (ANP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.

2 uur geleden
Bird trekt overnamevoorstel CM.com in

AMSTERDAM (ANP) - Aanbieder van communicatiesoftware Bird trekt het voorstel om branchegenoot CM.com over te nemen in. Dat meldt Bird zondag. Het Amsterdamse softwarebedrijf deed 5 november een overnamebod met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten.

8 uur geleden
Boerenprotesten in Griekenland om vertraagde Europese subsidies

ATHENE (ANP/RTR) - Griekse boeren zijn zondag slaags geraakt met de politie tijdens protesten in delen van het Zuidoost-Europese land. Ze zijn boos over de vertraagde uitbetaling van Europese subsidies, veroorzaakt door onderzoeken naar een groot corruptieschandaal in Griekenland.

10 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan in januari niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen die zijn verenigd in oliekartel OPEC+ gaan in het eerste kwartaal van volgend jaar niet nog meer olie oppompen. Dat hebben ze zondag besloten op een vergadering. Dat betekent dat de landen afzien van hun eerdere patroon om de olieproductie telkens wat verder op te voeren, waarmee ze de prijzen aan de pomp in Nederland potentieel iets drukten.

10 uur geleden
'Favoriet' Kevin Hassett wil graag nieuwe Fed-baas worden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett zou graag dienen als de volgende voorzitter van de Federal Reserve, als hij door president Donald Trump wordt gekozen. Dat heeft Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zondag laten weten voor de camera van Fox News. Hassett wordt sinds kort gezien als de belangrijkste kandidaat om Jerome Powell op te volgen, wiens termijn volgend jaar afloopt.

11 uur geleden
Baas Signal blij dat scanplicht uit EU-wetsvoorstel is geschrapt

AMSTERDAM (ANP) - De versleutelde berichtendienst Signal is blij dat de verplichting voor techbedrijven om chatgesprekken te scannen op mogelijke kinderporno uit het Europese wetsvoorstel is geschrapt dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Dat heeft Signal-topvrouw Meredith Whittaker gezegd in tv-programma Buitenhof.

13 uur geleden
Reeves ontkent misleiding over staat Britse overheidsfinanciën

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse minister van Financiën Rachel Reeves heeft zondag ontkend dat ze het Britse publiek had misleid door te liegen over de staat van de Britse overheidsfinanciën. Op nieuwszender Sky News sprak ze de beschuldigingen vanuit de Britse oppositie, die al op haar aftreden aandrong, tegen.

14 uur geleden