Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Beleggers blijven ontwikkelingen coronavirus volgen'

'Beleggers blijven ontwikkelingen coronavirus volgen'

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers blijven deze week vooral de verdere ontwikkelingen rond het coronavirus volgen. Met name het sterk stijgende aantal nieuwe coronabesmettingen in de Verenigde Staten houdt de gemoederen op de beurzen bezig. Daarnaast buigen de financiële markten zich deze week over verschillende macro-economische cijfers.

In de Amerikaanse staten Texas en Florida neemt het aantal coronabesmettingen in recordtempo toe. Dit weekend werd Onafhankelijkheidsdag gevierd in de VS en de vraag is nu of dit leidt tot een versnelling van de besmettingen in het land. President Donald Trump zei dat er voor het einde van dit jaar een vaccin klaar zal zijn tegen het coronavirus. Vrijdag waren de beurzen in New York dicht in aanloop naar Independence Day op zaterdag.

Op macro-economisch gebied worden onder meer gegevens gemeld over de Duitse en Franse industrie en de winkelverkopen in de eurozone. Uit de VS komt informatie over bijvoorbeeld de dienstensector en de wekelijkse uitkeringsaanvragen. Vorige week kwam nog een beter dan verwacht banenrapport uit de VS naar buiten.

Rustig

Aan het kwartaalcijferfront is het nog vrij rustig. Het cijferseizoen op de aandelenbeurzen gaat binnenkort weer losbarsten. Er zal bij die resultaten vooral worden gekeken naar de impact van de coronacrisis op de prestaties en verwachtingen van bedrijven.

Vrijdag nabeurs bevestigde Air France ruim 7600 banen te gaan schrappen om de coronacrisis te doorstaan. Dergelijke aantallen circuleerden al. De Franse tak van luchtvaartcombinatie Air France-KLM snijdt daarbij vooral hard in het personeelsbestand van zijn regionale vliegmaatschappij HOP!

Oplossing

Verder denkt Shell dat het vertrek van het hoofdkantoor uit Nederland een van de oplossingen is om een einde te maken aan de dubbele aandelenstructuur waarmee het olie- en gasconcern te maken heeft. In een interview met Het Financieele Dagblad zei topman Ben van Beurden dat die optie wordt opengehouden. Hij benadrukt dat er geen concrete plannen zijn om het Nederlandse hoofdkantoor te schrappen.

De AEX-index in Amsterdam eindigde vrijdag 0,4 procent lager op 568,63 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 766,96 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 1,3 procent. Op Wall Street waren donderdag kleine plussen te zien in aanloop naar het lange weekend.

Meer uit Financieel

Onderzoek: 75-plussers betalen steeds vaker elektronisch

AMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.

26 minuten geleden
AEX opent met winst, AkzoNobel fors hoger na verwerpen bod

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.

1 uur geleden
Canada sluit deal met Duitsland voor export van lng

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft een deal gesloten met Duitsland voor de export van 1 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) per jaar. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Canada zal de overeenkomst volgens de bronnen later op woensdag aankondigen.

1 uur geleden
Aantal miljoenenwoningen vorig jaar met 22 procent toegenomen

DELFT (ANP) - Het aantal miljoenenwoningen in Nederland is vorig jaar fors toegenomen, meldt marktonderzoeker Calcasa. In Nederland staan ruim 273.000 koopwoningen die minstens een miljoen euro waard zijn. Een op de zestien koopwoningen in Nederland is een miljoenenwoning. De meeste staan in Amsterdam, Den Haag en Utrecht.

1 uur geleden
Ontslagen voorzitter olieconcern BP ontkent wangedrag

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De ontslagen voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, Albert Manifold, ontkent de beschuldigingen omtrent wangedrag. In een e-mail aan persbureau Bloomberg stelt hij dat er "valse verhalen" worden verteld rondom zijn gedwongen vertrek.

2 uur geleden
Aantal faillissementen neemt met 12 procent af in april

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in april op jaarbasis afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal werden er vorige maand 293 bedrijven failliet verklaard, een daling van 12 procent. Ten opzichte van maart daalde het aantal faillissementen met 3 procent.

2 uur geleden
Heijmans gaat gevangenis Heerhugowaard verbouwen voor 83 miljoen

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft een opdracht gekregen voor de verbouwing van de penitentiaire inrichting (PI) van Heerhugowaard. De verbouwing van de gevangenis begint in januari volgend jaar en zal ongeveer 4,5 jaar duren. De opdracht levert Heijmans 83 miljoen euro aan omzet op.

2 uur geleden