Beleggers beginnen weer aan cijferseizoen
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers krijgen het in de nieuwe beursweek druk vanwege de start van het zogenoemde cijferseizoen. In deze periode publiceren veel grote bedrijven hun halfjaarresultaten. Ook gaat de aandacht uit naar een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), een EU-top in Brussel over het Europese herstelfonds en het alsmaar oplopende aantal coronabesmettingen in de wereld.
Vooral in de zwaar door de virusuitbraak getroffen Verenigde Staten zijn er al veel bedrijven die deze week een kijkje in de boeken geven. Zo is het de beurt aan grote banken als JPMorgan Chase en Goldman Sachs. Ook farmaceut Johnson & Johnson en Netflix laten weten hoe zij afgelopen periode door de coronacrisis zijn gekomen. In Nederland presenteren onder meer chipmachinefabrikant ASML, navigatiedienstverlener TomTom en beddenverkoper Beter Bed hun resultaten.
De ECB besluit donderdag of er nog aanpassingen nodig zijn in het monetaire beleid in Europa, een dag nadat de Japanse centrale bank zijn rentebesluit naar buiten brengt. Economen verwachten dit keer evenwel weinig vuurwerk van de centralebankiers in Frankfurt.
Werkloosheidscijfers
De financiële markten krijgen ook nog een reeks macro-economische cijfers om te verwerken. China meldt bijvoorbeeld hoe de economie zich daar heeft ontwikkeld in het tweede kwartaal, en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in Nederland verstrekt nieuwe werkloosheidscijfers. Ook staan er updates over de industriële productie en inflatie in diverse landen op het programma. Verder komt de Federal Reserve met zijn Beige Book, een belangrijk rapport over de stand van de Amerikaanse economie.
Over het Europese herstelfonds om landen te helpen de coronacrisis te overwinnen, bestaat nog veel discussie. Vandaar dat het bereiken van een akkoord op de aankomende EU-top nog best lastig kan worden. Nederland en de andere 'zuinige' landen Zweden, Denemarken en Oostenrijk houden al een tijd vol dat de steun alleen uit leningen moet bestaan en onder voorwaarde moet zijn van hervormingen.
Meer uit Financieel
LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
11 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
56 minuten geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
4 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
4 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
22 uur geleden