Beleggers Azië verwerken tegenvallende productiecijfers China
TOKIO (ANP) - De beurzen in Azië zijn maandag met verliezen gesloten. De stemming werd gedrukt door tegenvallende cijfers dit weekend over de activiteiten in Chinese fabrieken. De beurzen in Hongkong, China, Singapore en Taiwan bleven dicht vanwege een feestdag.
De sluiting van fabrieken als gevolg van de coronamaatregelen in China liet zich voelen. De omikronvariant van het coronovirus in combinatie met het 'zerotolerancebeleid' van Beijing zorgde ervoor dat de krimp van de productie in China in april hoger uitviel dan voorzien.
In Tokio maakte de Nikkei-index tussentijds een eerder verlies goed. Toch eindigde de graadmeter in de min. De Nikkei ging met een klein verlies van 0,1 procent de handel uit. Autoproducent Toyota verloor 0,3 procent. De onderneming maakte bekend de productie in zijn fabriek in China weer te hebben opgestart. In Seoul verloor de Kospi 0,4 procent.
De All Ordinaries in Sydney speelde 1,3 procent kwijt. Qantas won in Australië 2,9 procent. De luchtvaartmaatschappij wil tegen het einde van 2025 commerciële non-stopvluchten van Sydney naar Londen en New York gaan aanbieden. De Australische luchtvaartmaatschappij zegt zo de "tirannie van de afstand" te overwinnen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.
15 minuten geledenSEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
13 uur geleden