Beleggers Azië verwerken tegenvallende productiecijfers China
TOKIO (ANP) - De beurzen in Azië zijn maandag met verliezen gesloten. De stemming werd gedrukt door tegenvallende cijfers dit weekend over de activiteiten in Chinese fabrieken. De beurzen in Hongkong, China, Singapore en Taiwan bleven dicht vanwege een feestdag.
De sluiting van fabrieken als gevolg van de coronamaatregelen in China liet zich voelen. De omikronvariant van het coronovirus in combinatie met het 'zerotolerancebeleid' van Beijing zorgde ervoor dat de krimp van de productie in China in april hoger uitviel dan voorzien.
In Tokio maakte de Nikkei-index tussentijds een eerder verlies goed. Toch eindigde de graadmeter in de min. De Nikkei ging met een klein verlies van 0,1 procent de handel uit. Autoproducent Toyota verloor 0,3 procent. De onderneming maakte bekend de productie in zijn fabriek in China weer te hebben opgestart. In Seoul verloor de Kospi 0,4 procent.
De All Ordinaries in Sydney speelde 1,3 procent kwijt. Qantas won in Australië 2,9 procent. De luchtvaartmaatschappij wil tegen het einde van 2025 commerciële non-stopvluchten van Sydney naar Londen en New York gaan aanbieden. De Australische luchtvaartmaatschappij zegt zo de "tirannie van de afstand" te overwinnen.
Meer uit Financieel
CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.
3 uur geleden