Beleggers Azië sorteren voor op meer forse rentestappen in VS
HONGKONG (ANP/AFP) - De Aziatische aandelenbeurzen lieten maandag weinig beweging zien. Het sterke Amerikaanse banenrapport van voor het weekend zorgde daarbij voor terughoudendheid. Beleggers houden er namelijk rekening mee dat de Amerikaanse centrale bank daardoor ruimte ziet de rente fors te blijven verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan.
De laatste maanden kwam de Federal Reserve al met forse rentestappen. Als die koers doorzet dan kan dat de waardering van onder meer aandelen wereldwijd flink beïnvloeden, en dat is iets waar beleggers ook in Azië alert op moeten zijn. Een deskundige van de firma SPI Asset Management zegt dat de markt erop rekent dat de rentetarieven bij de Fed bij de komende drie rentebesluiten bij elkaar nog zeker met een procentpunt omhoog zullen moeten.
De beursindex in Hongkong noteerde tussentijds 0,8 procent in de min. Ook de graadmeters in Seoul, Singapore, Manilla en Jakarta gingen omlaag, evenals die in Sydney en Wellington. De Nikkei in Tokio won wel 0,2 procent en in Shanghai en Shenzhen waren ook kleine plussen te zien.
Pelosi
Er was op de markt ook sprake van enige opluchting dat de internationale spanningen over Taiwan wat zijn afgenomen. Het bezoek van de Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi leidde vorige week nog tot een woedende reactie van China. Daarna hielden Chinese strijdkrachten dagenlang militaire oefeningen rond de eilandstaat, die de regering in Peking beschouwt als een afvallige provincie.
Afgelopen weekend kwam de Chinese overheid ook met beter dan verwachte cijfers over de export naar buiten. De uitvoer van de op een na grootste economie van de wereld groeide harder dan verwacht, wat het sentiment bij beleggers iets stuwde. Maar tegelijkertijd waren er ook weer berichten over aanhoudende coronalockdowns in het land die het herstel van de economie juist in de weg zitten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.
12 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
19 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
20 uur geleden