Beleggers alert op inflatiecijfer VS in verkorte handelsweek
DEN HAAG (ANP) - Nu het cijferseizoen grotendeels voorbij is, staat de komende verkorte beursweek vooral in het teken van een aantal belangrijke macro-economische cijfers uit de Verenigde Staten. Beleggers zijn met name benieuwd naar een Amerikaans inflatiecijfer op vrijdag. De Europese en Amerikaanse beurzen blijven die dag echter gesloten in verband met Goede Vrijdag.
Het gaat om een belangrijk kerncijfer voor de inflatie, de zogeheten Core PCE, over februari. De Federal Reserve beschouwt dit cijfer als zijn belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling.
Eerder deze week werd bekend dat de Amerikaanse Federal Reserve de rente onveranderd liet, waardoor de leenkosten op hun huidige hoge niveau blijven. Beleidsmakers bij de koepel van centrale banken verwachten wel dat de rentes dit jaar omlaag gaan. De Fed vond het niet gepast de rente te verlagen "tot er meer vertrouwen is dat de inflatie blijvend richting de 2 procent beweegt", stond in een toelichting.
Nieuwe recordstand
Maandag moeten beleggers het vooralsnog met weinig richtinggevend nieuws doen. Statistiekbureau CBS maakt wel cijfers bekend over de economische groei in Nederland over het vierde kwartaal. Elektrische-bussenbouwer Ebusco publiceert dinsdag zijn jaarresultaten, gevolgd door investeerder HAL op woensdag. Donderdag is het de beurt aan InPost, de aanbieder van postkluisjes.
Afgelopen week was een mooie beursweek voor beleggers. De AEX, de belangrijkste index op het Damrak, klom vrijdag tot een nieuwe recordstand van 876,34 punten. Daarmee is de hoofdgraadmeter met 2,9 procent gestegen in de afgelopen beursweek.
Op Wall Street namen aandelenhandelaren vrijdag wat gas terug, na de aanscherping van de recordstanden in de voorgaande twee dagen. Zo moest de Dow-Jonesindex 0,8 procent inleveren. De beurskoersen in New York gaan al maanden omhoog op de verwachting dat de Fed de rente gaat verlagen. Dat is over het algemeen gunstig voor aandelen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
3 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
6 uur geleden