Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers alert op inflatiecijfer VS in verkorte handelsweek

Beleggers alert op inflatiecijfer VS in verkorte handelsweek

DEN HAAG (ANP) - Nu het cijferseizoen grotendeels voorbij is, staat de komende verkorte beursweek vooral in het teken van een aantal belangrijke macro-economische cijfers uit de Verenigde Staten. Beleggers zijn met name benieuwd naar een Amerikaans inflatiecijfer op vrijdag. De Europese en Amerikaanse beurzen blijven die dag echter gesloten in verband met Goede Vrijdag.

Het gaat om een belangrijk kerncijfer voor de inflatie, de zogeheten Core PCE, over februari. De Federal Reserve beschouwt dit cijfer als zijn belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling.

Eerder deze week werd bekend dat de Amerikaanse Federal Reserve de rente onveranderd liet, waardoor de leenkosten op hun huidige hoge niveau blijven. Beleidsmakers bij de koepel van centrale banken verwachten wel dat de rentes dit jaar omlaag gaan. De Fed vond het niet gepast de rente te verlagen "tot er meer vertrouwen is dat de inflatie blijvend richting de 2 procent beweegt", stond in een toelichting.

Nieuwe recordstand

Maandag moeten beleggers het vooralsnog met weinig richtinggevend nieuws doen. Statistiekbureau CBS maakt wel cijfers bekend over de economische groei in Nederland over het vierde kwartaal. Elektrische-bussenbouwer Ebusco publiceert dinsdag zijn jaarresultaten, gevolgd door investeerder HAL op woensdag. Donderdag is het de beurt aan InPost, de aanbieder van postkluisjes.

Afgelopen week was een mooie beursweek voor beleggers. De AEX, de belangrijkste index op het Damrak, klom vrijdag tot een nieuwe recordstand van 876,34 punten. Daarmee is de hoofdgraadmeter met 2,9 procent gestegen in de afgelopen beursweek.

Op Wall Street namen aandelenhandelaren vrijdag wat gas terug, na de aanscherping van de recordstanden in de voorgaande twee dagen. Zo moest de Dow-Jonesindex 0,8 procent inleveren. De beurskoersen in New York gaan al maanden omhoog op de verwachting dat de Fed de rente gaat verlagen. Dat is over het algemeen gunstig voor aandelen.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven trekken AEX omlaag na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.

8 minuten geleden
Jumbo sluit niet uit schade te verhalen op Frits van Eerd

VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.

26 minuten geleden
VS willen Zwitserse bank weren uit Amerikaans financieel systeem

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.

1 uur geleden
Nog onduidelijk of Odido nalatig was bij lek, zeggen claimexperts

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.

1 uur geleden
Rijksambtenaren staken 24 uur voor loonsverhoging

DEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren door het hele land leggen dinsdag het werk 24 uur lang neer. De staking is de volgende stap in het cao-conflict. Ambtenaren zijn ontevreden over het uitblijven van loonsverhoging dit jaar. Een deel van hen verzamelt zich dinsdag in Den Haag om hiertegen te protesteren, meldt vakbond FNV.

2 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia zakt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia heeft beleggers niet enthousiast weten te krijgen met zijn kwartaalcijfers. Aandelen van het bedrijf zakten op de beurs in New York 2 procent.

2 uur geleden
Politie probeert verspreiding gestolen Odido-data te voorkomen

DRIEBERGEN (ANP) - De politie probeert zoveel mogelijk te voorkomen dat de gestolen klantgegevens van Odido verder worden verspreid. Volgens Stan Duijf, als hoofd Operatiën verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, is het al gelukt om diverse servers offline te halen die de hackers gebruikten voor het opslaan of verspreiden van data. Hoeveel van de miljoenen gestolen gegevens inmiddels toch in foute handen zijn gekomen, kan Duijf niet aangeven.

2 uur geleden