Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beleggers alert op Afghanistan, corona en nieuwe cijfers

Beleggers alert op Afghanistan, corona en nieuwe cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De financiële markten zullen de ontwikkelingen in Afghanistan in de nieuwe beursweek waarschijnlijk scherp in de gaten houden, evenals het verdere verloop van de coranapandemie. Het cijferseizoen waarin veel bedrijven met resultaten komen, is inmiddels bijna voorbij. Wel worden er weer diverse nieuwe macro-economische gegevens verwacht, die beleggers kunnen verwerken.

Wat de snelle opmars van de Taliban in Afghanistan precies betekent voor het grotere economische plaatje, is nog niet duidelijk. De ontwikkelingen zijn erg snel gegaan. De eerste berichten dat de Taliban de Afghaanse hoofdstad Kabul waren binnengegaan kwamen zondagochtend rond 09.30 uur (Nederlandse tijd) binnen. De nieuwe situatie kan volgens deskundigen gevolgen hebben voor andere landen in de regio en hun economie. Mogelijk bewegen de olieprijzen komende dagen op de ontwikkelingen.

Diverse luchtvaartmaatschappijen hebben al aangekondigd voorlopig even niet op Kabul te vliegen. KLM liet weten het luchtruim van Afghanistan te mijden. KLM-vluchten die naar bestemmingen als Bangkok en Singapore vliegen komen in ieder geval zondag niet boven Afghanistan. De Nederlandse maatschappij bekijkt en beoordeelt dagelijks de situatie. KLM vloog al niet op bestemmingen in Afghanistan.

BAM

Aan het Damrak komt nog een plukje bedrijven met cijfers zoals de bouwers BAM, Heijmans en betalingsbedrijf Adyen. In de Verenigde Staten is het nog de beurt aan winkelbedrijven Walmart, Home Depot en Macy's. Nieuwe resultaten van Nvidia en Applied Materials werpen daarnaast nog een licht op de ontwikkelingen in de chipsector.

Beleggers kijken tot nu toe terug op een tamelijk goed cijferseizoen. Veel bedrijven presteerden afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Toch hangen zorgen over de Delta-variant van het coronavirus nog boven de markt, waardoor de vooruitzichten voor het bedrijfsleven onzeker blijven.

Industriële productie

Macro-economische cijfers die komende dagen de aandacht trekken, zijn de industriële productie in China en de VS, de Amerikaanse detailhandelsverkopen en de Duitse producentenprijzen. Verder worden de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve gepubliceerd.

In Nederland maakt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag bekend hoe de economie van ons land afgelopen kwartaal heeft gepresteerd. Economen rekenen erop dat Nederland weer uit een recessie komt. In het laatste kwartaal van vorig jaar en de eerste drie maanden van dit jaar was nog sprake van economische krimp.

Meer uit Financieel

Trump verlaagt tarieven koffie, groenten, fruit en rundvlees

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.

1 uur geleden
Alibaba verliezer op Wall Street na beschuldigingen Witte Huis

NEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Franse toezichthouder vindt bij meer webshops verboden sekspoppen

PARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.

4 uur geleden
Amerikaanse investeerder ziet af van overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.

4 uur geleden
FT: Washington beschuldigt Alibaba van hulp aan Chinese leger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.

6 uur geleden
Ajax sluit na aandeelhoudersvergadering nipt lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.

8 uur geleden
China opnieuw kritisch op Nederlandse opstelling rond Nexperia

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.

9 uur geleden