Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belegger verwerkt stevige woorden Fed-baas en stijgende olieprijs

Belegger verwerkt stevige woorden Fed-baas en stijgende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese beurzen reageren dinsdag onder meer op de stevige woorden die Jerome Powell van de Federal Reserve uitsprak. Ook de oplopende olieprijzen kunnen het sentiment op de beursvloeren mede bepalen. De markten blijven daarnaast aandacht houden voor de ontwikkelingen in Oekraïne.

Volgens de baas van de Amerikaanse centralebankenkoepel is de inflatie veel te hoog en zal de Fed "noodzakelijke stappen" zetten om deze te beteugelen. Vorige week werd voor het eerst in jaren de rente in de Verenigde Staten verhoogd. Volgens Powell zijn meer rentestappen aanstaande, waarbij het beleid mogelijk nog daadkrachtiger zal worden. Anders dan de Fed tornt de Europese Centrale Bank nog niet aan zijn rentes.

De olieprijzen zijn inmiddels weer fors gestegen. Een vat Amerikaanse olie werd voorbeurs bijna 3 procent duurder op 114,90 dollar. Voor een vat Brentolie moet bijna 120 dollar worden betaald. Dat betekent een stijging met 3,5 procent in vergelijking met een dag eerder. Mogelijk dat olie- en gasconcerns in het kielzog van de olieprijs mee omhoog gaan.

China Eastern

De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei dat zijn land nooit zal buigen voor Russische ultimatums om de oorlog te beëindigen. De Oekraïners lieten het Russische ultimatum voor opgave van de zuidelijke havenstad Marioepol al verstrijken. Ze hadden maandagochtend vroeg de wapens moeten laten zwijgen.

In de nasleep van het vliegtuigongeluk in China zal de aandacht ook blijven uitgaan naar de luchtvaartsector. De Boeing 737-800 van China Eastern, waarmee het ongeluk plaatsvond, wordt ook door veel Europese luchtvaartmaatschappijen gebruikt. In China werd na de crash driekwart van de geplande vluchten geannuleerd. Het aandeel van China Eastern verloor stevig op de beurs in Hongkong.

Verder zullen beleggers met een schuin oog kijken naar Brussel en plannen voor een verplichte gasreserve. EU-lidstaten moeten ervoor zorgen dat ze elk jaar op 1 november 90 procent van hun opslagfaciliteiten voor gas gevuld hebben, staat in een plan dat persbureau DPA heeft ingezien. Met de verplichte gasreserve moet Europa minder afhankelijk worden van fossiele brandstoffen uit Rusland.

Meer uit Financieel

Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

37 minuten geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

1 uur geleden
Gasunie: Nederlandse gasvoorraden worden voorzichtig aangevuld

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp meer dan 10 eurocent omhoog

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.

2 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea klimmen na hoop op heropening Hormuz

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Bronnen: SpaceX mikt bij grootste beursgang op biljoenenwaarde

NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.

3 uur geleden
TNO: robotisering nodig om maakindustrie te redden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.

5 uur geleden