Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belegger verwerkt stevige woorden Fed-baas en stijgende olieprijs

Belegger verwerkt stevige woorden Fed-baas en stijgende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese beurzen reageren dinsdag onder meer op de stevige woorden die Jerome Powell van de Federal Reserve uitsprak. Ook de oplopende olieprijzen kunnen het sentiment op de beursvloeren mede bepalen. De markten blijven daarnaast aandacht houden voor de ontwikkelingen in Oekraïne.

Volgens de baas van de Amerikaanse centralebankenkoepel is de inflatie veel te hoog en zal de Fed "noodzakelijke stappen" zetten om deze te beteugelen. Vorige week werd voor het eerst in jaren de rente in de Verenigde Staten verhoogd. Volgens Powell zijn meer rentestappen aanstaande, waarbij het beleid mogelijk nog daadkrachtiger zal worden. Anders dan de Fed tornt de Europese Centrale Bank nog niet aan zijn rentes.

De olieprijzen zijn inmiddels weer fors gestegen. Een vat Amerikaanse olie werd voorbeurs bijna 3 procent duurder op 114,90 dollar. Voor een vat Brentolie moet bijna 120 dollar worden betaald. Dat betekent een stijging met 3,5 procent in vergelijking met een dag eerder. Mogelijk dat olie- en gasconcerns in het kielzog van de olieprijs mee omhoog gaan.

China Eastern

De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei dat zijn land nooit zal buigen voor Russische ultimatums om de oorlog te beëindigen. De Oekraïners lieten het Russische ultimatum voor opgave van de zuidelijke havenstad Marioepol al verstrijken. Ze hadden maandagochtend vroeg de wapens moeten laten zwijgen.

In de nasleep van het vliegtuigongeluk in China zal de aandacht ook blijven uitgaan naar de luchtvaartsector. De Boeing 737-800 van China Eastern, waarmee het ongeluk plaatsvond, wordt ook door veel Europese luchtvaartmaatschappijen gebruikt. In China werd na de crash driekwart van de geplande vluchten geannuleerd. Het aandeel van China Eastern verloor stevig op de beurs in Hongkong.

Verder zullen beleggers met een schuin oog kijken naar Brussel en plannen voor een verplichte gasreserve. EU-lidstaten moeten ervoor zorgen dat ze elk jaar op 1 november 90 procent van hun opslagfaciliteiten voor gas gevuld hebben, staat in een plan dat persbureau DPA heeft ingezien. Met de verplichte gasreserve moet Europa minder afhankelijk worden van fossiele brandstoffen uit Rusland.

Meer uit Financieel

Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

56 minuten geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

2 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

4 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

11 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

14 uur geleden
Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

17 uur geleden