'Belegger positief over financiële markten ondanks onrust Iran'
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers zijn aan het begin van het nieuwe jaar positief gestemd over de financiële markten na een voor de beurzen ook al "zeer positief" verlopen 2019. De oplopende spanningen in het Midden-Oosten doen daar niets aan af, al heeft de onrust wel invloed op de voorkeursaandelen van beleggers. Dat meldt onlinebroker BinckBank in zijn Beleggersbarometer.
Het vertrouwen van beleggers liep in januari iets op tot plus 4,8 op een schaal van min 10 tot plus 10. Daarmee komt de index uit op zijn hoogste stand in ruim twee jaar. Sinds de zomer van 2019 is sprake van een groeiend geloof in de markten.
Door de ontwikkelingen in het Midden-Oosten is de olieprijs een belangrijke maatstaf als het gaat om de keuze voor aandelen. Door de oplopende olieprijzen is energiereus Shell de favoriet. Het tegenovergestelde geldt voor luchtvaartconcern Air France-KLM. Verder blijven tech- en farma-aandelen populair onder beleggers. Dat was ook voor de oplaaiende onrust in het Midden-Oosten het geval.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.
13 minuten geledenYANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.
36 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.
44 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis denkt dat een schuldeiser drie van zijn vakantieparken bewust te laag heeft laten taxeren. Via een veiling zou hij ze nu zelf willen kopen. Dat heeft de advocaat van de realityster dinsdag gezegd tijdens het kort geding in de rechtbank in Den Bosch tussen Gillis' bedrijf Oostappen Groep en een onderneming van de schuldeiser, Marc van Rooi. Diens advocaat ontkent de beschuldigingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag licht lager begonnen na de verliezen een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de recente onzekerheid in de sector van kunstmatige intelligentie (AI) en de aanhoudende stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De verwachting dat de Federal Reserve woensdag de rente gaat verhogen om de door de hogere energieprijzen aangejaagde inflatie te bestrijden, zorgt eveneens voor terughoudendheid.
2 uur geleden