'Belegger positief over financiële markten ondanks onrust Iran'
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers zijn aan het begin van het nieuwe jaar positief gestemd over de financiële markten na een voor de beurzen ook al "zeer positief" verlopen 2019. De oplopende spanningen in het Midden-Oosten doen daar niets aan af, al heeft de onrust wel invloed op de voorkeursaandelen van beleggers. Dat meldt onlinebroker BinckBank in zijn Beleggersbarometer.
Het vertrouwen van beleggers liep in januari iets op tot plus 4,8 op een schaal van min 10 tot plus 10. Daarmee komt de index uit op zijn hoogste stand in ruim twee jaar. Sinds de zomer van 2019 is sprake van een groeiend geloof in de markten.
Door de ontwikkelingen in het Midden-Oosten is de olieprijs een belangrijke maatstaf als het gaat om de keuze voor aandelen. Door de oplopende olieprijzen is energiereus Shell de favoriet. Het tegenovergestelde geldt voor luchtvaartconcern Air France-KLM. Verder blijven tech- en farma-aandelen populair onder beleggers. Dat was ook voor de oplaaiende onrust in het Midden-Oosten het geval.
Meer uit Financieel
DIEMEN (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) vervangt technologische medewerkers allerminst, maar verandert wel de vraag, meldt uitzender Randstad in een nieuw rapport. De snelgroeiende technologie zorgt bij veel organisaties daarom juist voor een groei van het aantal techmedewerkers. "Bijna negen op de tien managers breidt zijn techteams uit om met AI zijn dienstverlening op te schalen en de omzet te vergroten."
12 minuten geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas deed afgelopen kwartaal goede zaken met de verkoop van kleding- en sportartikelen. Met de schoenendivisie, waar het Duitse merk probeert voort te bouwen op het succes van retro-sneakers zoals de Samba, ging het minder goed.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het afgelopen kwartaal de winst verdubbeld door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - AB InBev, de bierbrouwer achter merken als Corona, Jupiler en Stella Artois, heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst geboekt. De hoeveelheid verkochte dranken nam slechts licht toe, wat erop wijst dat de grote brouwer hogere prijzen rekende voor zijn bier.
1 uur geledenSON (ANP) - Het verzuim op de werkvloer is in september gestegen naar 4,9 procent, van 4,6 procent in augustus. In september 2025 lag dit percentage nog op 4,7 procent, meldden de arbodiensten HumanCapitalCare en ArboNed, die samen bijna 1 miljoen werknemers ondersteunen.
1 uur geledenSEOUL (ANP/DPA) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung boekte in het afgelopen kwartaal een recordwinst door een aanhoudend sterke vraag naar halfgeleiders. De winst schoot omhoog tot 107,4 biljoen won (72 miljard euro), bijna negen keer zo veel als in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING gaat wereldwijd vierhonderd banen schrappen bij zijn zakenbank. Het financiële concern wil die divisie wat afslanken, maakte het donderdag bekend bij de presentatie van de kwartaalcijfers. Dat moet het volgens topman Steven van Rijswijk ook eenvoudiger maken voor klanten om zaken te doen met de bank.
1 uur geleden