
Belegger HAL verhuist hoofdkantoor van Curaçao naar Rotterdam
MONACO (ANP) - Belegger HAL Holding is van plan zijn hoofdkantoor van Curaçao naar Rotterdam te verhuizen. De grootaandeelhouder van Coolblue en eigenaar van bedrijven als Boskalis, Van Wijnen en Ahrend zegt dit te doen, omdat veel van zijn bedrijven voornamelijk vanuit Nederland werken.
Vanaf april volgend jaar wil het beleggingsbedrijf de "plaats van feitelijke leiding" veranderen in Nederland. In een persbericht waarschuwt HAL Holding dat het bedrijf daarmee ook in Nederland winstbelasting moet gaan betalen. Ook geldt voor aandeelhouders een dividendbelasting van 15 procent, die in bepaalde gevallen verlaagd kan worden. HAL was niet bereikbaar voor een verdere toelichting.
Naast de hoofdvestiging op Curaçao heeft HAL Holding ook een kantoor in Monaco. Beide plekken staan te boek als belastingparadijzen. Curaçao, dat geen belasting heft op winsten die bedrijven in het buitenland behalen, staat op een 'grijze lijst' van belastingparadijzen die de Europese Unie bijhoudt. Die landen moeten van Brussel werk maken van de strijd tegen belastingontwijking, anders komen ze op een zwarte lijst. Monaco heft geen belastingen op dividend.
Ontstaan HAL Holding
De beleggingsmaatschappij ontstond in 1989 met de verkoop van Holland-Amerika Lijn. De opbrengst daarvan was belegd. Eind september had het investeringsvehikel van de havenfamilie Van der Vorm, een van de rijkste families van Nederland, beleggingen met een waarde van bijna 13,7 miljard euro.
HAL Holding kondigde ook het vertrek van bestuursvoorzitter Mel Groot aan. Hij was sinds 2003 lid van de raad van bestuur en werd daar elf jaar later voorzitter van. Jaap van Wiechen wordt zijn opvolger. Hij is sinds 2014 bestuurslid.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Air France-KLM wil de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS overnemen. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie heeft al een belang van bijna 20 procent, maar wil dat uitbreiden naar 60,5 procent.
3 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Door een tweedaagse staking van Franse luchtverkeersleiders zijn donderdag en vrijdag ongeveer 1500 vluchten geannuleerd en worden bijna 300.000 passagiers geraakt. De luchtverkeersleiders hebben het werk neergelegd onder meer uit protest tegen personeelstekorten en hoge werkdruk.
10 uur geledenRIJSSEN (ANP) - De Nederlandse activiteiten van bouw- en infrastructuurbedrijf VolkerWessels worden overgenomen door investeerder HAL en baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis. VolkerWessels-eigenaar Reggeborgh heeft daarover in hoofdlijnen overeenstemming bereikt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een hoge koninklijke onderscheiding gekregen voor zijn werk als centralebankpresident. Knot is benoemd tot Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd donderdag op de afscheidsreceptie van Knot op het hoofdkantoor van DNB in Amsterdam uitgereikt door minister van Financiën Eelco Heinen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq naar nieuwe recordniveaus stegen. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat beter uitviel dan verwacht. Donderdag werd een halve dag gehandeld in New York en op vrijdag 4 juli zijn de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst gesloten. Europese beleggers verwerkten onder meer een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse arbeidsmarkt dat ook voor plussen op Wall Street zorgde. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen aan het handelsfront. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM spant een kort geding aan om de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde staking van grondpersoneel op Schiphol komende woensdag van 14.00 tot 22.00 uur te voorkomen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat de gevolgen daarvan, zeker in de topdrukte van de zomervakantie, onacceptabel zijn vanwege onder meer operationele en veiligheidsrisico's. Bovendien zijn FNV en CNV niet met KLM tot veiligheidsafspraken gekomen over deze aangekondigde actie, aldus de maatschappij.
14 uur geleden