Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belastingverhogingen helpen Britse regering aan begrotingsbuffer

Belastingverhogingen helpen Britse regering aan begrotingsbuffer

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse regering verhoogt haar begrotingsbuffer naar 22 miljard pond (25 miljard euro), zo werd bekend uit een te vroeg gepubliceerde raming van een rekenkamer van de overheid. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van de speelruimte die het Office for Budget Responsibility (OBR) in maart zag.

Voor minister van Financiën Rachel Reeves, die begrotingsdiscipline predikt, is het een opsteker. Maar de grotere buffer is wel het resultaat van hogere belastingen die politiek mogelijk pijnlijk uitvallen.

De inkomstenbelasting gaat via een omweg namelijk voor veel inwoners van het Verenigd Koninkrijk omhoog, zo meldde de BBC op basis van het te vroeg verschenen OBR-document. De grenzen voor verschillende belastingschijven blijven langer onveranderd, namelijk tot 2031. Omdat de lonen wel meestijgen met de inflatie, groeit de groep die hogere belastingtarieven moet betalen.

Excuses

De raming van het OBR werd na de publicatiefout weer offline gehaald. De organisatie bood haar excuses aan.

Andere extra inkomsten voor de schatkist hoopt Reeves onder andere op te halen door vanaf 2028 ook rijders van elektrische en hybride auto's wegenbelasting te laten betalen. De hoogte hangt af van het aantal gereden kilometers. Ook komt er een extra belasting op huizen die meer dan 2 miljoen pond waard zijn en gaat de belasting op inkomsten uit spaargeld, beleggingen en vastgoed omhoog.

Grote bezuinigingen voorkomen

Reeves verdedigde de begroting met het argument dat die grote bezuinigingen voorkomt. "Deze begroting blijft investeringen in onze economie en gezondheidszorg mogelijk maken", zei ze. Ook stelde ze dat de grootste lastenverzwaringen bij de rijkste inwoners van het land terechtkomen. Toch raakt de bevriezing van de belastingschijven vooral de groep Britten met middeninkomens, stelde zakenkrant Financial Times.

Uit de raming van de Britse rekenkamer komt ook naar voren dat de economische groei van het Verenigd Koninkrijk volgend jaar waarschijnlijk minder sterk is dan eerder verwacht. Maar voor 2025 rekent de organisatie juist op 1,5 procent groei, terwijl de eerdere verwachting 1 procent was. De inflatie valt dit en volgend jaar wat hoger uit dan eerder verwacht.

Het Britse pond won aan waarde vergeleken met de euro en dollar na h

Meer uit Financieel

Tanken in Duitsland duurder voor automobilisten

MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.

26 minuten geleden
Gasprijs weer omlaag na dagen met forse stijgingen

AMSTERDAM (ANP) - De gasprijs is woensdag weer wat gedaald, na twee dagen met stijgingen van tientallen procenten. Handelaren proberen een Amerikaans plan om cruciale tankertransporten in het Midden-Oosten te beschermen op waarde te schatten. Intussen passen energieleveranciers in Nederland massaal contracten aan, terwijl er bij consumenten een run lijkt ontstaan op vaste energiecontracten.

27 minuten geleden
Franse minister: volgende week G7-vergadering over Iran

PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.

2 uur geleden
Economen: oorlog Iran kan Nederlander hard in portemonnee raken

UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.

3 uur geleden
AEX opent hoger na forse verliezen deze week door oorlog Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.

3 uur geleden
Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

3 uur geleden
Warmtepomp vóór volle isolatie versnelt verduurzaming, zegt TNO

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.

4 uur geleden