Belastingplan hoog op de agenda G20-top
VENETIË (ANP) - Tijdens de G20-top die vrijdag in het Italiaanse Venetië begint, zal met name gesproken worden over het al dan niet invoeren van een minimum-belastingtarief voor bedrijven. Eerder bereikten de landen van de G7 daarover al een akkoord op hoofdlijnen. In dat historische akkoord zijn de ministers van Financiën van de G7 overeengekomen om te streven naar een wereldwijd minimumbelastingtarief voor de vennootschapsbelasting van ten minste 15 procent. Verder mogen winsten van grote bedrijven in landen waar deze behaald worden extra worden belast.
De vraag is of de landen van de G20, zoals Rusland en China, zullen instemmen. Peking vindt dat er een praktische aanpak van het belastingplan moet komen, waarbij moet worden gelet op wensen en bedenkingen van alle partijen. De Verenigde Staten dulden geen speciale behandeling voor China of andere landen waardoor het belastingplan afgezwakt zou worden.
Het plan, waar G7-landen Frankrijk, Italië, Japan, Canada, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten het eerder eens over werden, had ook al de steun van 130 van de 139 landen die met de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) meepraatten over de plannen. Een van die ondertekenaars was Nederland. Demissionair minister Wopke Hoekstra van Financiën zal bij de G20-top aanwezig zijn, ook al is Nederland formeel geen lid. De Europese Unie is dat wel.
De landen van de G20 vertegenwoordigen circa 80 procent van de wereldhandel.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese rederij COSCO gebruikt verborgen apparatuur aan boord van haar schepen om militaire communicatie af te luisteren vlakbij de kusten van doelwitten, waaronder de Verenigde Staten. Dat hebben twee hoge functionarissen uit de regering-Trump gezegd tegen persbureau Reuters. Volgens hen zou het Chinese staatsbedrijf al tientallen jaren inlichtingen verzamelen voor de Chinese overheid.
10 minuten geledenALGIERS (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil deals sluiten met Algerije voor de levering van aardgas. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is momenteel op bezoek in Algerije met een delegatie van het Duitse bedrijfsleven om over de mogelijkheden te praten. Hij had onder meer een ontmoeting met de Algerijnse energieminister.
24 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's is in augustus gestegen ten opzichte van een jaar geleden, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Net als een maand geleden zijn volledig elektrische auto's inmiddels goed voor bijna de helft van het totale marktaandeel.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein wist dinsdag op zijn eerste beursdag in Hongkong beleggers niet te overtuigen. Daarmee is de langverwachte beursgang van Shein, bekend van goedkope kleding en andere producten, uitgemond in een kleine domper.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De export van chips en chipapparatuur van Zuid-Korea is in augustus naar een nieuw record gestegen dankzij de enorme vraag door de AI-hausse. Volgens het handelsministerie steeg die export met 209 procent op jaarbasis tot een waarde van 46,7 miljard dollar. Daarmee is de chipsector goed voor bijna de helft van de totale export van Zuid-Korea.
2 uur geleden