Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belastingplan hoog op de agenda G20-top

Belastingplan hoog op de agenda G20-top

VENETIË (ANP) - Tijdens de G20-top die vrijdag in het Italiaanse Venetië begint, zal met name gesproken worden over het al dan niet invoeren van een minimum-belastingtarief voor bedrijven. Eerder bereikten de landen van de G7 daarover al een akkoord op hoofdlijnen. In dat historische akkoord zijn de ministers van Financiën van de G7 overeengekomen om te streven naar een wereldwijd minimumbelastingtarief voor de vennootschapsbelasting van ten minste 15 procent. Verder mogen winsten van grote bedrijven in landen waar deze behaald worden extra worden belast.

De vraag is of de landen van de G20, zoals Rusland en China, zullen instemmen. Peking vindt dat er een praktische aanpak van het belastingplan moet komen, waarbij moet worden gelet op wensen en bedenkingen van alle partijen. De Verenigde Staten dulden geen speciale behandeling voor China of andere landen waardoor het belastingplan afgezwakt zou worden.

Het plan, waar G7-landen Frankrijk, Italië, Japan, Canada, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten het eerder eens over werden, had ook al de steun van 130 van de 139 landen die met de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) meepraatten over de plannen. Een van die ondertekenaars was Nederland. Demissionair minister Wopke Hoekstra van Financiën zal bij de G20-top aanwezig zijn, ook al is Nederland formeel geen lid. De Europese Unie is dat wel.

De landen van de G20 vertegenwoordigen circa 80 procent van de wereldhandel.

Meer uit Financieel

Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

2 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

3 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

5 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

7 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

8 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

1 dag geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

1 dag geleden