Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belastingplan hoog op de agenda G20-top

Belastingplan hoog op de agenda G20-top

VENETIË (ANP) - Tijdens de G20-top die vrijdag in het Italiaanse Venetië begint, zal met name gesproken worden over het al dan niet invoeren van een minimum-belastingtarief voor bedrijven. Eerder bereikten de landen van de G7 daarover al een akkoord op hoofdlijnen. In dat historische akkoord zijn de ministers van Financiën van de G7 overeengekomen om te streven naar een wereldwijd minimumbelastingtarief voor de vennootschapsbelasting van ten minste 15 procent. Verder mogen winsten van grote bedrijven in landen waar deze behaald worden extra worden belast.

De vraag is of de landen van de G20, zoals Rusland en China, zullen instemmen. Peking vindt dat er een praktische aanpak van het belastingplan moet komen, waarbij moet worden gelet op wensen en bedenkingen van alle partijen. De Verenigde Staten dulden geen speciale behandeling voor China of andere landen waardoor het belastingplan afgezwakt zou worden.

Het plan, waar G7-landen Frankrijk, Italië, Japan, Canada, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten het eerder eens over werden, had ook al de steun van 130 van de 139 landen die met de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) meepraatten over de plannen. Een van die ondertekenaars was Nederland. Demissionair minister Wopke Hoekstra van Financiën zal bij de G20-top aanwezig zijn, ook al is Nederland formeel geen lid. De Europese Unie is dat wel.

De landen van de G20 vertegenwoordigen circa 80 procent van de wereldhandel.

Meer uit Financieel

Meer olie via haven Rotterdam vanwege sluiting Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De overslag van olie en olieproducten in de Rotterdamse haven is het afgelopen halfjaar toegenomen vanwege de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De prijzen van ruwe olie en olieproducten zijn gestegen omdat de belangrijke zeestraat de afgelopen maanden grotendeels dicht was. Het is daardoor voor Europese raffinaderijen interessant om meer olie te importeren en te verwerken.

22 minuten geleden
Frans olieconcern TotalEnergies verdubbelt winst door Iranoorlog

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse olieconcern TotalEnergies heeft zijn nettowinst in het tweede kwartaal verdubbeld. Het bedrijf profiteert van de fors gestegen prijzen van ruwe olie en geraffineerde producten door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Vakbonden bereiken alsnog cao-akkoord met Philip Morris

BERGEN OP ZOOM (ANP) - De vakbonden hebben woensdagavond alsnog een akkoord over een nieuwe cao bereikt met Philip Morris in Bergen op Zoom, maakte CNV bekend. Eerder dreigden de bonden met acties bij de fabriek, als de tabaksfabrikant niet tegemoet zou komen aan de eisen voor onder meer hogere lonen.

1 uur geleden
AEX-index begint met verlies, chipbedrijf Besi zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager begonnen. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). De ECB zal de rente in het eurogebied naar verwachting onveranderd laten, na de verhoging in juni. De pauze geeft de centrale bankiers meer tijd om de impact van de hogere energieprijzen door de Iranoorlog op de inflatie te beoordelen. Volgens economen houdt de ECB de deur wel open voor een renteverhoging later dit jaar.

1 uur geleden
Winst easyJet flink omlaag door duurdere kerosine

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - EasyJet heeft zijn winst afgelopen kwartaal flink zien kelderen, doordat de oorlog in het Midden-Oosten de kerosineprijzen stuwde. De Britse budgetluchtvaartmaatschappij, na KLM en Transavia de grootste gebruiker van Schiphol, slaagde er wel in om het aantal passagiers redelijk stabiel te houden, door scherpe ticketprijzen en veel lastminuteboekingen.

1 uur geleden
Ventilatoren, strandhanddoeken en barbecues stuwen omzet Action

ZWAAGDIJK (ANP) - Door het mooie zomerse weer heeft de Nederlandse budgetwinkelketen Action de afgelopen maanden meer seizoensproducten verkocht, zoals ventilatoren, strandhanddoeken, opblaaszwembaden en barbecues. Mede hierdoor klom de omzet in het afgelopen halfjaar met 14 procent tot 8,3 miljard euro, maakte het bedrijf donderdag bekend.

2 uur geleden
Wereldwijde stroomvraag stijgt sneller dan vorig jaar, ziet IEA

PARIJS (ANP) - De wereldwijde vraag naar elektriciteit stijgt dit jaar sneller dan vorig jaar, ondanks de onrust op de energiemarkten door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Internationaal Energieagentschap (IEA) becijferd. Volgens de organisatie komt dit vooral door een steeds groter wordende stroomvraag vanuit de industrie, airco's, elektrische voertuigen en datacenters.

2 uur geleden