Belastingdienst ziet recordaantal van ruim 1,2 miljoen aangiften
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds dinsdag ruim 1,2 miljoen aangiften binnengekregen. Volgens een woordvoerster is dat een recordaantal: niet eerder kwamen er in de eerste dagen zo veel aangiften binnen over het afgelopen belastingjaar.
Sinds dinsdag kunnen Nederlanders hun belastingaangifte doen. De aangiftewebsite van de Belastingdienst was vanwege grote drukte niet altijd bereikbaar voor bezoekers. Volgens een woordvoerster was op die momenten de maximale capaciteit van het aantal gebruikers bereikt. "We hebben een limiet ingebouwd om te voorkomen dat zich grote verstoringen voordoen", aldus de Belastingdienst, die ook aangeeft dat er vooralsnog geen storingen zijn geweest.
Sinds woensdag is het rustiger en is de maximumcapaciteit niet meer bereikt, aldus de Belastingdienst. "We verwachten eigenlijk dat het nu gestaag doorzet." Een verklaring voor het recordaantal aangiftes heeft de woordvoerster niet. Vorig jaar waren er in de eerste dagen van maart grote technische problemen bij de Belastingdienst. De aangiftetermijn werd toen uiteindelijk met een week verlengd.
Dit jaar hebben meer dan 8 miljoen mensen een aangiftebrief ontvangen. Zij zijn verplicht om aangifte te doen. Het gaat om 6,8 miljoen particulieren en 1,5 miljoen ondernemers.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is ineens flink toegenomen, nadat het ruim een maand lang vrij stabiel was. In de nacht van maandag op dinsdag sliepen 2092 mensen in het complex. Dat is het hoogste aantal sinds 10 december. In een dag tijd steeg de bezetting met 92 mensen.
27 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De rechtbank van Antwerpen doet dinsdag geen uitspraak in de zaak rond de Nederlandse chef-kok Nick Bril. De sterrenchef staat terecht voor het onder invloed veroorzaken van een zwaar ongeval op de parkeerplaats van restaurant The Jane. De rechtbank wil het intoxicatieniveau van Nick Bril op het moment van het ongeval berekenen, meldt Belga.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied onderzoekt een incident met een kerosinetank bij Schiphol afgelopen augustus. Het AD schrijft dinsdag over het voorval, waarbij het dak van de tank indeukte.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De politie heeft maandagavond drie verdachten aangehouden voor een zware mishandeling in de Brabanthallen in Den Bosch, afgelopen oktober. Op het evenement de Nacht van Brabant werd een 55-jarige man neergeslagen. De politie meldt dinsdag dat hij een levensreddende operatie moest ondergaan en waarschijnlijk kampt met blijvende hersenschade.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat de vrouw uit de podcast Op zoek naar Marlotte die eerder werd aangehouden voor psychische mishandeling niet vervolgen. Tegen de vrouw werden twee aangiften gedaan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De waterschappen hebben afgelopen jaar bijna 85.000 muskusratten gevangen, ruim 25 procent meer dan in 2024. Het grootste deel daarvan is gevangen in het westen en midden van het land. Omdat de ratten gangen en holen graven in dijken en oevers en daarmee voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen, willen de waterschappen de hele populatie uitroeien. Doel is om in 2034 geen muskusratten meer te hebben in Nederland.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Vanaf dinsdagavond is in het noorden van het land code geel van kracht, meldt het KNMI. Daarmee waarschuwt het weerinstituut voor gladheid door sneeuwval. De waarschuwing geldt op de Waddeneilanden, in Friesland en Drenthe vanaf 20.00 uur. In Groningen gaat code geel een uur later in.
6 uur geleden