Belastingdienst wilde duizenden ten onrechte huurverlaging geven
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst wilde duizenden bewoners van sociale huurwoningen ten onrechte een huurverlaging geven. Woningcorporaties wezen de fiscus hierop, waarna de fout kon worden hersteld. Dat bevestigt een woordvoerster van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Wonen na berichtgeving door NRC.
"In eerste instantie heeft de Belastingdienst een groep van circa 11.000 huurders ten onrechte gemarkeerd waardoor ze in aanmerking zouden komen voor huurverlaging. Deze fout is tijdig hersteld door de Belastingdienst", laat de woordvoerster weten. Corporaties hadden de huurverlaging nog niet verwerkt.
De huurders waren door de fiscus onterecht aangemerkt als huishoudens met een laag inkomen. Het kabinet verlaagt de huren van deze huishoudens om ze te compenseren voor de hoge energielasten en de hoge inflatie. De Belastingdienst onderzoekt nog hoe de fout kon ontstaan, aldus de NRC.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De NS gaat dinsdag grotendeels weer de reguliere dienstregeling rijden. De vervoerder kampte sinds begin januari met grote problemen door sneeuw en bevroren wissels. Anderhalve week lang konden treinen daardoor niet het normale rooster rijden.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen vertrouwen meer in de rechters in de mondkapjeszaak. Dit heeft het OM maandag gezegd in de rechtbank in Rotterdam. Het OM vroeg de wrakingskamer van de rechtbank daarom de drie rechters te vervangen.
58 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geëist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De schade die particulieren hebben geleden door vuurwerk tijdens oud en nieuw bedraagt ten minste 9 miljoen euro. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars maandag in een eerste schatting. Het schadebedrag door vuurwerk rond de jaarwisseling is fors lager dan een jaar geleden, toen het ging om ongeveer 15,5 miljoen euro.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft maandag geen uitspraak gedaan in de zaak tegen Werner de R. uit Tilburg, die terechtstaat voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58). De rechtbank heeft nog vragen aan de DNA-deskundige.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een toevallige ontmoeting met een van zijn slachtoffertjes bij een sporttoernooi heeft de 46-jarige misbruikverdachte Mels van B. ertoe aangezet naar de huisarts te stappen en zich vervolgens te melden bij de politie. Dat verklaarde Van B. maandag ten overstaan van de rechtbank in Rotterdam. Maandag is het zesdaagse proces tegen de Barendrechter begonnen.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje in het hele land beëindigd. Die waarschuwing wegens gladheid gold als laatste nog in het noorden. Vanaf maandag 10.00 uur geldt voor het hele land code geel. Voor Zeeland geldt geen waarschuwing.
5 uur geleden