Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belastingdienst wil problemen na niet-indienen aangifte voorkomen

Belastingdienst wil problemen na niet-indienen aangifte voorkomen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst wil dat minder mensen in de problemen komen omdat zij niet of te laat hun belastingaangifte hebben ingediend. De dienst heeft "signalen" gekregen dat de opgelegde boetes en aanslagen voor sommigen wel erg hard uitpakken. Daarom heeft de dienst maatregelen genomen en wordt het proces mogelijk verder aangepast.

Als iemand na een herinnering en aanmaning nog steeds geen aangifte heeft gedaan, maakt de Belastingdienst een schatting van het inkomen waarover belasting moet worden betaald. Vervolgens komt er op basis van die schatting een zogeheten ambtshalve aanslag, met daarin het bedrag dat iemand moet betalen.

Maar een te hoge schatting kan leiden tot problemen, schrijft staatssecretaris Marnix van Rij (Financiën) aan de Tweede Kamer. De belastingplichtige heeft soms niet genoeg geld om het verschuldigde bedrag te betalen, schrijft hij.

Aanpassing

Verder krijgt iemand een boete van 385 euro als diegene na herhaaldelijke verzoeken nog steeds geen aangifte heeft ingediend. Dit bedrag kan nog verder oplopen.

Het maken van een schatting is "niet makkelijk" en het proces moet volgens Van Rij doorgelicht worden. Een deel van de werkprocessen is al aangepast. Ook wil hij onderzoeken of meer maatwerk mogelijk is voor de boetes.

Advies

Bovenal wil de Belastingdienst voorkomen dat mensen niet of te laat hun aangifte doen, bijvoorbeeld door hen te bellen als verzuim dreigt. Ook zijn er inmiddels tien steunpunten geopend waar men heen kan voor advies. In 2024 wil de Belastingdienst 250.000 mensen helpen aan dergelijke balies. Dat is volgens de dienst vijf keer meer dan voor de coronapandemie.

Jaarlijks krijgen 78.000 mensen een ambtshalve aanslag van de Belastingdienst. In totaal zijn er ongeveer 8 miljoen belastingplichtigen in Nederland.

Meer uit Binnenland

België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

3 uur geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

5 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

9 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

12 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

12 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

12 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

15 uur geleden