Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belastingdienst riskeert dwangsom in zaak kinderopvangtoeslag

Belastingdienst riskeert dwangsom in zaak kinderopvangtoeslag

DEN BOSCH (ANP) - De Belastingdienst moet van de rechtbank in Den Bosch opschieten in een slepende kwestie over het herbeoordelen van kinderopvangtoeslag. Een man uit Reusel wacht al twee jaar op herbeoordeling. De rechtbank besloot donderdag dat de fiscus nu binnen twee weken een besluit moet nemen, anders volgt een dwangsom van 100 euro per dag. De dwangsom kan oplopen tot 15.000 euro.

Net als duizenden andere ouders moest de man uit Reusel de volledige kinderopvangtoeslag terugbetalen. Veel ouders raakten hierdoor in de schulden en liepen tegen bijkomende problemen op. In december 2020 besloot de overheid die ouders sneller en ruimer te compenseren met 30.000 euro als voorschot op de nog vast te stellen compensatie.

De man deed in december 2020 een verzoek tot herbeoordeling van de kinderopvangtoeslag, en ontving het voorschot. In de wet is vastgelegd dat de Belastingdienst vervolgens binnen een jaar de exacte hoogte van de compensatie moet vaststellen en terugbetalen, maar die termijn is ruimschoots verstreken en ook de extra termijnen zijn voorbij.

De Belastingdienst moet 54.000 aanvragen herbeoordelen en dat kost tijd om het zorgvuldig te doen. De Belastingdienst zegt twaalf weken nodig te hebben en moet de zaken van ouders die een procedure bij de rechter starten voorrang geven. Ouders die niet naar de rechter stappen, zouden dus nog langer moeten wachten, voerde de fiscus aan.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

6 minuten geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

1 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

1 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

5 uur geleden
Veel vragen Kamer over wens Lelystad Airport in 2027 te openen

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer hebben dinsdagavond veel vragen over de wens van het kabinet om Lelystad Airport eind volgend jaar te openen. Met name linkse oppositie is kritisch. "Deze minister wil héél graag een lintje knippen", zei Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA). "Maar alle seinen staan op rood."

6 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

6 uur geleden