Belastingdienst krijgt 10,3 miljoen aangiften binnen, een record
DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal mensen en organisaties heeft in maart en april belastingaangifte gedaan over 2023. De Belastingdienst ontving er in totaal 10,3 miljoen. Particulieren en ondernemers konden tot en met dinsdag aangifte doen.
In de eerste twee dagen dat aangifte doen mogelijk was, kreeg de Belastingdienst 1,1 miljoen aangiften binnen. Ook dit aantal was volgens de overheidsinstantie nog nooit zo hoog. "De belastingaangiften kwamen dit jaar vlot en zonder noemenswaardige problemen binnen", stelt Heleen Bisschoff-Moonen, directeur Particulieren bij de Belastingdienst.
Meer mensen en organisaties moeten dit jaar aangifte doen dan vorig jaar. Het gaat om ongeveer 7,3 miljoen particulieren en 1,9 miljoen ondernemers. Het aantal ontvangen aangiften is hoger omdat ook mensen belastingaangifte doen die dat niet verplicht zijn. Ruim 3,1 miljoen mensen vroegen uitstel aan.
Hulpmogelijkheden
De Belastingdienst ontving vorig jaar maart en april ruim 9,8 miljoen aangiften over 2022, meer dan het jaar ervoor. Nederlanders maakten vorig jaar april massaal gebruik van de laatste dag om een aangifte te versturen.
Verder maakten mensen meer dan 41.000 afspraken voor hulp bij hun aangifte, ongeveer 8000 meer dan vorig jaar. Dit komt doordat de Belastingdienst de verschillende hulpmogelijkheden dit jaar beter onder de aandacht bracht. Zo konden mensen gratis bellen of vragen stellen via sociale media. Ook reed de Belastingdienstbus dit jaar door Nederland om mensen te helpen.
Mensen die voor 1 april aangifte deden, krijgen voor 1 juli te horen hoeveel geld ze terugkrijgen of moeten betalen. Volgens de Belastingdienst zijn de eerste aanslagen al op 25 april verstuurd. De dienst streeft ernaar iedereen die na 1 april aangifte heeft gedaan, binnen drie maanden te informeren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
8 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden