Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belastingdienst heeft al tienduizenden aangiften binnen

Belastingdienst heeft al tienduizenden aangiften binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst had woensdagochtend om 07.00 al zo'n 60.000 belastingaangiften binnengekregen. Het is de eerste dag waarop Nederlanders aangifte kunnen doen voor hun inkomstenbelasting over 2022. De eerste aangifte kwam krap een minuut na middernacht binnen, meldt de fiscus.

Particulieren en ondernemers die daarvoor een oproep ontvingen van de Belastingdienst, hebben van 1 maart tot 1 mei de tijd om hun aangifte over vorig jaar in te leveren. Zo'n 7 miljoen particulieren en 1,8 miljoen ondernemers kregen de afgelopen weken een brief met die oproep.

Helemaal probleemloos verliep het doen van de belastingaangifte vannacht overigens niet. Op sociale media klagen sommige mensen dat het inloggen via DigiD niet lukte. De Belastingdienst bevestigde op Twitter dat er een storing was bij DigiD afgelopen nacht, maar zegt dat die is verholpen.

Meer uit Financieel

AEX-index scherpt record verder aan, olieprijzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.

13 minuten geleden
FrieslandCampina krijgt merkrecht op kleur geel voor Chocomel

DEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.

59 minuten geleden
Brussel wil EU-normen ook buiten Europa kunnen laten vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.

1 uur geleden
IMF wijst op risico's steeds belangrijker wordende hedgefondsen

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) geeft een waarschuwing af over de risico's van hedgefondsen. Deze beleggingsfondsen gebruiken risicovolle strategieën om een hoog rendement te behalen. Deskundigen van de organisatie stellen dat deze fondsen steeds belangrijker worden op de financiële markten. Hun speculatieve handel kan problemen op de beurzen echter verergeren als er iets misgaat.

1 uur geleden
Wall Street verder omhoog na nieuw record voor techbeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waardoor de technologiegraadmeter Nasdaq het slotrecord van een dag eerder verder aanscherpte. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg onder meer steun van een daling van de olieprijzen.

2 uur geleden
Grote Hollywoodfusie Paramount Skydance en Warner Bros. afgerond

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance heeft de overname van Warner Bros. Discovery ter waarde van 110 miljard dollar afgerond. Daarmee is een van de grootste mediafusies aller tijden een feit, na een slepende biedingenstrijd met Netflix en het afweren van allerlei rechtszaken.

2 uur geleden
Vleesverwerker Vion wil varkensslachterij in Apeldoorn verkopen

APELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.

4 uur geleden