Belastingdienst heeft al meer dan 4 miljoen aangiftes binnen
DEN HAAG (ANP) - Na een moeilijk begin heeft de Belastingdienst inmiddels al meer dan vier miljoen aangiftes binnen. Dat is volgens de fiscus ongeveer 40 procent van de verwachte hoeveelheid aangiftes.
Sinds begin deze maand kan weer aangifte van de inkomstenbelasting worden gedaan. In de eerste dagen kampte de fiscus met een hardnekkige technische storing. Toen kon maar een beperkt aantal mensen hun aangifte doorgeven.
De Belastingdienst heeft ongeveer 3000 mensen geholpen bij het invullen van hun aangifte. Uiteindelijk zullen dat er meer dan 30.000 worden is de verwachting. Mensen hebben tot 8 mei om aangifte te doen, een week langer dan normaal.
Er komen in tegenstelling tot andere jaren vooral overdag aangiftes binnen. Dat is vermoedelijk het gevolg van het feit dat veel mensen thuis werken door corona, aldus de Belastingdienst.
In totaal moeten 8,3 miljoen mensen aangifte inkomstenbelasting doen. Het gaat om 6,8 miljoen particulieren en 1,5 miljoen ondernemers.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
20 minuten geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
59 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
5 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
7 uur geleden