Belastingdienst heeft al meer dan 4 miljoen aangiftes binnen
DEN HAAG (ANP) - Na een moeilijk begin heeft de Belastingdienst inmiddels al meer dan vier miljoen aangiftes binnen. Dat is volgens de fiscus ongeveer 40 procent van de verwachte hoeveelheid aangiftes.
Sinds begin deze maand kan weer aangifte van de inkomstenbelasting worden gedaan. In de eerste dagen kampte de fiscus met een hardnekkige technische storing. Toen kon maar een beperkt aantal mensen hun aangifte doorgeven.
De Belastingdienst heeft ongeveer 3000 mensen geholpen bij het invullen van hun aangifte. Uiteindelijk zullen dat er meer dan 30.000 worden is de verwachting. Mensen hebben tot 8 mei om aangifte te doen, een week langer dan normaal.
Er komen in tegenstelling tot andere jaren vooral overdag aangiftes binnen. Dat is vermoedelijk het gevolg van het feit dat veel mensen thuis werken door corona, aldus de Belastingdienst.
In totaal moeten 8,3 miljoen mensen aangifte inkomstenbelasting doen. Het gaat om 6,8 miljoen particulieren en 1,5 miljoen ondernemers.
Meer uit Binnenland
RIJEN (ANP) - In de Hoofdstraat in het Brabantse Rijen woedt brand in een woning. Het is volgens de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant onduidelijk of er nog iemand in de brandende woning aanwezig is. De brand ontstond dinsdagavond rond 23.45 uur.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gratis solidariteitslintjes die mensen konden aanvragen om solidariteit voor mensen op de vlucht te tonen zijn op, meldt UNHCR, de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties. Volgens de organisatie hebben Nederlanders met bijna 100.000 aanvragen op de teller massaal gehoor gegeven aan de oproep om het blauwe lintje te dragen.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Solvinity, het bedrijf achter DigiD, gaat in beroep tegen het verbod op overname door het Amerikaanse Kyndryl dat staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) vorige maand oplegde. Dat bevestigt een woordvoerder van de bewindsvrouw na berichtgeving door NRC.
3 uur geledenVRIEZENVEEN (ANP) - Een demonstratie in het centrum van het Overijsselse Vriezenveen tegen de komst van asielzoekers is dinsdagavond rustig en zonder incidenten verlopen. Op het Manitobaplein voor het gemeentehuis verzamelden zich ongeveer honderd mensen, zag een ANP-verslaggever. Rond 21.00 uur waren de meeste mensen weer vertrokken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verdachten die het minder goed voor elkaar hebben, krijgen gemiddeld zwaardere straffen dan mensen die het sociaaleconomisch beter hebben. Het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) meldt dat op basis van eigen onderzoeken naar het strafrecht.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Museum Boijmans Van Beuningen gaat de overleden kunstenaar en tv-maker Wim T. Schippers eren met een nieuwe uitvoering van zijn iconische pindakaasvloer. Dat laat een woordvoerder dinsdag weten aan het ANP. De Pindakaasvloer wordt in juli opnieuw gemaakt in het Depot van het Rotterdamse museum.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de hele Tweede Kamer vraagt het kabinet met een "passend gebaar" richting de Molukse gemeenschap in ons land te komen. Premier Rob Jetten zei daar "zeer serieus" mee aan de slag te gaan. "De oproep sluit ook wel aan bij gesprekken die we als kabinet voeren met verschillende vertegenwoordigers van de Molukse gemeenschap", voegde hij eraan toe.
8 uur geleden