Belastingdienst gaf provincies dit jaar 46 miljoen euro te veel
DEN HAAG (ANP) - De provincies hebben in de eerste drie maanden van dit jaar 46 miljoen euro te veel gekregen van de Belastingdienst. Door een rekenfout bij de uitkering van wegenbelasting ontvingen de provincies meer geld dan waar ze recht op hadden. Vorige maand werd al bekend dat het voor heel 2024 om bijna 57 miljoen euro gaat, nu is ook de fout voor dit jaar berekend.
De te veel uitgekeerde bedragen in 2024 en 2025 worden afgetrokken van de maandelijkse uitkeringen die de provincies dit jaar nog ontvangen. Zuid-Holland krijgt 21 miljoen euro minder, Noord-Brabant bijna 16 miljoen en Gelderland en Noord-Holland ruim 14 miljoen.
Dit voorjaar klopten enkele provincies bij de Belastingdienst aan, omdat ze merkten dat ze aanzienlijk meer geld kregen dan begroot. Na onderzoek bleek dat de brandstoftoeslag onjuist was verwerkt bij het berekenen van de provinciale opcenten, het deel van de motorrijtuigenbelasting dat naar de provincies gaat.
'Verscherpt aandacht'
De in april geconstateerde fout heeft ook "zeer geringe impact" gehad op de provinciale uitkeringen in 2023. Omdat het om minder dan 50.000 euro gaat, besloot de Belastingdienst dit niet te herstellen.
De dienst bood excuses aan voor de fout en het "ontstane ongemak". Zo moesten de provincies hun jaarstukken aanpassen, vlak voordat ze vastgesteld zouden worden. De fiscus keerde afgelopen jaar in totaal 1,95 miljard euro aan wegenbelasting uit aan de provincies. De rekenfout heeft volgens de Belastingdienst geen gevolgen gehad voor burgers en bedrijven.
Om zulke problemen in de toekomst te voorkomen, gaat de Belastingdienst "verscherpt aandacht geven" aan de berekening van de afdracht aan de provincies. Dat gebeurt nu nog handmatig, maar wordt meer geautomatiseerd.
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein hebben zich vrijdagavond bij evenemententerrein Het Podium honderden mensen verzameld voor een protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers, meldt een ANP-verslaggever. Aanleiding is de komst van een toekomstige, tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
47 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onderzoekers kijken de komende maanden hoe de wet onderscheid kan maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen. De resultaten zijn er na de zomer, belooft minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer. Verder somt hij vooral plannen op die al bekend waren.
5 uur geleden