
Belastingdienst gaat met busje hulp bieden bij aangifte
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst gaat de komende weken met een bus mensen hulp bieden bij hun aangifte. De bus is een nieuw initiatief waarmee de Belastingdienst ook mensen probeert te bereiken die anders geen aangifte zouden doen.
Miljoenen Nederlanders moeten vanaf deze maand hun aangifte inkomstenbelasting over 2023 indienen. Ze hebben daarvoor tot 1 mei de tijd. "Maar voor veel mensen die geen blauwe envelop hebben ontvangen, zoals jongeren of gepensioneerden, kan het bijvoorbeeld ook voordelig zijn om aangifte te doen. Dat soort mensen hopen we met de bus te bereiken", zegt een woordvoerder.
Het is niet de bedoeling dat mensen boodschappentassen of schoenendozen met paperassen meenemen naar de bus. "Het doel is om mensen die vragen hebben over hun belastingaangifte verder te helpen en te verwijzen naar het juiste hulploket."
Dinsdag doet de Belastingdienstbus als eerste Almere aan. De bus gaat tot en met 12 april naar negen steden.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt nog eens ruim twintig banken uit te sluiten van het internationale betaalsysteem SWIFT als onderdeel van een nieuw pakket sancties tegen Rusland. Daarnaast denkt het landenblok aan het verlagen van een prijsplafond voor Russische olie en sancties voor de Nord Stream-gaspijpleidingen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige topbestuurder van Philips Cor Boonstra is in de nacht van vrijdag op zaterdag op 87-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Amsterdam. Dat laat zijn familie weten aan het ANP. Boonstra leidde het elektronicaconcern van 1996 tot 2001. Hij had lang de reputatie een van de beste bestuurders van Nederland te zijn.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een aantal nieuwe decreten opdracht gegeven om fors meer kerncentrales te laten bouwen in de Verenigde Staten. Het ministerie van Energie krijgt daarbij de opdracht de bouw van tien conventionele kernreactoren mogelijk te maken voor 2030. Daarnaast wil Trump dat er nieuwe kleinere reactoren komen van een nieuw type dat nooit eerder in de VS is gebouwd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zet zich volledig in voor het bereiken van een handelsovereenkomst die werkt voor zowel de VS als de EU. Dat zei Eurocommissaris Maroš Šefčovič van Handel in reactie op de tariefdreiging van Donald Trump. De Amerikaanse president dreigde eerder op de dag om een importheffing van 50 procent in te voeren tegen goederen uit de EU.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple is vrijdag lager geëindigd op de aandelenbeurs in New York. Beleggers reageerden op een bericht van de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Daarin dreigde hij met een heffing van 25 procent voor het techconcern als het de productie van zijn iPhones niet naar de Verenigde Staten verplaatst. Het aandeel zakte 3 procent.
14 uur geledenFORT WORTH (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft een voorlopige schikking bereikt met Boeing in een fraudezaak. Die vloeide voort uit twee dodelijke crashes met 737 MAX-toestellen waarbij 346 mensen om het leven kwamen. Met de overeenkomst, die nog wel moet worden goedgekeurd door de rechter, ontloopt Boeing strafrechtelijke vervolging.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan de bouw van kerncentrales versnellen. President Donald Trump wil op die manier tegemoetkomen aan de stijgende vraag naar elektriciteit en de voorsprong van de VS op het gebied van kernenergie herwinnen.
15 uur geleden