Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belastingdienst doet aangiftemijder 'laagdrempelige' handreiking

Belastingdienst doet aangiftemijder 'laagdrempelige' handreiking

UTRECHT (ANP) - De Belastingdienst stuurt de komende tijd 5000 ansichtkaarten naar mensen die al enkele jaren geen belastingaangifte hebben gedaan. Daarmee wil de instantie hen uitnodigen dit alsnog te doen. Het doen van belastingaangifte is niet altijd verplicht, maar de Belastingdienst hoopt op deze manier de drempel te verlagen en te voorkomen dat mensen in de knel raken.

Het is niet de eerste keer dat de Belastingdienst uitnodigingen verstuurt: vorig jaar ontvingen 1500 mensen het zogeheten contactkaartje. Bijna vijfhonderd van hen deden daarna alsnog belastingaangifte, meldt de dienst. Daarnaast leverde de actie ook terugkoppeling op. "Dit was voor mij een strohalm", liet een van de ontvangers weten. "Thuis liggen stapels blauwe enveloppen. Deze durfde ik niet meer te openen, bang om te lezen wat daar allemaal in staat."

De resultaten van deze proef waren hoopvol, stelt programmamanager vroegsignalering Marieke Wagter van de Belastingdienst. "Dit verlaagt voor mensen de drempel om contact op te nemen. Of en wanneer je het contact met de Belastingdienst vervolgens wil, dat bepaal je zelf. De een belde direct op, de ander belde na enkele maanden."

Diverse groep

De groep die de contactkaartjes ontvangt is volgens een woordvoerster heel divers. In ieder geval gaat het om mensen die twee tot vier jaar geen aangifte hebben gedaan. "We kunnen ons indenken dat een blauwe envelop bij sommige mensen angst oproept", erkent zij. Het kaartje werkt volgens haar laagdrempeliger. Mensen die besluiten contact op te nemen, krijgen iemand van de Belastingdienst aan de telefoon die gespecialiseerd is. "Die mensen kunnen hen helpen en in de goede richting wijzen."

Op het nieuwe contactkaartje staan naast een telefoonnummer ook een websitelink en een QR-code. Burgers kunnen daarmee ook online een persoonlijke afspraak maken. "Het nieuwe contactkaartje blijft uitstralen dat je er gebruik van kunt maken op een moment dat het jou uitkomt", benadrukt Wagter. "Zo willen we mensen een klein duwtje in de rug geven om eerder een hulpvraag aan de Belastingdienst te stellen."

Meer uit Financieel

Economen: oorlog Iran kan Nederlander hard in portemonnee raken

UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.

6 minuten geleden
AEX opent hoger na forse verliezen deze week door oorlog Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.

7 minuten geleden
Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

54 minuten geleden
Warmtepomp vóór volle isolatie versnelt verduurzaming, zegt TNO

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.

1 uur geleden
Weer flinke verliezen op beurzen Azië, Kospi keldert 12 procent

SEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.

1 uur geleden
Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

10 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

12 uur geleden