Belastingdienst doet aangiftemijder 'laagdrempelige' handreiking
UTRECHT (ANP) - De Belastingdienst stuurt de komende tijd 5000 ansichtkaarten naar mensen die al enkele jaren geen belastingaangifte hebben gedaan. Daarmee wil de instantie hen uitnodigen dit alsnog te doen. Het doen van belastingaangifte is niet altijd verplicht, maar de Belastingdienst hoopt op deze manier de drempel te verlagen en te voorkomen dat mensen in de knel raken.
Het is niet de eerste keer dat de Belastingdienst uitnodigingen verstuurt: vorig jaar ontvingen 1500 mensen het zogeheten contactkaartje. Bijna vijfhonderd van hen deden daarna alsnog belastingaangifte, meldt de dienst. Daarnaast leverde de actie ook terugkoppeling op. "Dit was voor mij een strohalm", liet een van de ontvangers weten. "Thuis liggen stapels blauwe enveloppen. Deze durfde ik niet meer te openen, bang om te lezen wat daar allemaal in staat."
De resultaten van deze proef waren hoopvol, stelt programmamanager vroegsignalering Marieke Wagter van de Belastingdienst. "Dit verlaagt voor mensen de drempel om contact op te nemen. Of en wanneer je het contact met de Belastingdienst vervolgens wil, dat bepaal je zelf. De een belde direct op, de ander belde na enkele maanden."
Diverse groep
De groep die de contactkaartjes ontvangt is volgens een woordvoerster heel divers. In ieder geval gaat het om mensen die twee tot vier jaar geen aangifte hebben gedaan. "We kunnen ons indenken dat een blauwe envelop bij sommige mensen angst oproept", erkent zij. Het kaartje werkt volgens haar laagdrempeliger. Mensen die besluiten contact op te nemen, krijgen iemand van de Belastingdienst aan de telefoon die gespecialiseerd is. "Die mensen kunnen hen helpen en in de goede richting wijzen."
Op het nieuwe contactkaartje staan naast een telefoonnummer ook een websitelink en een QR-code. Burgers kunnen daarmee ook online een persoonlijke afspraak maken. "Het nieuwe contactkaartje blijft uitstralen dat je er gebruik van kunt maken op een moment dat het jou uitkomt", benadrukt Wagter. "Zo willen we mensen een klein duwtje in de rug geven om eerder een hulpvraag aan de Belastingdienst te stellen."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).
55 minuten geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Brussel moet strengere regels invoeren om de groeiende veiligheidsrisico's van slimme elektrische auto's te beheersen, stelt de denktank Center for Eastern Studies (OSW) in Warschau. Volgens de organisatie vormt vooral het groeiende aantal Chinese auto's een probleem.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Londense vliegveld Heathrow was vorig jaar opnieuw de drukste luchthaven van Europa. Het wordt op de voet gevolgd door Istanbul Airport, meldt koepelorganisatie van luchthavens in Europa ACI Europe. Via alle Europese luchthavens samen vloog een recordaantal passagiers.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse regering krijgt een onvoldoende van het bedrijfsleven voor haar economisch beleid. In een peiling van het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo onder ongeveer 6300 Duitse ondernemingen wordt een negatief oordeel uitgesproken over het beleid van de regering van bondskanselier Friedrich Merz. Hij heeft het stimuleren van de kwakkelende Duitse economie juist tot prioriteit gemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De kaarten- en advertentiediensten van Apple krijgen toch niet te maken met strengere marktregels in de Europese Unie. In november meldde de Europese Commissie nog dat Apple Ads en Apple Maps mogelijk zo machtig zijn dat ze gedwongen ruimte moeten bieden aan concurrenten. Na protest concludeert het dagelijkse EU-bestuur dat het Amerikaanse techbedrijf een te kleine speler is op het vlak van digitale kaarten en advertenties.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft vorig jaar flink minder winst gemaakt, ondanks de gestegen gas- en elektriciteitsprijzen. Ook de omzet liep terug, meldt het Zweedse bedrijf in zijn resultaten.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Sieradenmerk Pandora gaat producten met een platinumlaag aanbieden om minder afhankelijk te zijn van zilver, waarvan de prijs de afgelopen tijd sterk schommelt.
3 uur geleden