Belastingdienst beperkt toegang tot aangifteportaal door drukte
DEN HAAG (ANP) - Niet iedereen kan tegelijk belastingaangifte doen. Het is zo druk op het portaal daarvoor, dat de Belastingdienst heeft besloten om de toegang voorlopig te beperken. Wie probeert in te loggen wanneer het te druk is, krijgt het verzoek om het later nog een keer te proberen. Dat moet voorkomen dat het systeem bezwijkt.
Mensen kunnen sinds zondag aangifte voor de inkomstenbelasting doen. Op de eerste dag kreeg de Belastingdienst meer dan 410.000 aangiftes binnen. De eerste daarvan was 1 minuut en 45 seconden na middernacht al verzonden. Het is niet bekend hoeveel mensen tevergeefs aangifte probeerden te doen. Bij sommige mensen duurde het ophalen van hun gegevens zo lang, dat ze automatisch werden uitgelogd. Ze probeerden "opnieuw en opnieuw en opnieuw" in te loggen, waardoor het systeem te veel werd belast, zegt een woordvoerder.
De Belastingdienst onderzoekt nog waardoor het ophalen van gegevens langer duurde dan gepland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
21 uur geleden