Belastingdienst beperkt toegang tot aangifteportaal door drukte
DEN HAAG (ANP) - Niet iedereen kan tegelijk belastingaangifte doen. Het is zo druk op het portaal daarvoor, dat de Belastingdienst heeft besloten om de toegang voorlopig te beperken. Wie probeert in te loggen wanneer het te druk is, krijgt het verzoek om het later nog een keer te proberen. Dat moet voorkomen dat het systeem bezwijkt.
Mensen kunnen sinds zondag aangifte voor de inkomstenbelasting doen. Op de eerste dag kreeg de Belastingdienst meer dan 410.000 aangiftes binnen. De eerste daarvan was 1 minuut en 45 seconden na middernacht al verzonden. Het is niet bekend hoeveel mensen tevergeefs aangifte probeerden te doen. Bij sommige mensen duurde het ophalen van hun gegevens zo lang, dat ze automatisch werden uitgelogd. Ze probeerden "opnieuw en opnieuw en opnieuw" in te loggen, waardoor het systeem te veel werd belast, zegt een woordvoerder.
De Belastingdienst onderzoekt nog waardoor het ophalen van gegevens langer duurde dan gepland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na aanvallen op Cyprus.
10 minuten geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
2 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
5 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
8 uur geleden