Belastingdienst beperkt toegang tot aangifteportaal door drukte
DEN HAAG (ANP) - Niet iedereen kan tegelijk belastingaangifte doen. Het is zo druk op het portaal daarvoor, dat de Belastingdienst heeft besloten om de toegang voorlopig te beperken. Wie probeert in te loggen wanneer het te druk is, krijgt het verzoek om het later nog een keer te proberen. Dat moet voorkomen dat het systeem bezwijkt.
Mensen kunnen sinds zondag aangifte voor de inkomstenbelasting doen. Op de eerste dag kreeg de Belastingdienst meer dan 410.000 aangiftes binnen. De eerste daarvan was 1 minuut en 45 seconden na middernacht al verzonden. Het is niet bekend hoeveel mensen tevergeefs aangifte probeerden te doen. Bij sommige mensen duurde het ophalen van hun gegevens zo lang, dat ze automatisch werden uitgelogd. Ze probeerden "opnieuw en opnieuw en opnieuw" in te loggen, waardoor het systeem te veel werd belast, zegt een woordvoerder.
De Belastingdienst onderzoekt nog waardoor het ophalen van gegevens langer duurde dan gepland.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
5 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
8 uur geleden