Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belastingambtenaren hebben 'ruime gelegenheid' om te lekken

Belastingambtenaren hebben 'ruime gelegenheid' om te lekken

DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst bestaat een "ruime gelegenheid" om vertrouwelijke informatie door te spelen aan criminelen. Dat staat in een onderzoek dat demissionair staatssecretaris Marnix van Rij van Financiën vorige week met de Tweede Kamer heeft gedeeld. Het zicht op corruptie is "minimaal", onder meer omdat weinig wordt bijgehouden wie wat deelt.

Voor criminelen heeft de Belastingdienst een schat aan informatie. Onderzoeksbureau KPMG noemt allerlei verschillende tactieken die criminelen kunnen gebruiken om aan die informatie te komen, van omkopen tot infiltreren. Ambtenaren die ontevreden zijn over de gang van zaken bij de fiscus, zijn "potentieel zwakke schakels".

Belastingambtenaren zijn maar weinig bereid om signalen van corruptie te melden, meldt KPMG verder. Ze denken dat melden geen zin heeft of zijn bang dat melden negatieve gevolgen kan hebben. "Medewerkers praten eerder over elkaar dan met elkaar."

De conclusies zijn "stevig", schrijft Van Rij zelf aan de Kamer. Hij ziet het onderzoek als aanmoediging om door te gaan met een programma om de 'weerbaarheid' van de Belastingdienst te vergroten. De gegevensstromen goed in de gaten houden is volgens de staatssecretaris "technisch gezien niet altijd mogelijk".

Meer uit Politiek

Geen nieuwe medische evacuatie uit Gaza, wel extra geld voor hulp

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat niet opnieuw kinderen uit Gaza evacueren voor medische hulp in Nederland. Daartoe is besloten na advies van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Wel maakt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) 12 miljoen euro vrij voor medische hulp aan Gaza en omliggende landen.

2 dagen geleden
Vertraging dreigt bij toeslagenherstel, Palmen grijpt weer in

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) moet opnieuw ingrijpen in de hersteloperatie voor slachtoffers van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag. Anders dreigt de doelstelling van het kabinet om alle gedupeerden met recht op extra compensatie eind volgend jaar een voorstel te hebben gedaan, niet te worden gehaald. Dat schrijft de partijloze bewindsvrouw aan de Tweede Kamer.

2 dagen geleden
Jetten: grote herschikking troepen nodig bij vertrek Amerikanen

DEN HAAG (ANP) - Een mogelijk vertrek van tienduizenden Amerikaanse militairen uit Europa zou een "grotere herschikking" van de troepen op het continent vragen, denkt premier Rob Jetten. Bij de Amerikaanse regering zou opnieuw een plan op tafel liggen om tot 25.000 manschappen uit Europa weg te halen.

2 dagen geleden
Brabant schort voorlopig besluit over intrekken vergunningen op

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant neemt meer tijd om een besluit te nemen over het mogelijke intrekken van de vergunning van vijf pluimveebedrijven. De provincie wilde uiterlijk 1 oktober een ontwerpbesluit publiceren, maar stelt dat uit. Er wordt gesproken met de betrokken ondernemers en er is echt meer tijd nodig, aldus gedeputeerde Saskia Boelema (vergunningen).

2 dagen geleden
Kabinet wil pas later verder praten met BBB na wantrouwenmotie

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nu niet verder praten met de BBB over steun voor de begroting, omdat de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Eerst worden andere partijen uitgenodigd voor gesprekken, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie.

2 dagen geleden
Yeşilgöz hoopt dat BBB na motie van wantrouwen wel aan tafel komt

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz (VVD) hoopt dat de BBB wel nog aan tafel komt nadat de partij donderdag een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Ze vond de steun "verrassend". Tegelijkertijd was Yeşilgöz "blij" dat ze gehoord meent te hebben dat BBB-leider Henk Vermeer alsnog wil onderhandelen over de kabinetsplannen.

2 dagen geleden
Schilderij Van Goyen terug naar erfgenaam Goudstikker na verzoek

DEN HAAG (ANP) - Een schilderij van kunstschilder Jan van Goyen dat in het Mauritshuis in Den Haag hangt, wordt teruggegeven aan de erfgenaam of erfgenamen van de Joodse kunsthandelaar Jacques Goudstikker. Dat besluit heeft de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap genomen, meldt de Restitutiecommissie. Deze commissie adviseerde teruggave, zo werd vrijdag bekendgemaakt. Het gaat om het doek Vissers aan de oevers van een plas.

2 dagen geleden