Belastingadviseur PwC schikt voor 300.000 euro met OM
AMSTERDAM (ANP) - Accountants- en adviesbureau PwC betaalt een schikking van 300.000 euro aan het Openbaar Ministerie (OM). Dat doet het bedrijf omdat het onjuiste informatie over de belastingaangifte van een cliënt aan de Belastingdienst had verstrekt. Die cliënt heeft de belasting die het eigenlijk verschuldigd was alsnog betaald.
In 2019 had de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) invallen gedaan bij PwC en de cliënt vanwege de zaak. Die draaide om een belastingaangifte over 2014. De onderneming waar belastingadviseurs van PwC de aangifte voor verzorgden maakte toen een vermogenssprong van 2,9 miljoen euro waarover geen belasting was betaald. De Belastingdienst vroeg daarom meer informatie aan PwC en kreeg die ook, maar vermoedde dat die niet klopte.
Uit het onderzoek dat volgde bleek de sprong in het vermogen door een eerdere fout van een externe adviseur in de boekhouding geslopen. PwC merkte die toename in eerste instantie niet op en kon die ook niet verklaren. Dat had PwC aan de Belastingdienst moeten melden, maar in plaats daarvan zochten de belastingadviseurs naar een manier om die te kunnen verklaren. De mogelijkheid die toen werd bedacht werd als feit aan de Belastingdienst gepresenteerd.
Tegen de betrokken belastingadviseurs en een medewerker van de cliënt onderneemt het OM geen actie meer. De medewerkers van PwC zijn wel intern gestraft.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.
39 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De regering van Spanje trekt 5 miljard euro uit voor maatregelen om de economische impact van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Het gaat onder andere om een verlaging van de belasting op elektriciteit.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Vrachtwagenchauffeurs passen hun rijgedrag al aan door de recordprijzen voor diesel. Dat is in lijn met het advies van Transport en Logistiek Nederland (TLN), al is de branchevereniging zich ervan bewust dat zo'n gedragsaanpassing tijd kost. Om op de korte termijn betalingsproblemen tegen te gaan, levert de optimalisering van de bandenspanning en het rijden met energiezuinigere banden volgens TLN grotere winst op.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.
7 uur geleden