Belastingadviseur PwC schikt voor 300.000 euro met OM
AMSTERDAM (ANP) - Accountants- en adviesbureau PwC betaalt een schikking van 300.000 euro aan het Openbaar Ministerie (OM). Dat doet het bedrijf omdat het onjuiste informatie over de belastingaangifte van een cliënt aan de Belastingdienst had verstrekt. Die cliënt heeft de belasting die het eigenlijk verschuldigd was alsnog betaald.
In 2019 had de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) invallen gedaan bij PwC en de cliënt vanwege de zaak. Die draaide om een belastingaangifte over 2014. De onderneming waar belastingadviseurs van PwC de aangifte voor verzorgden maakte toen een vermogenssprong van 2,9 miljoen euro waarover geen belasting was betaald. De Belastingdienst vroeg daarom meer informatie aan PwC en kreeg die ook, maar vermoedde dat die niet klopte.
Uit het onderzoek dat volgde bleek de sprong in het vermogen door een eerdere fout van een externe adviseur in de boekhouding geslopen. PwC merkte die toename in eerste instantie niet op en kon die ook niet verklaren. Dat had PwC aan de Belastingdienst moeten melden, maar in plaats daarvan zochten de belastingadviseurs naar een manier om die te kunnen verklaren. De mogelijkheid die toen werd bedacht werd als feit aan de Belastingdienst gepresenteerd.
Tegen de betrokken belastingadviseurs en een medewerker van de cliënt onderneemt het OM geen actie meer. De medewerkers van PwC zijn wel intern gestraft.
Meer uit Financieel
VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
37 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
3 uur geleden