Belarussische tennisster Sabalenka voelt heel veel haat
MIAMI (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka zegt nog nooit zoveel haat in de kleedkamers te hebben ondervonden als het laatste jaar, sinds de Russische inval in Oekraïne. Haar land geldt als bondgenoot van de Russen. "Het is echt heel moeilijk. Ik heb dit niet eerder meegemaakt."
De nummer 2 van de wereld, die het afgelopen weekeinde in de finale van Indian Wells speelde, vindt het moeilijk ermee om te gaan. "Natuurlijk ben ik wel wat gewend op de sociale media. Dan krijg je na een nederlaag ook van alles over je heen. Maar de heftigheid waarmee dit gepaard gaat bij het onderlinge contact kende ik niet. Het is ook moeilijk te begrijpen. Wat heb ik misdaan?"
Ze probeert de gevoelens van haat toch ook enigszins in de juiste proporties te zien. "Misschien moet ik het gewoon negeren. Het zijn emoties van anderen en misschien is het eigenlijk niet zo tegen mij persoonlijk gericht. Maar van mezelf weet ik dat ik niets verkeerd heb gedaan. Ik heb ook het gevoel dat het de laatste tijd iets minder wordt. Het zijn ook meestal niet de tegenstandsters die zich zo gedragen, maar vaak mensen uit hun begeleiding."
Meer uit Sport
MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
22 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geleden