Belarus voelt zich bedreigd en voert oefeningen met Moskou op
MINSK (ANP/RTR) - Belarus houdt dit jaar meer dan 150 militaire oefeningen met Rusland, zegt het ministerie van Defensie van de bondgenoot van Moskou. Minsk zegt zich bedreigd te voelen door de vermeende samentrekking van Oekraïense troepen bij zijn grenzen.
Een "aanzienlijk" deel van het Oekraïense leger is geconcentreerd nabij de grens, stelde het ministerie van Defensie in een bericht op Telegram. Het Belarussische ministerie beschuldigt het buurland van militaire provocaties en zegt daar met "adequate maatregelen" op te reageren.
Rusland gebruikte Belarus vorig jaar als lanceerplatform voor zijn invasie in Oekraïne. Al maanden wordt gespeculeerd dat Minsk zich zou kunnen voorbereiden op een actievere rol in de oorlog.
De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko zei vorige week dat zijn troepen alleen naast Rusland gaan vechten als het land zelf wordt aangevallen. Volgens hem heeft Moskou Belarus nooit gevraagd deel te nemen aan de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.
5 uur geleden