Belarus voelt zich bedreigd en voert oefeningen met Moskou op
MINSK (ANP/RTR) - Belarus houdt dit jaar meer dan 150 militaire oefeningen met Rusland, zegt het ministerie van Defensie van de bondgenoot van Moskou. Minsk zegt zich bedreigd te voelen door de vermeende samentrekking van Oekraïense troepen bij zijn grenzen.
Een "aanzienlijk" deel van het Oekraïense leger is geconcentreerd nabij de grens, stelde het ministerie van Defensie in een bericht op Telegram. Het Belarussische ministerie beschuldigt het buurland van militaire provocaties en zegt daar met "adequate maatregelen" op te reageren.
Rusland gebruikte Belarus vorig jaar als lanceerplatform voor zijn invasie in Oekraïne. Al maanden wordt gespeculeerd dat Minsk zich zou kunnen voorbereiden op een actievere rol in de oorlog.
De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko zei vorige week dat zijn troepen alleen naast Rusland gaan vechten als het land zelf wordt aangevallen. Volgens hem heeft Moskou Belarus nooit gevraagd deel te nemen aan de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Onderhandelaars van Iran en de Verenigde Staten zijn het eens over een verlenging van het bestand en het starten van onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran, meldt Axios op basis van Amerikaanse bronnen. Volgens de nieuwssite moet het akkoord nog wel worden ondertekend door zowel de Amerikaanse president Donald Trump als de Iraanse leiders.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.
3 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
4 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
5 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
5 uur geleden