Belarus voelt zich bedreigd en voert oefeningen met Moskou op
MINSK (ANP/RTR) - Belarus houdt dit jaar meer dan 150 militaire oefeningen met Rusland, zegt het ministerie van Defensie van de bondgenoot van Moskou. Minsk zegt zich bedreigd te voelen door de vermeende samentrekking van Oekraïense troepen bij zijn grenzen.
Een "aanzienlijk" deel van het Oekraïense leger is geconcentreerd nabij de grens, stelde het ministerie van Defensie in een bericht op Telegram. Het Belarussische ministerie beschuldigt het buurland van militaire provocaties en zegt daar met "adequate maatregelen" op te reageren.
Rusland gebruikte Belarus vorig jaar als lanceerplatform voor zijn invasie in Oekraïne. Al maanden wordt gespeculeerd dat Minsk zich zou kunnen voorbereiden op een actievere rol in de oorlog.
De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko zei vorige week dat zijn troepen alleen naast Rusland gaan vechten als het land zelf wordt aangevallen. Volgens hem heeft Moskou Belarus nooit gevraagd deel te nemen aan de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
7 uur geleden