Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belarus stelt doodstraf in voor pogingen tot terrorisme

Belarus stelt doodstraf in voor pogingen tot terrorisme

MINSK (ANP/AFP/RTR) - Belarus heeft de doodstraf ingesteld voor pogingen tot terroristische daden. Russische media schrijven dat president Aleksandr Loekasjenko het decreet woensdag heeft ondertekend. Belarus is het enige land in Europa dat nog de doodstraf uitvoert.

Volgens het Belarussische mensenrechtencentrum Viasna is direct een proces begonnen tegen twaalf leden van de oppositie die worden beschuldigd van pogingen tot terrorisme. De activisten worden onder meer beschuldigd van het in brand steken van een huis en twee auto's tijdens de grote demonstraties eind 2020. De oppositie protesteerde destijds, omdat ze niet geloofden dat Loekasjenko de verkiezingen had gewonnen van Svetlana Tichanovskaja. Volgens Belarussische media is ook Tichanovskaja aangeklaagd voor het voorbereiden van terroristische daden.

Belarus beschuldigt ook een aantal oppositieleden van pogingen tot terrorisme. Ze werden in april aangeklaagd nadat ze delen van de Belarussische spoorlijnen probeerden te saboteren, zodat Russische soldaten niet via hun land naar Oekraïne konden trekken. Volgens de voorzitter van het Belarussische parlement valt niet goed te praten dat de activisten daarmee probeerden instabiliteit en conflicten te veroorzaken.

Belangrijke bondgenoot

Loekasjenko is tijdens de oorlog in Oekraïne een van de belangrijkste bondgenoten van de Russische president Vladimir Poetin. Minsk zegt dat het niet betrokken is bij de oorlog, maar erkent wel dat Russische troepen via Belarussisch grondgebied Oekraïne hebben bereikt.

Mensen konden in Belarus al de doodstraf krijgen voor brute moorden, meervoudige moorden en terroristische daden waarbij doden zijn gevallen. Drie weken geleden ging het parlement al akkoord met het instellen van de doodstraf voor pogingen tot terrorisme. De wet is over tien dagen van kracht.

Meer uit Buitenland

Trump lijkt grondaanvallen tegen drugskartels aan te kondigen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump leek in een interview op Fox News aan te kondigen dat de Verenigde Staten "grondaanvallen" tegen drugskartels in Mexico van plan zijn. "We gaan beginnen met grondaanvallen, wat de drugskartels betreft", zei Trump. "De kartels runnen Mexico. Het is heel erg triest om te zien wat er daar gebeurt."

1 uur geleden
Trump zegt dat hij volgende week Venezolaanse Machado ontmoet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.

3 uur geleden
Grootschalige Russische bombardementen op Kyiv en Lviv

KYIV (ANP/AFP/DPA) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.

4 uur geleden
Trump: Diddy vroeg me om gratie, maar ik heb het niet overwogen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.

5 uur geleden
Federale agenten VS schieten twee mensen neer in Portland

PORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.

5 uur geleden
80.000 huishoudens in VK zonder stroom door storm Goretti

LONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.

6 uur geleden
Huis VS stemt voor drie jaar verlenging subsidies op zorgpremies

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.

6 uur geleden