Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belarus over onaangekondigde legeroefeningen: geen bedreiging

Belarus over onaangekondigde legeroefeningen: geen bedreiging

MINSK (ANP/RTR) - Belarus is woensdag begonnen met onaangekondigde, grootschalige legeroefeningen. Het ministerie van Defensie in Minsk stelt dat deze geen bedreiging vormen voor buurlanden of de Europese gemeenschap in het algemeen.

Na het begin van de Russische invasie in Oekraïne zeiden functionarissen van onder meer de Verenigde Staten en de NAVO te geloven dat Belarussische troepen mogelijk betrokken zouden raken bij de oorlog. Rusland en Belarus zijn nauwe bondgenoten.

Voorafgaand aan de oorlog waren Russische en Belarussische militairen bezig met gezamenlijke oefeningen. Russische troepen trokken vanaf 24 februari vanuit Rusland en Belarus Oekraïne binnen. Ook werden vanaf Belarussisch grondgebied aanvallen op Oekraïne uitgevoerd. De rol van Belarus leverde het land internationale sancties op.

Meer uit Buitenland

Meer dan duizend doden bij aardverschuiving in Soedan

KHARTOEM (ANP/RTR) - Bij een aardverschuiving in het westen van Soedan zijn volgens een rebellenbeweging in het land meer dan duizend mensen omgekomen. Sudan Liberation Movement/Army meldt dat de ramp zondag al plaatsvond.

59 minuten geleden
Oud-premier Tsjechië aangevallen tijdens verkiezingsbijeenkomst

PRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische oud-premier Andrej Babis is aangevallen tijdens een verkiezingsbijeenkomst in het oosten van het land. De politie meldt dat een oude man met zijn wandelstok op Babis' hoofd sloeg en dat Babis daarna naar het ziekenhuis is gebracht.

4 uur geleden
Hulpvloot voor Gaza vaart opnieuw uit

BARCELONA (ANP/AFP) - De vloot schepen met activisten die hulp willen leveren aan Gaza is opnieuw vertrokken vanuit Barcelona. De schepen waren zondag al vertrokken, maar maakten eerder op maandag rechtsomkeert vanwege slecht weer.

6 uur geleden
Slowaakse premier Fico ontmoet Xi, Poetin en Zelensky

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft deze week in China bilaterale ontmoetingen met president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin. Na terugkeer in Slowakije ontmoet Fico op vrijdag de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, maakte hij bekend.

8 uur geleden
Weerrecord voor VK: zomer 2025 is warmste ooit gemeten

LONDEN (ANP) - Het was deze zomer gemiddeld 16,1 graden in het Verenigd Koninkrijk. Daarmee was de zomer van 2025 de warmste sinds het begin van de metingen in 1884, aldus de Britse weerdienst (Met Office) op basis van voorlopige cijfers.

9 uur geleden
CARE: vrouwen mogelijk extra hard getroffen door aardbeving

JALALABAD (ANP) - De aardbeving in Afghanistan heeft vrouwen en meisjes mogelijk extra zwaar getroffen, vermoedt hulporganisatie CARE. Eerdere rampen zouden hebben aangetoond dat vrouwen vaker onder het puin belanden, omdat ze in het zwaar conservatief-islamitische land vaak thuiszitten.

13 uur geleden
Rusland hoofdverdachte van jammen EU-kopstuk, zegt Brussel

BRUSSEL (ANP) - Bulgarije verdenkt Rusland van het "schaamteloos" verstoren van een vlucht van EU-kopstuk Ursula von der Leyen, bevestigt de Europese Commissie. Het vliegtuig van de commissievoorzitter werd zondagmiddag boven Bulgarije gejamd, waardoor de piloot zonder elektronische navigatiehulp moest landen.

14 uur geleden