Belarus: nieuwe samenwerking met Russisch leger is puur defensief
MINSK (ANP/AFP/RTR) - De militaire samenwerking die Belarus vorige week is aangegaan met Rusland, is volgens de Belarussische defensieminister Viktor Khrenin "puur defensief". President Aleksandr Loekasjenko zei eerder met Russische hulp de militaire aanwezigheid aan de grens met Oekraïne te zullen vergroten wegens dreigingen.
Loekasjenko verklaarde dat Oekraïne Belarus wil aanvallen. Hij deelde geen informatie over de locaties waar de samenwerking met de Russen zijn beslag krijgt. Er werd voor gevreesd dat Belarussische troepen zich in Oekraïne zouden voegen bij die van Rusland. Het Russische leger verliest daar steeds meer grondgebied.
De aankondiging van de samenwerking viel samen met een explosie op de Krimbrug, een verkeersverbinding tussen het Russische vasteland en het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim. Rusland wijst Oekraïne aan als verantwoordelijke. De brug is voor Rusland niet alleen symbolisch van belang, maar ook logistiek, voor de bevoorrading van zijn troepen in Oekraïne.
Belarus is politiek en financieel afhankelijk van zijn belangrijkste bondgenoot Rusland. Loekasjenko stond Russische troepen eerder dit jaar toe om Oekraïne vanuit Belarus aan te vallen. Om die reden hebben veel westerse landen Belarus net als Rusland gesanctioneerd voor de invasie in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
35 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
5 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
5 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
6 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
7 uur geleden