Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belarus: nieuwe samenwerking met Russisch leger is puur defensief

Belarus: nieuwe samenwerking met Russisch leger is puur defensief

MINSK (ANP/AFP/RTR) - De militaire samenwerking die Belarus vorige week is aangegaan met Rusland, is volgens de Belarussische defensieminister Viktor Khrenin "puur defensief". President Aleksandr Loekasjenko zei eerder met Russische hulp de militaire aanwezigheid aan de grens met Oekraïne te zullen vergroten wegens dreigingen.

Loekasjenko verklaarde dat Oekraïne Belarus wil aanvallen. Hij deelde geen informatie over de locaties waar de samenwerking met de Russen zijn beslag krijgt. Er werd voor gevreesd dat Belarussische troepen zich in Oekraïne zouden voegen bij die van Rusland. Het Russische leger verliest daar steeds meer grondgebied.

De aankondiging van de samenwerking viel samen met een explosie op de Krimbrug, een verkeersverbinding tussen het Russische vasteland en het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim. Rusland wijst Oekraïne aan als verantwoordelijke. De brug is voor Rusland niet alleen symbolisch van belang, maar ook logistiek, voor de bevoorrading van zijn troepen in Oekraïne.

Belarus is politiek en financieel afhankelijk van zijn belangrijkste bondgenoot Rusland. Loekasjenko stond Russische troepen eerder dit jaar toe om Oekraïne vanuit Belarus aan te vallen. Om die reden hebben veel westerse landen Belarus net als Rusland gesanctioneerd voor de invasie in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

15 minuten geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

3 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

5 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

7 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

11 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

12 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

12 uur geleden