
Belarus krijgt ‘moderne’ wapens van Rusland
MOSKOU/MINSK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland gaat in de nabije toekomst "modern" militair materieel leveren aan Belarus. Een woordvoerder van de Belarussische president Alexandr Loekasjenko meldde dat nadat het staatshoofd in Moskou vijf uur lang had gesproken met president Vladimir Poetin. Details werden niet gegeven.
De twee bondgenoten kwamen volgens het Belarussische persbureau ook overeen elkaar te blijven ondersteunen in het licht van de westerse sancties die beide landen opgelegd hebben gekregen.
Eerder op de dag beschuldigde Oekraïne Rusland ervan Belarus bij de oorlog tegen Oekraïne te willen betrekken door in Belarus onder valse vlag dorpen aan te vallen. Russische gevechtsvliegtuigen die uit het Oekraïense luchtruim kwamen zouden vrijdag dorpen in Belarus hebben aangevallen. Die "provocatie" zou volgens Kiev als doel hebben Belarus in de oorlog in het buurland te betrekken.
Rusland heeft duizenden militairen via Belarus Oekraïne ingestuurd, maar er zijn vooralsnog geen aanwijzingen dat Belarussische militairen daar actief zijn.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen voert beperkingen in voor het vliegverkeer in het oosten van het land, langs de grens met Belarus en Oekraïne. Daartoe is besloten wegens de schending van het luchtruim door volgens Polen Russische drones.
26 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt in spoedzitting bijeen op verzoek van Polen. Dit heeft het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. Polen wendt zich tot de raad vanwege de schendingen van het luchtruim door volgens Polen Russische drones.
35 minuten geledenDENPASAR (ANP/DPA/AFP) - Het dodental na de overstromingen in Indonesië is opgelopen. Op de eilanden Bali en Flores zijn achttien doden gevallen. De autoriteiten melden dat er nog zes vermisten zijn.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de uitzetting van de ruim 300 Zuid-Koreaanse werknemers van een Hyundai-LG batterijfabriek uitgesteld, omdat hij had voorgesteld dat ze zouden blijven om Amerikanen op te leiden. De werknemers waren gearresteerd bij een immigratiecontrole. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van Zuid-Koreaanse functionarissen.
2 uur geledenGENT (ANP/AFP) - Het Festival van Vlaanderen in Gent heeft de deelname van het Münchens Filharmonisch Orkest geweigerd, omdat de Israëlische dirigent Lahav Shani ook chef-dirigent is van het Israëlisch Filharmonisch Orkest. In een verklaring zeggen de festivalorganisatoren "niet in staat te zijn voldoende duidelijkheid te kunnen verschaffen over zijn houding" tegenover de acties van de Israëlische regering in Gaza.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Bij een explosie van een tankwagen met gas in het oosten van Mexico-Stad, zijn drie mensen overleden. Bijna 70 anderen raakten bij het incident gewond.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De grote stroomstoring die Berlijn in de nacht van maandag op dinsdag trof, is na 48 uur nog niet helemaal verholpen. Naar verwachting wordt de stroomvoorziening voor alle getroffen klanten in de loop van donderdag hersteld, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin.
5 uur geleden