Belarus: daders Moskou probeerden hier grens over te steken
MINSK (ANP/AFP/RTR) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko zegt dat de extremisten die een aanslag pleegden in Moskou naderhand eerst naar zijn land probeerden te vluchten. Dat zou zijn mislukt door de strenge controles aan de grens.
De autocratische leider Loekasjenko zei volgens staatsmedia dat veiligheidsdiensten uit zijn land en Rusland hun inspanningen afstemden na het bloedbad bij de concertzaal. Belarus zou snel controleposten hebben opgezet in het grensgebied.
De daders beseften daardoor dat ze de grens niet konden oversteken, aldus Loekasjenko volgens staatspersbureau BelTA. "Daarom vertrokken ze weer en gingen naar de grens tussen Rusland en Oekraïne."
Oekraïne
De vier verdachten konden volgens Rusland worden aangehouden in Brjansk, in het uiterste westen van het land. "Poetin en ik hebben een dag niet geslapen", aldus Loekasjenko, die wordt gezien als bondgenoot van de Russische president. "Er was constant interactie."
Loekasjenko lijkt met zijn verklaring de lezing tegen te spreken van de Russische autoriteiten. Die verklaarden dat de extremisten na de aanslag in de Crocus City Hall naar Oekraïne probeerden te vluchten.
Moslimextremisten
Rusland heeft de door Islamitische Staat opgeëiste aanslag ook gelinkt aan dat buurland. Zo beweerde president Poetin dat was geregeld dat de aanslagplegers de grens met Oekraïne konden oversteken.
Poetin erkende dat moslimextremisten achter de aanslag zitten, maar voegde toe dat hij duidelijkheid wil over wie opdracht gaf. Oekraïne heeft benadrukt niets te maken te hebben met de moordpartij met ongeveer 140 doden.
Meer uit Buitenland
KYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.
9 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft de populaire komiek Deniz Göktaş (32) tot negentien maanden cel veroordeeld voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan tijdens een optreden. Göktaş wordt in afwachting van een hoger beroep voorlopig wel vrijgelaten.
10 minuten geledenMETZ (ANP/AFP/DPA) - De paus heeft tijdens zijn bezoek aan het Franse Metz gewaarschuwd dat relaties tussen landen steeds onbeschaafder worden. Hij zei in het bijzijn van president Emmanuel Macron dat Europa daar het goede voorbeeld kan geven.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - De vijf mannen die zondagochtend werden opgepakt bij de Britse luchtmachtbasis Fairford hebben allen de Britse nationaliteit, meldt de antiterrorismepolitie (CTP). Ze zijn tussen de 23 en 25 jaar oud en wonen alle vijf in Londen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De begrotingsonderhandelingen die de Vlaamse regering maandag zou afronden, zijn uitgesteld omdat twee personen, waaronder een minister, onwel werden. De moeizame gesprekken duurden al 24 uur onafgebroken, wat minister Hilde Crevits (Binnenland) en een medewerker te veel werd. Voor de medewerker moest een ambulance komen naar het regeringsgebouw van het Vlaamse kabinet in Brussel.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - In het centrum van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn branden uitgebroken na Russische aanvallen met drones. Een van de getroffen gebouwen is de Nationale Academie van Wetenschappen van Oekraïne, melden verslaggevers.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - In de Thaise hoofdstad Bangkok blijft het openbaar leven ontregeld na ernstig noodweer. Bijna 6000 mensen verblijven noodgedwongen in opvangcentra, zegt een lokale functionaris.
2 uur geleden