Belarus: daders Moskou probeerden hier grens over te steken
MINSK (ANP/AFP/RTR) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko zegt dat de extremisten die een aanslag pleegden in Moskou naderhand eerst naar zijn land probeerden te vluchten. Dat zou zijn mislukt door de strenge controles aan de grens.
De autocratische leider Loekasjenko zei volgens staatsmedia dat veiligheidsdiensten uit zijn land en Rusland hun inspanningen afstemden na het bloedbad bij de concertzaal. Belarus zou snel controleposten hebben opgezet in het grensgebied.
De daders beseften daardoor dat ze de grens niet konden oversteken, aldus Loekasjenko volgens staatspersbureau BelTA. "Daarom vertrokken ze weer en gingen naar de grens tussen Rusland en Oekraïne."
Oekraïne
De vier verdachten konden volgens Rusland worden aangehouden in Brjansk, in het uiterste westen van het land. "Poetin en ik hebben een dag niet geslapen", aldus Loekasjenko, die wordt gezien als bondgenoot van de Russische president. "Er was constant interactie."
Loekasjenko lijkt met zijn verklaring de lezing tegen te spreken van de Russische autoriteiten. Die verklaarden dat de extremisten na de aanslag in de Crocus City Hall naar Oekraïne probeerden te vluchten.
Moslimextremisten
Rusland heeft de door Islamitische Staat opgeëiste aanslag ook gelinkt aan dat buurland. Zo beweerde president Poetin dat was geregeld dat de aanslagplegers de grens met Oekraïne konden oversteken.
Poetin erkende dat moslimextremisten achter de aanslag zitten, maar voegde toe dat hij duidelijkheid wil over wie opdracht gaf. Oekraïne heeft benadrukt niets te maken te hebben met de moordpartij met ongeveer 140 doden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.
3 uur geledenPUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een privétoestel met daarin vermoedelijk de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner is aangekomen in Moskou. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de luchtvaartautoriteit. Het toestel is geland op de Vnoekovo-luchthaven.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.
13 uur geleden