Belarus: daders Moskou probeerden hier grens over te steken
MINSK (ANP/AFP/RTR) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko zegt dat de extremisten die een aanslag pleegden in Moskou naderhand eerst naar zijn land probeerden te vluchten. Dat zou zijn mislukt door de strenge controles aan de grens.
De autocratische leider Loekasjenko zei volgens staatsmedia dat veiligheidsdiensten uit zijn land en Rusland hun inspanningen afstemden na het bloedbad bij de concertzaal. Belarus zou snel controleposten hebben opgezet in het grensgebied.
De daders beseften daardoor dat ze de grens niet konden oversteken, aldus Loekasjenko volgens staatspersbureau BelTA. "Daarom vertrokken ze weer en gingen naar de grens tussen Rusland en Oekraïne."
Oekraïne
De vier verdachten konden volgens Rusland worden aangehouden in Brjansk, in het uiterste westen van het land. "Poetin en ik hebben een dag niet geslapen", aldus Loekasjenko, die wordt gezien als bondgenoot van de Russische president. "Er was constant interactie."
Loekasjenko lijkt met zijn verklaring de lezing tegen te spreken van de Russische autoriteiten. Die verklaarden dat de extremisten na de aanslag in de Crocus City Hall naar Oekraïne probeerden te vluchten.
Moslimextremisten
Rusland heeft de door Islamitische Staat opgeëiste aanslag ook gelinkt aan dat buurland. Zo beweerde president Poetin dat was geregeld dat de aanslagplegers de grens met Oekraïne konden oversteken.
Poetin erkende dat moslimextremisten achter de aanslag zitten, maar voegde toe dat hij duidelijkheid wil over wie opdracht gaf. Oekraïne heeft benadrukt niets te maken te hebben met de moordpartij met ongeveer 140 doden.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië is begonnen met het vernietigen van de overblijfselen van een geheim chemisch wapenprogramma uit het Assad-tijdperk. Dat verklaarden een Syrische gezant en een VN-vertegenwoordiger donderdag bij de Veiligheidsraad.
16 minuten geledenBELGRADO (ANP) - Het lichaam van de voor genocide veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić is aangekomen in Servië, meldden Servische media als TV RTS. Zijn kist was bedekt met de Servische vlag.
44 minuten geledenREMBANG (ANP/AFP) - Honderden leerlingen in Indonesië zijn afgelopen week ziek geworden na het eten van een gratis schoollunch. In Rembang op Java waren dat minstens 725 leerlingen en 25 docenten. Het is de tweede keer in een week dat honderden zieken in verband worden gebracht met het maaltijdprogramma dat gefinancierd wordt door de overheid.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Op treinstation Brussel-Zuid is donderdagmiddag een man aangehouden die een wapen bij zich had. Volgens de Belgische autoriteiten zou het gaan om een "oorlogswapen". Belgische media melden dat het gaat om een geladen kalasjnikov, verstopt onder een stapel babykleertjes in een tas.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ondanks miljardeninvesteringen in defensie is het onzeker dat de EU in 2030 zijn defensieparaatheid op orde heeft. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een donderdag verschenen analyse. De coördinatie tussen Europese en nationale financieringsstromen over de inzet van de vele extra vrijgemaakte miljarden euro's moet worden verbeterd, adviseert de ERK. Als dat niet gebeurt, kan dat leiden tot versnipperde investeringen en dubbel werk, waarschuwt de Rekenkamer.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump heeft nieuwe plannen aangekondigd om positieve discriminatie tegen te gaan, schrijft The New York Times. Volgens de nieuwe regels verliezen alle scholen met hulpprogramma's voor minderheden hun belastingvrije status. Die maatregel kan scholen veel geld kosten.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz dreigt met een grootschalige reactie in het geval dat Iran Israël aanvalt.
4 uur geleden