Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belarus: daders Moskou probeerden hier grens over te steken

Belarus: daders Moskou probeerden hier grens over te steken

MINSK (ANP/AFP/RTR) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko zegt dat de extremisten die een aanslag pleegden in Moskou naderhand eerst naar zijn land probeerden te vluchten. Dat zou zijn mislukt door de strenge controles aan de grens.

De autocratische leider Loekasjenko zei volgens staatsmedia dat veiligheidsdiensten uit zijn land en Rusland hun inspanningen afstemden na het bloedbad bij de concertzaal. Belarus zou snel controleposten hebben opgezet in het grensgebied.

De daders beseften daardoor dat ze de grens niet konden oversteken, aldus Loekasjenko volgens staatspersbureau BelTA. "Daarom vertrokken ze weer en gingen naar de grens tussen Rusland en Oekraïne."

Oekraïne

De vier verdachten konden volgens Rusland worden aangehouden in Brjansk, in het uiterste westen van het land. "Poetin en ik hebben een dag niet geslapen", aldus Loekasjenko, die wordt gezien als bondgenoot van de Russische president. "Er was constant interactie."

Loekasjenko lijkt met zijn verklaring de lezing tegen te spreken van de Russische autoriteiten. Die verklaarden dat de extremisten na de aanslag in de Crocus City Hall naar Oekraïne probeerden te vluchten.

Moslimextremisten

Rusland heeft de door Islamitische Staat opgeëiste aanslag ook gelinkt aan dat buurland. Zo beweerde president Poetin dat was geregeld dat de aanslagplegers de grens met Oekraïne konden oversteken.

Poetin erkende dat moslimextremisten achter de aanslag zitten, maar voegde toe dat hij duidelijkheid wil over wie opdracht gaf. Oekraïne heeft benadrukt niets te maken te hebben met de moordpartij met ongeveer 140 doden.

Meer uit Buitenland

Grote Europese operatie tegen witwasnetwerk en leden Hells Angels

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Duitsland is bezig met een grote operatie tegen een witwasnetwerk en leden van motorbende Hells Angels. Een deel van het onderzoek vindt plaats in Nederland, België en Bulgarije.

15 minuten geleden
Brussel wil nieuw Europees communicatiesysteem voor nooddiensten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil een nieuw systeem opbouwen waarmee nooddiensten binnen Europa beter, sneller en veiliger met elkaar kunnen overleggen in geval van brand, overstromingen, terroristische aanvallen of dreigingen van drones voor kritieke infrastructuur. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag presenteert.

33 minuten geleden
Ooggetuigen zagen steekpartij tussen piloten in flydubai-toestel

TABUK (ANP) - Een van de piloten van een flydubai-vliegtuig dat woensdag is uitgeweken naar Saudi-Arabië heeft de ander neergestoken, melden ooggetuigen aan The Times of Israel. Volgens hen ontstond er een bloedige vechtpartij, waarbij passagiers hielpen om de aanvaller te overmeesteren.

48 minuten geleden
Lagere straf voor Duitse activist na zware mishandeling betogers

BOEDAPEST (ANP/DPA) - De Duitse activist Maja T. heeft in Hongarije strafvermindering gekregen na een veroordeling voor mishandeling van vermeende extreemrechtse betogers in Boedapest. De gevangenisstraf is verlaagd van acht naar zeven jaar.

52 minuten geleden
Pentagon: Amerikaanse militaire missie in Irak voorbij

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse militaire missie in Irak is volledig beëindigd volgens het Pentagon. De Verenigde Staten zullen nog wel trainingen geven en ondersteuning in inlichtingen bieden aan Irak.

1 uur geleden
Puin aangetroffen bij westerse ambassade in Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - In het centrum van de Oekraïense hoofdstad Kyiv is puin aangetroffen bij een westerse ambassade, meldt burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram. Het is niet duidelijk om welke ambassade het gaat en of die zelf geraakt is of dat de brokstukken afkomstig zijn van raketten, drones of andere gebouwen.

1 uur geleden
Burnham over relatie met EU: alles is mogelijk, ook toetreding

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham zegt dat alle opties op tafel liggen bij zijn komende herziening van de Britse relatie met de Europese Unie. Een daarvan is dat het Verenigd Koninkrijk opnieuw toetreedt tot het landenblok, waar het land begin 2020 uit vertrok.

2 uur geleden