Belarus arresteert 'terrorist met Oekraïense banden' na sabotage
MINSK (ANP/RTR) - In Belarus zijn meer dan twintig mensen opgepakt vanwege een poging tot sabotage op een vliegveld. Minsk zegt een "terrorist" te hebben gearresteerd en zijn medeplichtigen, die banden zouden hebben met de Oekraïense en Amerikaanse veiligheidsdiensten.
Vorige week zei een groep Belarussische activisten dat ze met drones een Russisch surveillancevliegtuig hadden opgeblazen. Een Belarussische onderminister was er al snel bij om te zeggen dat het nepnieuws was, maar later zei president Aleksandr Loekasjenko dat de aanval wel degelijk had plaatsgevonden, maar dat die grotendeels mislukt was. Er zou slechts zeer lichte schade aan het vliegtuig zijn.
Nu stelt Loekasjenko dat Oekraïne en de Verenigde Staten achter de schermen de actie hebben voorbereid. De terrorist, met zowel de Oekraïense als de Russische nationaliteit, zou daar zijn getraind. Volgens de Belarussische president is het vooral de bedoeling van Washington om zijn land de oorlog in te trekken. Loekasjenko zegt dat niet te laten gebeuren.
Belarus geldt als Moskou's trouwste bondgenoot en stond toe dat een deel van de invasie in februari vorig jaar vanaf Belarussisch grondgebied plaatsvond. Sindsdien wordt gespeculeerd over een directe Belarussische deelname aan de oorlog. Loekasjenko heeft vaker gezegd dat dat alleen zou kunnen gebeuren als zijn land direct wordt aangevallen.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP) - Het Vaticaan staat in de jaarlijkse boodschap ter ere van ramadan stil bij het samenvallen van de islamitische vastenmaand met de christelijke vastentijd tot aan Pasen. Het is voor het eerst sinds de jaren negentig dat de christelijke vastentijd en ramadan tegelijk beginnen.
23 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tijdens het partijcongres van zijn CDU opgeroepen tot eenheid binnen de partij. Volgens Duitse media heerst er momenteel veel ontevredenheid onder Merz' partijgenoten over het regeringsbeleid. Volgens Tagesschau was er "zelden zoveel onrust" in de christendemocratische partij.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Cultuur Wolfram Weimer heeft de onmiddellijke vrijlating geëist van een in Turkije gearresteerde correspondent van de nieuwsorganisatie Deutsche Welle (DW). De Turkse regering moet er volgens Weimer voor zorgen dat hij wordt vrijgelaten, omdat de beschuldigingen tegen hem ongegrond zouden zijn. "Journalistiek werk is niet strafbaar", aldus Weimer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte (80) is volgende week niet bij zijn hoorzittingen voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. De voorbereidende zittingen zijn bedoeld om te bepalen of er genoeg bewijs tegen hem is voor een rechtszaak.
1 uur geledenLYON (ANP) - De radicaal-rechtse mars ter nagedachtenis aan de gedode activist Quentin Deranque in Lyon gaat zaterdag gewoon door. De burgemeester van die stad had opgeroepen tot een verbod, maar de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez heeft tegen de Franse nieuwszender RTL gezegd dat de demonstratie doorgaat.
3 uur geledenWINDSOR (ANP/RTR) - Het onderzoek naar activiteiten van Andrew Mountbatten-Windsor wordt voortgezet in zijn voormalige woning in het park van Windsor, de Royal Lodge. De politie heeft bekendgemaakt dat het onderzoek in zijn huidige woning op het landgoed Sandringham in Norfolk is afgerond.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is vrijgelaten na de goedkeuring van een amnestiewet door het parlement. De wetgeving moet ervoor zorgen dat politieke gevangenen vrijkomen.
4 uur geleden