Belangstelling voor ING op Amsterdamse beurs
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs zijn de ogen vrijdag gericht op de bankensector. ING kondigde aan aandeelhouders te belonen door voor 1,7 miljard aan eigen aandelen in te kopen. Wegens de coronacrisis werden dit soort acties lange tijd aan banden gelegd, maar vanaf deze maand gelden de beperkingen niet langer voor financieel gezonde banken. Mogelijk bewegen ook andere banken op de aankondiging van ING.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een lager begin van de handelsdag. Ook andere Europese beurzen lijken met verliezen te beginnen. De belangrijkste beursgraadmeters in New York eindigden donderdag al met zware verliezen, waardoor Wall Street zijn slechtste maand sinds maart 2020 kende. Ook in Azië werden forse verliezen geleden.
Wat meespeelt is de afbouw van stimuleringsmaatregelen voor de economie door een aantal centrale banken. Onder meer de Amerikaanse centrale bank liet weten dat het moment om daarmee te beginnen bijna is aangebroken, waarop de rentes begonnen te stijgen. Mogelijk zijn er ook zorgen over het Amerikaanse schuldenplafond, het maximale bedrag dat de overheid in de Verenigde Staten mag lenen. Zonder ophoging van die limiet kan het land binnenkort niet meer bijlenen, met repercussies voor de wereldeconomie.
Randstad
Ook verwerken beleggers een tegenvallend cijfer over de winkelverkopen in Duitsland. Winkeliers verkochten in augustus 1,1 procent meer dan in de voorgaande maand, wat minder is dan verwacht. De beurzen zijn ook gespitst op nieuwe cijfers van marktonderzoeker Markit over de industrie in Europa.
Op het Damrak is er ook aandacht voor Randstad. Het uitzendconcern koopt voor 112 miljoen euro het Amerikaanse adviesbureau Cella, dat gespecialiseerd is in de creatieve en digitale branches.
Donderdag verloren de Europese beurzen terrein door Duitse inflatiecijfers. De AEX sloot met een min van 0,5 procent op 771,94 punten. De MidKap zakte 0,2 procent tot 1065,73 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs leverden tot 0,7 procent in en de FTSE-index in Londen verloor 0,3 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC) heeft ingestemd met een verzoek van Paramount Skydance om buitenlandse investeerders te laten deelnemen aan de overname van Warner Bros Discovery. Dat meldde de FCC donderdag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.
13 uur geleden