Belangrijkste toneelprijzen Theo d'Or en Louis d'Or uitgereikt
AMSTERDAM (ANP) - De winnaars van de toneelprijzen Theo d'Or, Louis d'Or, Colombina en Arlecchino worden zondag bekendgemaakt. De uitreiking van de toneelprijzen van de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD) vindt plaats tijdens het Gala van het Nederlands Theater in Internationaal Theater Amsterdam.
Actrice Hadewych Minis is voor haar rol in Girls & Boys genomineerd voor de Theo d'Or, de prijs voor de indrukwekkendste vrouwelijke hoofdrol. Ze neemt het op tegen Charlie Chan Dagelet (Mamma Medea), Sien Eggers (Sartre & De Beauvoir) en Janni Goslinga (De dokter).
Voor de Louis d'Or, de prijs voor indrukwekkendste mannelijke hoofdrol, zijn de acteurs Jacob Derwig (Verdriet is het ding met veren), Jan-Paul Buijs (BAAAAAA) en Bram Suijker (Trojan Wars) genomineerd.
Kanshebbers voor de Colombina voor de indrukwekkendste vrouwelijke bijrol zijn Wendell Jaspers (Een Meeuw), Denise Aznam (Lichter dan ik), Helen Kamperveen (What is love) en Ilke Paddenburg (De dokter). De acteurs Majd Mardo (Age of Rage), Mark Kraan (Het wonderbaarlijke voorval met de hond in de nacht) en Dries Vanhegen (Een meeuw) maken kans op de Arlecchino, de prijs voor de indrukwekkendste mannelijke bijrol.
De Theo d'Or ging vorig jaar naar Naomi Velissariou (Permanent Destruction: Pain Against Fear) en de Louis d'Or naar Emmanuel Ohene Boafo (Sea Wall).
De VSCD denkt erover de genderindeling van de toneelprijzen aan te passen. Daartoe heeft het adviesbureau Blueyard onderzoek laten doen. Een definitief besluit is nog niet genomen.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
1 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
4 uur geleden