Belangrijkste toneelprijzen Theo d'Or en Louis d'Or uitgereikt
AMSTERDAM (ANP) - De winnaars van de toneelprijzen Theo d'Or, Louis d'Or, Colombina en Arlecchino worden zondag bekendgemaakt. De uitreiking van de toneelprijzen van de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD) vindt plaats tijdens het Gala van het Nederlands Theater in Internationaal Theater Amsterdam.
Actrice Hadewych Minis is voor haar rol in Girls & Boys genomineerd voor de Theo d'Or, de prijs voor de indrukwekkendste vrouwelijke hoofdrol. Ze neemt het op tegen Charlie Chan Dagelet (Mamma Medea), Sien Eggers (Sartre & De Beauvoir) en Janni Goslinga (De dokter).
Voor de Louis d'Or, de prijs voor indrukwekkendste mannelijke hoofdrol, zijn de acteurs Jacob Derwig (Verdriet is het ding met veren), Jan-Paul Buijs (BAAAAAA) en Bram Suijker (Trojan Wars) genomineerd.
Kanshebbers voor de Colombina voor de indrukwekkendste vrouwelijke bijrol zijn Wendell Jaspers (Een Meeuw), Denise Aznam (Lichter dan ik), Helen Kamperveen (What is love) en Ilke Paddenburg (De dokter). De acteurs Majd Mardo (Age of Rage), Mark Kraan (Het wonderbaarlijke voorval met de hond in de nacht) en Dries Vanhegen (Een meeuw) maken kans op de Arlecchino, de prijs voor de indrukwekkendste mannelijke bijrol.
De Theo d'Or ging vorig jaar naar Naomi Velissariou (Permanent Destruction: Pain Against Fear) en de Louis d'Or naar Emmanuel Ohene Boafo (Sea Wall).
De VSCD denkt erover de genderindeling van de toneelprijzen aan te passen. Daartoe heeft het adviesbureau Blueyard onderzoek laten doen. Een definitief besluit is nog niet genomen.
Meer uit Binnenland
EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.
3 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
14 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
14 uur geleden