Belangrijkste coronasteunmaatregelen per 1 april geschrapt
DEN HAAG (ANP) - Het coronasteunpakket van het kabinet stopt vanaf 1 april. De steunregelingen waarmee bedrijven een tegemoetkoming kregen voor loonkosten en vaste lasten en het uitstel van de belastingbetalingen worden gestaakt. Ook een speciale regeling voor zelfstandigen wordt gestaakt, meldt het kabinet.
Het gaat om de Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW), de Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL) en het zogenoemde generieke uitstel van belastingbetalingen. Vereenvoudigingen van het Besluit bijstandverlening zelfstandigen (Bbz) worden teruggedraaid, waardoor die weer wordt uitgevoerd zoals voorheen. Het schrappen van de steun wordt aangekondigd op de dag dat het leeuwendeel van de coronamaatregelen, waaronder beperkingen rond sluitingstijden en maximale bezetting in veel sectoren, is opgeheven.
Volgens het kabinet hebben de regelingen eraan bijgedragen dat de economie weer "volop" draait, en de werkloosheid buitengewoon laag is. De steun zou niet meer nodig zijn omdat er geen contactbeperkende maatregelen meer van kracht zijn. Bovendien houden regelingen ook bedrijven op de been die ook zonder corona eigenlijk niet meer levensvatbaar zouden zijn en verstoren ze de arbeidsmarkt doordat mensen niet meer overstappen naar een baan op een plek "waar ze harder nodig zijn", aldus een verklaring.
Evenementen
De garantieregelingen voor evenementen blijven wel bestaan, meldt het kabinet. Het gaat dan om de KKC en GO-C en de BMKB-C. Overbruggingskredieten van Qredits eindigen in juli, net als specifieke leenregelingen voor cultuur en monumenten. Omdat het coronavirus nog wel even in de samenleving aanwezig zal blijven, komt het kabinet volgende maand met een langetermijnaanpak en een plan voor de schulden die ondernemers hebben opgebouwd. Het kabinet zegt dat gezocht wordt naar "een gezonde balans in de samenleving tussen risico’s voor de overheid en ondernemers"
Het kabinet wijst erop dat het Centraal Planbureau en de De Nederlandsche Bank hadden gewaarschuwd dat de generieke steunmaatregelen op langere termijn niet goed zijn voor Nederland en de Nederlandse economie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten heeft maandag een "indringend gesprek" gehad met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Aanleiding voor het onderhoud waren recente aanslagen op een joods gebedshuis en een joodse school in Rotterdam en Amsterdam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "heel moeilijk" om snel een missie te realiseren om de Straat van Hormuz veilig te maken voor de scheepvaart. Dat zei premier Rob Jetten maandag. De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een NAVO-inzet in het gebied bij de Perzische Golf.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) sluit de inzet van Nederland om de veilige doorvaart in de Straat van Hormuz te garanderen niet uit, maar is daarin wel terughoudend. "Nederland wil het gesprek overal over voeren, maar dit is niet een besluit dat je zomaar neemt", zei hij voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) heeft geen uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de gesprekken die minister-president Jetten maandag voert met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Dat laat CIDI-directeur Naomi Mestrum weten. Het is niet duidelijk wie er wel met Jetten om tafel gaan.
21 uur geledenLEIDEN (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht niet dat progressieve kiezers bij de gemeenteraadsverkiezingen weglopen bij zijn partij D66 omdat ze het coalitieakkoord te rechts vinden. "Ik denk dat de meeste mensen het gewoon kunnen waarderen dat we verantwoordelijkheid nemen nu op landelijk niveau, dat we ook moeilijke keuzes daar niet uit de weg gaan", zei hij zondagmiddag terwijl hij campagne voerde in Leiden.
1 dag geledenLEIDEN (ANP) - Minister-president Rob Jetten spreekt maandag met "vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap" nadat de afgelopen dagen een school in Amsterdam en een synagoge in Rotterdam doelwit waren van explosies. Dit laat hij weten aan een verslaggever van het ANP tijdens het flyeren in Leiden voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het gesprek vindt plaats op het ministerie van Algemene Zaken.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Als lokale politici worden bedreigd, kunnen zij een telefoontje van minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) verwachten. Bij WNL op Zondag vertelde de CDA-bewindsman dat hij hier sinds zijn beëdiging drie weken geleden een vaste gewoonte van heeft gemaakt. "En dat moet ik veel te vaak doen." De afgelopen anderhalve week heeft hij al "een stuk of vijf" mensen gebeld.
1 dag geleden