Belangrijke week in afzettingsonderzoek
WASHINGTON (ANP) - De commissie voor Justitie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden begint komende week met het opstellen van aanklachten voor een afzettingsprocedure tegen president Donald Trump. Diezelfde commissie houdt maandag nog een hoorzitting in het onderzoek.
De Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi zei donderdag dat de aanklachten moeten worden opgesteld. Het is de bedoeling dat de commissie daar komende week ook nog over stemt, zodat het Huis nog voor het kerstreces op 20 december begint, een afzettingsproces in de Senaat goed kan keuren.
De commissie hoort maandag raadslieden van de inlichtingencommissie over hun rapport met bewijs tegen de president dat dinsdag is gepresenteerd. De commissie voor Justitie gebruikt de zitting om beter te kunnen bepalen wat er in de aanklachten moet komen.
Oekraïne
In het rapport van de Democraten staat dat Trump uit eigenbelang zijn macht als president misbruikte om de Oekraïense president Volodimir Zelenski onder druk te zetten. De Verenigde Staten hielden militaire steun aan Oekraïne in en beloofden Zelenski een ontmoeting met de president in het Witte Huis als hij een onderzoek in zou stellen naar Trumps politieke rivaal Joe Biden. Ook staat erin dat Trump probeerde het onderzoek te dwarsbomen door leden van zijn kabinet niet toe te staan gehoord te worden en door getuigen openlijk te intimideren.
Trump heeft meerdere keren gezegd een proces in de Senaat toe te juichen. Daar hebben de Republikeinen een meerderheid en daarom denkt de president dat er een eerlijk proces tegen hem wordt gehouden waar hij zich kan verdedigen. Hij heeft het onderzoek van de Democraten in het Huis van Afgevaardigden regelmatig een "hoax" genoemd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee mannen opgehangen voor deelname aan antiregeringsdemonstraties, meldt de Iraanse nieuwssite van de rechtspraak, Mizan Online. Ze zijn schuldig bevonden aan betrokkenheid bij "de rellen van januari die leidden tot de dood van vier leden van de veiligheidstroepen" in de noordoostelijke stad Mashhad.
13 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een rechtszaak wegens smaad aangespannen tegen diverse grote Israëlische nieuwsmedia en journalisten. Dat melden Israëlische media waaronder Haaretz, de krant die het voornaamste doelwit is van de aanklacht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.
13 uur geledenRABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.
14 uur geleden