Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belangrijke week in afzettingsonderzoek

Belangrijke week in afzettingsonderzoek

WASHINGTON (ANP) - De commissie voor Justitie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden begint komende week met het opstellen van aanklachten voor een afzettingsprocedure tegen president Donald Trump. Diezelfde commissie houdt maandag nog een hoorzitting in het onderzoek.

De Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi zei donderdag dat de aanklachten moeten worden opgesteld. Het is de bedoeling dat de commissie daar komende week ook nog over stemt, zodat het Huis nog voor het kerstreces op 20 december begint, een afzettingsproces in de Senaat goed kan keuren.

De commissie hoort maandag raadslieden van de inlichtingencommissie over hun rapport met bewijs tegen de president dat dinsdag is gepresenteerd. De commissie voor Justitie gebruikt de zitting om beter te kunnen bepalen wat er in de aanklachten moet komen.

Oekraïne

In het rapport van de Democraten staat dat Trump uit eigenbelang zijn macht als president misbruikte om de Oekraïense president Volodimir Zelenski onder druk te zetten. De Verenigde Staten hielden militaire steun aan Oekraïne in en beloofden Zelenski een ontmoeting met de president in het Witte Huis als hij een onderzoek in zou stellen naar Trumps politieke rivaal Joe Biden. Ook staat erin dat Trump probeerde het onderzoek te dwarsbomen door leden van zijn kabinet niet toe te staan gehoord te worden en door getuigen openlijk te intimideren.

Trump heeft meerdere keren gezegd een proces in de Senaat toe te juichen. Daar hebben de Republikeinen een meerderheid en daarom denkt de president dat er een eerlijk proces tegen hem wordt gehouden waar hij zich kan verdedigen. Hij heeft het onderzoek van de Democraten in het Huis van Afgevaardigden regelmatig een "hoax" genoemd.

Meer uit Buitenland

VS van plan visum te verstrekken aan gevluchte Bolsonaro

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan de Braziliaanse senator en presidentszoon Flávio Bolsonaro en zijn familie een visum te verlenen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat niet wilde bevestigen of de Bolsonaro's inderdaad onderweg zijn naar de VS, zoals Braziliaanse media dinsdag eerder schreven.

1 uur geleden
Oppositieleider: exitpolls laten wantrouwen in Netanyahu zien

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.

2 uur geleden
Netanyahu's partij grootste in Israël, maar coalitie verliest

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.

2 uur geleden
Brazilië onderzoekt buitenlandse financiering campagne Bolsonaro

BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.

3 uur geleden
Kiescommissie verwerpt verzoek tot langere stembusgang Israël

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.

4 uur geleden
Trump wil term AI binnenkort verbieden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).

5 uur geleden
Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen zijn bondgenoten

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.

5 uur geleden