Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belangrijke week in afzettingsonderzoek

Belangrijke week in afzettingsonderzoek

WASHINGTON (ANP) - De commissie voor Justitie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden begint komende week met het opstellen van aanklachten voor een afzettingsprocedure tegen president Donald Trump. Diezelfde commissie houdt maandag nog een hoorzitting in het onderzoek.

De Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi zei donderdag dat de aanklachten moeten worden opgesteld. Het is de bedoeling dat de commissie daar komende week ook nog over stemt, zodat het Huis nog voor het kerstreces op 20 december begint, een afzettingsproces in de Senaat goed kan keuren.

De commissie hoort maandag raadslieden van de inlichtingencommissie over hun rapport met bewijs tegen de president dat dinsdag is gepresenteerd. De commissie voor Justitie gebruikt de zitting om beter te kunnen bepalen wat er in de aanklachten moet komen.

Oekraïne

In het rapport van de Democraten staat dat Trump uit eigenbelang zijn macht als president misbruikte om de Oekraïense president Volodimir Zelenski onder druk te zetten. De Verenigde Staten hielden militaire steun aan Oekraïne in en beloofden Zelenski een ontmoeting met de president in het Witte Huis als hij een onderzoek in zou stellen naar Trumps politieke rivaal Joe Biden. Ook staat erin dat Trump probeerde het onderzoek te dwarsbomen door leden van zijn kabinet niet toe te staan gehoord te worden en door getuigen openlijk te intimideren.

Trump heeft meerdere keren gezegd een proces in de Senaat toe te juichen. Daar hebben de Republikeinen een meerderheid en daarom denkt de president dat er een eerlijk proces tegen hem wordt gehouden waar hij zich kan verdedigen. Hij heeft het onderzoek van de Democraten in het Huis van Afgevaardigden regelmatig een "hoax" genoemd.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt stijging dodental na Russische aanval op hulppunt

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.

1 uur geleden
Brussel: Montenegro kan in 2028 EU-lid worden, Albanië in 2029

BRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.

3 uur geleden
Khamenei: koerswijziging van VS verwachten is ernstige vergissing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.

3 uur geleden
Herzog noemt verkiezingsuitspraken tegen Arabieren 'racistisch'

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.

4 uur geleden
Zelensky eert Melania Trump met onderscheiding

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse first lady Melania Trump een onderscheiding toegekend na haar bemiddeling tussen Oekraïne en Rusland. Die inspanningen leidden tot een humanitair bestand vorige week in de bezette Oekraïense stad Olesjky.

4 uur geleden
Omar na verkiezingszege: Trump maakt ons niet monddood

SAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.

6 uur geleden
Kiescommissie Israël: integriteit verkiezingen niet aangetast

TEL AVIV (ANP/AFP) - De kiescommissie in Israël heeft geconcludeerd dat de integriteit van de parlementsverkiezingen van vorige week niet is aangetast. Premier Benjamin Netanyahu had Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.

7 uur geleden