Belangrijke steun voor oppositiekandidaat verkiezingen Polen
WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - De uitdager van de Poolse president bij de verkiezingen op 12 juli heeft belangrijke steun gekregen. Tv-persoonlijkheid Szymon Holownia schaarde zich achter Rafal Trzaskowski, de huidige burgemeester van Warschau.
Samen waren zij in de eerste ronde van de verkiezingen afgelopen zondag goed voor 44, 5 procent van de stemmen. De nationaal-conservatieve president Duda vergaarde toen 43,5 procent van de stemmen. Trzaskowski en Duda nemen het tegen elkaar op in de tweede ronde over anderhalve week, omdat niemand de absolute meerderheid kreeg.
De liberaal-conservatieve Trzaskowski was in de eerste ronde goed voor 30,5 procent van de kiezers. De pro-Europeaan is aangewezen op wat hij zelf de "democratische oppositie" noemt. Het is voor hem dan ook gunstig dat Holownia, die nog geen politieke achtergrond had, nu zijn steun voor hem uitspreekt. Holownia riep zijn aanhangers op de juiste keuze te maken. Hij won verrassend 14 procent.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
1 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
4 uur geledenCARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.
5 uur geleden