Belangrijke steun voor oppositiekandidaat verkiezingen Polen
WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - De uitdager van de Poolse president bij de verkiezingen op 12 juli heeft belangrijke steun gekregen. Tv-persoonlijkheid Szymon Holownia schaarde zich achter Rafal Trzaskowski, de huidige burgemeester van Warschau.
Samen waren zij in de eerste ronde van de verkiezingen afgelopen zondag goed voor 44, 5 procent van de stemmen. De nationaal-conservatieve president Duda vergaarde toen 43,5 procent van de stemmen. Trzaskowski en Duda nemen het tegen elkaar op in de tweede ronde over anderhalve week, omdat niemand de absolute meerderheid kreeg.
De liberaal-conservatieve Trzaskowski was in de eerste ronde goed voor 30,5 procent van de kiezers. De pro-Europeaan is aangewezen op wat hij zelf de "democratische oppositie" noemt. Het is voor hem dan ook gunstig dat Holownia, die nog geen politieke achtergrond had, nu zijn steun voor hem uitspreekt. Holownia riep zijn aanhangers op de juiste keuze te maken. Hij won verrassend 14 procent.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
2 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
5 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
5 uur geleden