Belangrijke steun voor oppositiekandidaat verkiezingen Polen
WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - De uitdager van de Poolse president bij de verkiezingen op 12 juli heeft belangrijke steun gekregen. Tv-persoonlijkheid Szymon Holownia schaarde zich achter Rafal Trzaskowski, de huidige burgemeester van Warschau.
Samen waren zij in de eerste ronde van de verkiezingen afgelopen zondag goed voor 44, 5 procent van de stemmen. De nationaal-conservatieve president Duda vergaarde toen 43,5 procent van de stemmen. Trzaskowski en Duda nemen het tegen elkaar op in de tweede ronde over anderhalve week, omdat niemand de absolute meerderheid kreeg.
De liberaal-conservatieve Trzaskowski was in de eerste ronde goed voor 30,5 procent van de kiezers. De pro-Europeaan is aangewezen op wat hij zelf de "democratische oppositie" noemt. Het is voor hem dan ook gunstig dat Holownia, die nog geen politieke achtergrond had, nu zijn steun voor hem uitspreekt. Holownia riep zijn aanhangers op de juiste keuze te maken. Hij won verrassend 14 procent.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
7 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
9 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
11 uur geleden